anatolia

İç Anadolu Turları

İç Anadolu

hasan-dagi-turkey.jpg

HASAN DAĞI ZİRVE VE IHLARA VADİSİ TURU

Hasan Dağı 3268 metre ile İç Anadolu Bölgesi’nin Erciyes Dağı’ndan sonraki en yüksek zirvesi. Çatalhöyük zamanından beri bölge halkının obsidyen topladığı bu volkanik dağ, eşsiz manzarası ile görenleri büyülüyor. Kapadokya’yı da oluşturan bu nadide dağ zirve yürüyüşçüleri için

3 gün

1.795 ₺

frig vadisi.jpg

KRAL MİDAS'IN MİRASI: FRİG VADİSİ YÜRÜYÜŞ

Onlarca çeşit efsaneye ev sahipliği yapan bu kadim coğrafya üç bin senelik tarihi, kaya evleri ve mezarları, tümülüsleri ve anıtları ile İç Anadolu Bölgesi’nin en değerli rotalarından birini oluşturuyor. 

2 gün

1.395 ₺

cappadocia_balloons.jpg

KAPADOKYA VADİSİNDE
YÜRÜYÜŞ, KÜLTÜR TURU

Kapadokya dünyanın en önemli jeoloji milli parklarından biri. Geniş bir coğrafyaya yayılmış olmasından dolayı bu nadide oluşumu sakin, farklı ve bilgi dolu bir perspektiften öğrenirken turumuzda Göreme Tarihi Milli Parkı’nın dışında az bilinen vadilerini de geziyoruz.

3 gün

2.250 ₺

çatalhöyük.jpg

TARİH ÖNCESİ HÖYÜKLER: KONYA, KARAMAN VE KAYSERİ TURU

Bu özel turumuzda Erciyes etekleri, Meke Gölü, Kültepe, Çanlı Kilise, Aşıklı Höyük, Çatalhöyük, Taşkale, Acemhöyük gibi daha onlarca tarih öncesi katmanlı yerleşim yerleri olan höyükleri geziyoruz. 

2 gün

1.295 ₺

nallıhan.jpg

NALLIHAN KUŞCENNETİ VE BEYPAZARI KÜLTÜR

Kız Tepesi Tabiat Anıtı ve önündeki Nallıhan Kuş Cenneti jeoloji ve kuş gözlemi sevenler için muhteşem bir yer. Cumbalı konakları, kapıları ve tokmakları ile ünlü Beypazarı da tarihimizin kültürel yanını oluşturuyor. 

2 gün

1.395 ₺

amasya.jpg

KADİM ANADOLU İMPARATORLUĞU: HİTİTLER
 

Bu programımızda Hititler’den başlayarak Amasya, Tokat ve Çorum üçgeninde bölgenin günümüze gelene kadar yaşadığı dönüşümü gerek dağ köyleri gezerek, gerek müzeler ziyaret ederek öğreneceğiz.

3 gün

2.350 ₺