COMO’DAN VENEDİK’E DOLOMİTLER TURU

Etrafındaki onlarca muazzam villa ve köylerle bezenmiş Como Gölü’nde başlayan gezimiz nefes kesici zirveleri ve müthiş köyleri ile Dolomitler ile devam ediyor. St. Moritz, Corvara, St. Maddalena gibi dünyanın en güzel dağ köyleri programımızın merkezinde bulunuyor. Kelimlerin anlatmaya yetmeyeceği güzellikteki iki göl Pragser Gölü ve Sorapis Gölü hatıralarınızda mutlaka yer edecektir. Romantizmin doruk şehri Venedik ile müthiş bir kapanış yapıyoruz.

Gün 1:

Milan, Como

2 saat araç yolculuğu, 100 km. 3 saat kolay şehir yürüyüşü.

Milan Havalimanı’nda buluşmanın ardından Como Gölü’ne doğru yola çıkıyoruz. Como Gölü’nün müthiş villaları ve şirin köyleri eşliğinde gölün etrafını dolaşıyoruz. Cernobbio, Laglio, Argegno, Tremezzo, Menaggio gibi göl kenarına kurulu köyler boyunca ilerleyoruz. Otelimize yerleştikten sonra göl kenarında akşamüzeri serbest zaman ve akşam yemeği.

Gün 2:

St. Moritz, Corvara

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından İsviçre’nin en önemli resortlerinden olan St. Moritz istikametine doğru ilerliyoruz. 2 saatlik dağ ve orman yollarını aştıktan sonra denizden 1,800 metre yükseklikte bulunan bu Alp kasabasında bir süre mola veriyoruz ve kasabanın sokaklarında yürüyoruz. Sonrasında yolumuza devam edip onlarca Alp zirvesi ve köyü arasından kıvrılarak muhteşem manzaralar eşliğinde Güney Tirol ve Dolomit sıra dağları bölgesine giriş yapıyoruz. Güney Tirol’de yer alan Corvara’nın harika manzarası ile sizi büyüleyeceğine eminiz. Konaklama klasik Alp otellerinde yapılacaktır.

7 saat araç yolculuğu, 400 km. 2 saat kolay köy yürüyüşü.

Gün 3:

Sankt Maddalena yürüyüşü

3 saat araç yolculuğu, 100 km. 3 saat kolay yürüyüş, 12 km.

Dolomitleri en iyi gözlemleyebileceğiniz, nefes kesen manzaraya sahip Sankt Maddalena bugünkü gezimize ev sahipliği yapıyor. Kahvaltının ardından 1 saatlik araç yolculuğu ile ulaşacağımız kartpostal gibi bu köyde ve etrafında yaklaşık 11 kilometrelik bir yürüyüş yapacağız. Panorama yürüyüşü adı verilen yürüyüşümüz boyunca Dolomit zirvelerini, ormanları ve müthiş köy manzaralarını göreceğiz. Yürüyüşümüzün ortasında öğle yemeğimizi bir dağ restoranında aldıktan sonra yürüyüşümüzü tamamlayıp tekrar Corvara’ya döneceğiz. Akşam üzeri serbest zaman.

Gün 4:

Lago di Sorapis, Pragser Wildsee, Venedik

4,5 saat araç yolculuğu, 300 km. 4 saat kolay yürüyüş, 10 km.

Bugün göreceğimiz göller ile dünyada boy ölçüşebilecek çok az göl vardır. Dolomitlerin ve Tirol bölgesinin en güzel iki gölüne yolculuğumuz sabahın erken saatlerinde başlayacak. Öncelikle 1,923 metre yükseklikteki Lago di Sorapis’e gidiyoruz. Kelimelerin anlatamayacağı güzellikteki bu dağ gölü yürüyüşümüz toplamda 10 km ve 4 saat sürüyor. Dönüş yolunda ise Pragser Wildsee Gölü’ne uğruyoruz. Arkasındaki Seekofel Zirvesi nedeniyle harika bir manzara sergileyen göle araç ile ulaşmak mümkün. Gölü fotoğrafladıktan sonra Venedik'e doğru yola çıkıyoruz. 3 saatlik araç yolculuğunun sonunda kanallar bölgesinde bulunan otelimize yerleşiyoruz. Yaklaşık 1 saat dinlendikten sonra akşam yemeğine geçiyoruz.

Gün 5:

Venedik ve dönüş

25 dakika araç yolculuğu, 15 km. 4 saat kolay şehir yürüyüşü.

Kahvaltının ardından Venedik turumuz başlıyor. San Marco Katedrali ve Meydanı, Dükler Sarayı, Canale Grande, İç Çekme ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasında. Ardından Venedik Kanalları arasında yürüyüş yapıyoruz ve Murano Adası'na gidiyoruz. Şirin ve renkli evleriyle ünlü bu adayı ziyaret ettikten sonra Venedik Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz.

Briesetal.png

TARİH

FİYAT

1.195 €

kişi başı
(single farkı
4 gece / 5 gün
+350€)

BULUŞMA

Tur başlangıcı:

11:00 Milano Havalimanı

Tur bitişi:

16:00 Venedik Havalimanı

Buluşma noktası ile ilgili herhangi bir sorunuz  ya da uçuşlar hakkında yardıma ihtiyacınız varsa lütfen bize e-mail gönderiniz. Yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

DAHİLLER

4 gece konaklama, 4 kahvaltı, 1 akşam yemeği, belirtilen bütün turlar, tüm destinasyonlar arası transferler, aktiviteler, müze girişleri, KDV

OTELLER

Como: Agriturisma Il Talento ya da benzeri

Corvara: Hotel Antares ya da benzeri

Venedik: Hotel Paganelli ya da benzeri

KARBON AYAKİZİ

389,54 kg

Mountain and Roads Travel turda kullanılan uçak biletleri dahil olmak üzere her katılımcının karbon ayak izini sıfırlayan projelere destek vermektedir. 

Teşekkür ederiz.

E-BÜLTENİMİZE ÜYE OLUN

Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.