top of page

BORDO ŞATOLARI VE KÖYLERİ TURU

Bordeuax denince akla tabi ki hemen şarap geliyor. Bu programda dünyaca ünlü birçok üreticinin bağlarını ve mahzenlerini gezip Archachon’un devasa kum tepelerinde yuvarlanıyoruz. Dünya’nın en eski tarih öncesi mağara resimlerini UNESCO Miras Listesi’nde yeralan Lascaux II Mağarası’nda inceleyip Dordogne bölgesinin orta çağ köy ve kasabalarını doyasıya yaşıyoruz.

Gün 1:

Bordeaux

30 dakika araç yolculuğu, 20 km. 4 saat kolay şehir yürüyüşü.

Öğlen Bordeaux Havalimanı’na varışın ardından şehir merkezi turumuz başlıyor. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan tarihi kent merkezinde görülecek yerler arasında Cailhau Kapısı, Fransa’nın en büyük meydanı olan Quinconces Meydanı ve Çeşmesi, Büyük Tiyatro, St. Pierre Kilisesi, Bourse Meydanı, Sainte-Catherine Caddesi, Pierre Köprüsü bulunuyor. Tarihi kent merkezi gezisinin arasında Fransa’nın en seçkin sanat eserlerine ev sahipliği yapan Güzel Sanatlar Müzesi gezisi yapıyoruz. Daha sonra otele yerleşme ve akşam yemeği için serbest zaman.

Gün 2:

St. Émilion ve şarap tadımları, Arcachon, Pilat Kum Tepeleri

Sabah kahvaltının ardından UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan, dar sokakları ve Romanesk kiliseleri ile ünlü St. Émilion turumuz başlıyor. Aynı zamanda Bordo şarabı deyince akla ilk gelen yerlerden olan bu kasabada Chateau Coutet gibi bölgenin en prestijli şatolarında şarap tadımı yapıp öğle yemeği yiyeceğiz. Sonrasında ise Avrupa’nın en ilginç coğrafi oluşumlarından, Dünya’nın en yüksek kumulu olan Pilat Kumulları’nı ziyaret edeceğiz. Denizden yüksekliği 110 metre olan kumul sürekli büyümekte. Burada yapacağımız kısa bir yürüyüşün ardından Fransa’nın istiridye üretim merkezi olan şirin balıkçı kenti Arcachon’a hareket ediyoruz. Burada yapacağımız keyifli bir gezinin ardından ister akşam yemeğimizi burada alıyoruz; ister Bordo’ya geri dönüp burada serbest zaman olarak değerlendiriyoruz.

3,5 saat araç yolculuğu, 250 km. 5 saat kolay şehir ve doğa yürüyüşü.

Gün 3:

Beynac-et-Cazenac, Lascaux II, Les Eyzies-de-Tayac-Sireuil

6 saat araç yolculuğu, 400 km. 5 saat kolay şehir yürüyüşü.

Sabah kahvaltının ardından Dordogne Nehri boyunca ilerleyip Fransa’nın en güzel köyleri arasında gösterilen Les Eyzies-de-Tayac-Sireuil, Beynac-et-Cazenac, Sarlat-la-Canéda, Domme gibi köyleri gezip Dünya’nın en önemli mağaraları arasında gösterilen Lascaux II Mağarası ve Duvar Resimleri’ni görüyoruz. 1940 yılında 4 çocuk tarafından bulunan mağara resimleri yaklaşık 17.000 yıl öncesine tarihleniyor. At, boğa, kuş gibi 7.000 resmin bulunduğu mağara 1979 yılından beri UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunuyor. Turumuzu tamamladıktan sonra otelimize geri dönüyoruz ve akşam yemeği yedikten sonra şehrin önemli gösteri salonlarından biri olan La Rocher De Palmer’de bir müzik gösterisi izliyoruz.

Gün 4:

Bordeaux ve dönüş

1,5 saat araç yolculuğu, 100 km. 2 saat kolay doğa yürüyüşü.

Sabah kahvaltının ardından uçak saatine kadar Lacanau’ya gidiyoruz. Lacanau Fransa’nın önemli surf merkezlerinden biri. Burada yapacağımız küçük orman, göl ve plaj yürüyüşünün ardından havalimanına geçiyoruz.

Briesetal.png

TARİH

Kapalı gruplara özel istek üzerine yapılır.

FİYAT

945 €

kişi başı
(single farkı
3 gece / 4 gün
+375€)

BULUŞMA

Tur başlangıcı:

11:00 Bordeaux Havalimanı

Tur bitişi:

15:00 Bordeaux Havalimanı

Buluşma noktası ile ilgili herhangi bir sorunuz  ya da uçuşlar hakkında yardıma ihtiyacınız varsa lütfen bize e-mail gönderiniz. Yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

DAHİLLER

3 gece konaklama, 3 kahvaltı, 1 akşam yemeği, belirtilen bütün turlar, tüm destinasyonlar arası transferler, aktiviteler, müze girişleri, KDV

DAHİL OLMAYANLAR

OTELLER

Bordeaux: Hotel Novotel Bordeaux Centre ya da benzeri

YANINDA GETİR

KARBON AYAKİZİ

429,01 kg

Mountain and Roads her katılımcısı için karbon ayak izini sıfırlayan projelere destek veriyor. Bunun yanında katılımcı başına ortalama 5,5 kg plastiğin denizlere karışmasına engel oluyor ve gelişmemiş ülkelerde kadın istihdamını destekliyor.

Bu müthiş proje sizlerin sayesinde hayata geçiyor! 


Daha fazla bilgi almak için aşağıdaki fotoğraflara tıklayabilirsiniz:

Teşekkür ederiz.

E-BÜLTENİMİZE ÜYE OLUN

Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.

bottom of page