Doğu Anadolu Panorama

Türkiye Turları

Akdeniz enerjisi ile Orta Doğu misafirperverliğinin birleştiği Türkiye kendi başına bir kıta kadar zengin bir ülke. Biz Türkiye'ye baktığımızda katman katman medeniyet tarihini görüyoruz. Sümerlerden Hititlere, Antik Yunan ve Roma'dan Urartulara, Selçuklu'nun kervansaraylarından Bizans'ın kiliselerine, Osmanlı'nın yüksek kültür ürünü camilerinden hanlarına hamamlarına, Likya'nın, Karya'nın, Kapadokya'nın binlerce yıllık rotalarından Karadeniz'in kendine has kültürüne, doğasına, Mezopotamya'nın şehirlerinden günümüzün modern Türkiye'sine kadar bu zenginliğin içinde gezip de keyif almamak hiç de kolay değil. Türkiye turlarımızı tüm bu zenginlikler ile yeniden yorumladık. Birbirinden özel rotalar ile Türkiye'ye başka açılardan bakmak için onlarca farklı seçenek sunduk. 

gökçeada.jpg

GÖKÇEADA CİTTASLOW KÖYLER PROGRAMI

Türkiye’nin en büyük adası olan Gökçeada yaklaşık 10.000 nüfusuyla gözlerden uzak, sakin bir yerleşim yeri. Antik Yunan’dan Perslere, Bizans’tan Osmanlı’ya sürekli el değiştiren ada, Rum kültürünün hala yaşanabildiği ender yerlerden biri. 

1.750 ₺

2 gün

dessera-bag-evi.jpg

MARMARA ÜZÜM BAĞLARI VE GASTRONOMİ

Son yıllarda gelişen markalaşma süreçleri ile Trakya Bölgesi özellikle şaraplık üzüm yetiştiriciliği ve bağcılık konusunda hedefine emin adımlarla yürüyor. Bölgede bulunan onlarca üretici hem gastronomi şöleni sunuyor, hem de hafta sonu için doğa ile iç içe müthiş bir dinlenme tatili keyfi yaşatıyor

1.450 ₺

2 gün

kackar_mountain.jpg

KAÇKAR'IN ZİRVELERİ VE BUZUL GÖLLERİ TURU

Türkiye’nin en yüksek 4. zirvesi olan Kaçkar Dağı (3937m) ülkemizin en güzel tırmanışlarından biri. Zirve yolunda göreceğimiz buzul göllerinde serinleyip kamp alanımızda grup olmanın keyfine varıyor, zirve yapmanın gururunu yaşıyoruz.

3.650 ₺

7 gün

maçahel.jpg

MAÇAHEL, ŞAVŞAT VE KARAGÖL YÜRÜYÜŞ

Maçahel ve Şavşat Karadeniz’in en bozulmadan kalabilmiş nadide köşesi. İçinde bulundurduğu sınır köyleri, büyüleyen manzarası ile Karagöl ve Sahara Milli Parkı, Meşeli köyünde bulunan peri bacaları ile sizleri çok şaşırtacak, ayrı bir gezegende olduğunuzu hissettirecek harika bir program. 

3.450 ₺

6 gün

KRAL MİDAS'IN MİRASI: FRİG VADİSİ YÜRÜYÜŞ

Onlarca çeşit efsaneye ev sahipliği yapan bu kadim coğrafya üç bin senelik tarihi, kaya evleri ve mezarları, tümülüsleri ve anıtları ile İç Anadolu Bölgesi’nin en değerli rotalarından birini oluşturuyor. 

1.395 ₺

2 gün

adana.jpg

ÇUKUROVA'NIN ANTİK KENTLERİ: TARSUS, KARATEPE, ANTAKYA

Kleopatra ve Mark Antony’nin ilk buluştuğu, Aziz Pavlus’un doğum yeri, her bir yerinden tarih fışkıran Tarsus, Hitit İmparatorluğu’nu inşa eden Yesemek Taş Ocağı ve Heykel Atölyesi, Karatepe-Aslantaş Milli Parkı, Antakya ve Amanos Dağları...

2.195 ₺

3 gün

kemaliye kanyonu.jpg

FIRAT'IN VADİLERİ: KEMALİYE, DİVRİĞİ, PERTEK VE MUNZUR

Fırat’ın vadileri boyunca terkedilmiş köylerden, müthiş Munzur manzaralarına, onlarca farklı kültür unsurundan insan manzaralarına kadar bu güzel coğrafyayı yakından tanıyabileceğiniz bir program...

2.395 ₺

4 gün

SINCAP-CADIR-3-scaled.jpg

İĞNEADA LONGOZ ORMANLARI GLAMPİNG

Programımızda ormanın içinde son dönemin popüler konaklama çeşitlerinden Glamping’de konaklayıp, doğanın keyfini sonuna kadar sürüyoruz. İğneada ayrıca muhteşem plajıyla yazın ziyaretçilere deniz keyfi de sunmakta.

1.295 ₺

2 gün

cappadocia_balloons.jpg

KAPADOKYA VADİSİ'NDE YÜRÜYÜŞ, KÜLTÜR TURU 

Kapadokya dünyanın en önemli jeoloji milli parklarından biri. Geniş bir coğrafyaya yayılmış olmasından dolayı bu nadide oluşumu sakin, farklı ve bilgi dolu bir perspektiften öğrenirken turumuzda Göreme Tarihi Milli Parkı’nın dışında az bilinen vadilerini de geziyoruz.

2.250 ₺

3 gün

blacksea_waterfall.jpg

DOĞU KARADENİZ'İN BOZULMAMIŞ YAYLALARI

Bu programımızda bölgeyi geniş bir perspektiften geziyor, farklı bölgeleri, vadileri, kültürleri görüp yaşayışlarına tanıklık ediyoruz. Kültürel ve doğal unsurların yanında Karadeniz’in özgü mutfağı ve gelenekleri turumuzda kendine yer buluyor.

3.250 ₺

6 gün

hasan-dagi-turkey.jpg

HASAN DAĞI ZİRVE VE IHLARA VADİSİ TURU

Hasan Dağı 3268 metre ile İç Anadolu Bölgesi’nin Erciyes Dağı’ndan sonraki en yüksek zirvesi. Çatalhöyük zamanından beri bölge halkının obsidyen topladığı bu volkanik dağ, eşsiz manzarası ile görenleri büyülüyor. Kapadokya’yı da oluşturan bu nadide dağ zirve yürüyüşçüleri için ideal

1.795 ₺

3 gün

nallıhan.jpg

NALLIHAN KUŞCENNETİ VE BEYPAZARI KÜLTÜR

Kız Tepesi Tabiat Anıtı ve önündeki Nallıhan Kuş Cenneti jeoloji ve kuş gözlemi sevenler için muhteşem bir yer. Cumbalı konakları, kapıları ve tokmakları ile ünlü Beypazarı da tarihimizin kültürel yanını oluşturuyor. 

1.395 ₺

2 gün

midyat.jpg

UYGARLIĞIN BEŞİĞİ ANTİK MEZOPOTAMYA TURU

Mezopotamya insanlık tarihinin başladığı yer. Katman katman onlarca medeniyeti inceleyeceğimiz programımızda Mardin, Midyat, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Gaziantep gibi önemli şehirler ve Zeugma, Göbeklitepe, Mor Gabriel Manastırı gibi tarihi unsurları geziyoruz.

3.950 ₺

5 gün

blacksea_girl.jpg

KARADENİZ'İN KENDİNE ÖZGÜ YEREL YAŞAMI

Yayla evlerinde konuk olup yayla halkıyla beraber mısır ekmeği de pişiriyoruz, gidip odun da kesiyoruz, inek sağıp çay da topluyoruz. Olabildiğince az araç kullanıp köylerde misafir oluyor, gerçek bir Karadeniz deneyimi yaşıyoruz. 

3.550 ₺

6 gün

çatalhöyük.jpg

TARİH ÖNCESİ HÖYÜKLER: KAYSERİ, KONYA, KARAMAN
 

Bu özel turumuzda Erciyes etekleri, Meke Gölü, Kültepe, Çanlı Kilise, Aşıklı Höyük, Çatalhöyük, Taşkale, Acemhöyük gibi daha onlarca tarih öncesi katmanlı yerleşim yerleri olan höyükleri geziyoruz. 

1.295 ₺

2 gün

ani_2.jpg

KADİM URARTU'NUN MİRASI: ANİ, KARS, VAN, AKDAMAR
 

Kars'tan Van'a kadar muhteşem bir yolculuk. Antik şehirler, terkedilmiş köyler, sönmüş volkanlar ve inanılmaz manzaralar ile bezenmiş turumuz bölgeyi özenerek, keyifle geziyor.

2.795 ₺

4 gün

uludağ.jpg

CUMALIKIZIK VE ULUDAĞ YÜRÜYÜŞ TURU

2.543 metrelik zirvesi yürüyüşçülerin tercih ettiği bir "ulu" bir dağ. Bu programımızda Bursa’nın Uludağ eteklerinde UNESCO Dünya Miras Listesi’ndeki Cumalıkızık köyünü geziyoruz ve  Uludağ’da keyifli yürüyüşler gerçekleştiriyoruz.

1.150 ₺

2 gün

myra nekropol likya.jpg

IŞIK ÜLKESİ LİKYA: ANTİK KENTLER VE YÜRÜYÜŞ

Türkiye’nin belki de en meşhur uzun mesafe yürüyüş parkuru olan Likya Yolu geçtiği onlarca antik şehir, deniz feneri, tiyatro, endemik bitki çeşitleri, nefes kesen manzaralar ile dünyanın her bir köşesinden yıl içinde doğaseverleri ağırlıyor. 

3.650 ₺

6 gün

akyaka.jpg

GÖKOVA KÖRFEZİ VE KARİA YOLU YÜRÜYÜŞ

Bodrum ve Datça Yarımadası, dünyanın en güzel manzaralarından Gökova Körfezi, Akyaka, Bozburun gibi görülmesi gereken noktalar yürüyüşü oldukça keyifli kılıyor. Arkeoloji ve botanik ile bezeli keyifli yürüyüşlerimizde Ege’nin sunduğu zenginliği doyasıya yaşıyoruz. 

3.950 ₺

6 gün

türkiye yayla-min.jpg

İZMİT'TE YEREL YAŞAM: HAFTA SONU YÜRÜYÜŞ

Ormanlarında, göllerinde ve kanyonlarında keyifli yürüyüşler, birbirinden özel, özenle seçilmiş konaklama tesislerinde yogadan nefes egzersizlerine, organik çiftlik hayatından doğada adrenalin dolu aktivitelere kadar birçok seçenek...

1.250 ₺

2 gün

istanbul 3-min.JPG

YÜRÜYEREK İSTANBUL'UN AZ BİLİNEN ÇEHRELERİ

İstanbul'un sahip olduğu onlarca medeniyet katmanının izleri şehirde olduğu kadar insanların hayatlarında da gözlenebiliyor. Boğaz’ın romantizmi, antik yarımadanın eşsiz eserleri, Pera’nın eğlenceli yaşamı, Kadıköy’ün yükselen popülaritesi ve entellektüel şehir yaşamı turlarımızda yer ediyor.

195 ₺

1 gün

bozcaarmut goleti.jpg

BOZCAARMUT GÖLETİ VE OYLAT VADİSİ YÜRÜYÜŞ

3 milyon yaşındaki Türkiye’nin en büyük mağaralarından olan Oylat Mağarası oldukça özel bir oluşum. Sonbaharın renk cümbüşünün çok iyi yaşanabildiği Bozcaarmut Göleti ve çevresindeki ormanlar da yürüyüşçülerin cazibe merkezi.

1.250 ₺

2 gün

amasya.jpg

KADİM ANADOLU İMPARATORLUĞU: HİTİTLER
 

Bu programımızda Hititler’den başlayarak Amasya, Tokat ve Çorum üçgeninde bölgenin günümüze gelene kadar yaşadığı dönüşümü gerek dağ köyleri gezerek, gerek müzeler ziyaret ederek öğreneceğiz.

2.350 ₺

3 gün

kula.jpg

YANIK ÜLKE: KULA VOLKANİK JEOPARKI VE SARDES
 

Türkiye’nin tek jeoparkı olma ünvanını elinde tutan Kula Volkanik Jeoparkı en son 15 bin yıl önce patlamış onlarca volkanı bünyesinde barındırıyor ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yeralıyor.

1.395 ₺

2 gün

assos.jpg

EFSANELERİN VATANI TROAS VE KAZ DAĞLARI

Troas Bölgesi onlarca antik şehir, muhteşem manzaralar, şirin köyler ve oksijen deposu Kaz Dağları ile görülmesi gereken yerlerin en başında geliyor. Kuzey Ege’nin keyfini hem yürüyüş hem arkeoloji ile yaşayabileceğiniz programımız hafta sonu için ideal.

2.195 ₺

3 gün