anatolia

İç Anadolu

İç Anadolu

hasan-dagi-turkey.jpg

HASAN DAĞI ZİRVE VE IHLARA VADİSİ TURU

Hasan Dağı 3268 metre ile İç Anadolu Bölgesi’nin Erciyes Dağı’ndan sonraki en yüksek zirvesi. Çatalhöyük zamanından beri bölge halkının obsidyen topladığı bu volkanik dağ, eşsiz manzarası ile görenleri büyülüyor. Kapadokya’yı da oluşturan bu nadide dağ zirve yürüyüşçüleri için

3 gün

1.795 ₺

Zorluk derecesi

frig vadisi.jpg

KRAL MİDAS'IN MİRASI: FRİG VADİSİ YÜRÜYÜŞ

Onlarca çeşit efsaneye ev sahipliği yapan bu kadim coğrafya üç bin senelik tarihi, kaya evleri ve mezarları, tümülüsleri ve anıtları ile İç Anadolu Bölgesi’nin en değerli rotalarından birini oluşturuyor. 

2 gün

1.395 ₺

Zorluk derecesi

cappadocia_balloons.jpg

KAPADOKYA VADİSİNDE
YÜRÜYÜŞ, KÜLTÜR TURU

Kapadokya dünyanın en önemli jeoloji milli parklarından biri. Geniş bir coğrafyaya yayılmış olmasından dolayı bu nadide oluşumu sakin, farklı ve bilgi dolu bir perspektiften öğrenirken turumuzda Göreme Tarihi Milli Parkı’nın dışında az bilinen vadilerini de geziyoruz.

3 gün

2.250 ₺

Zorluk derecesi

çatalhöyük.jpg

TARİH ÖNCESİ HÖYÜKLER: KONYA, KARAMAN VE KAYSERİ TURU

Bu özel turumuzda Erciyes etekleri, Meke Gölü, Kültepe, Çanlı Kilise, Aşıklı Höyük, Çatalhöyük, Taşkale, Acemhöyük gibi daha onlarca tarih öncesi katmanlı yerleşim yerleri olan höyükleri geziyoruz. 

2 gün

1.295 ₺

Zorluk derecesi

nallıhan.jpg

NALLIHAN KUŞCENNETİ VE BEYPAZARI KÜLTÜR

Kız Tepesi Tabiat Anıtı ve önündeki Nallıhan Kuş Cenneti jeoloji ve kuş gözlemi sevenler için muhteşem bir yer. Cumbalı konakları, kapıları ve tokmakları ile ünlü Beypazarı da tarihimizin kültürel yanını oluşturuyor. 

2 gün

1.395 ₺

Zorluk derecesi

amasya.jpg

KADİM ANADOLU İMPARATORLUĞU: HİTİTLER

Bu programımızda Hititler’den başlayarak Amasya, Tokat ve Çorum üçgeninde bölgenin günümüze gelene kadar yaşadığı dönüşümü gerek dağ köyleri gezerek, gerek müzeler ziyaret ederek öğreneceğiz.

3 gün

2.350 ₺

Zorluk derecesi

MOUNTAIN AND ROADS TRAVEL

Böhmische Str. 50

12055 Berlin / Germany

Telefon +49 171 191 6930

info@mountainandroads.com

Hizmet Koşulları

 

takip edin

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • White YouTube Icon