top of page

BATI YAKASI ŞEHİRLER VE MİLLİ PARKLAR TURU

Amerika’nın en iddialı tur programında San Francisco, Yosemite Milli Parkı, Grand Canyon, Las Vegas, Sekoya Milli Parkı, Joshua Ağacı Milli Parkı, Los Angeles, San Diego, Death Valley ve onlarca diğer nokta sizlerle buluşuyor. Bu güzel ülkenin doğa harikalarının tadını çıkarırken kent kültürünü de yakından tanıyacaksınız. Müthiş manzaralar eşliğinde yapacağımız yolculuklar hayatınızda unutulmaz bir yere yerleşecek ve “Amerika işte böyle gezilir” diyeceksiniz.

Gün 1:

San Francisco

45 dakika araç yolculuğu, 1 saat kolay şehir yürüyüşü.

Otele yerleşme ve uçuş saatlerine göre akşam turu.

Gün 2:

San Francisco Körfez gezisi

Sabah erken kahvaltının ardından günün ilk turu olan 08:45 Alcatraz turu için hareket. 200 yıllık tarihi boyunca askeri yerleşkeye, meşhur mahkumlara ve kaçış hikayelerine sahiplik etmiş Alcatraz Adası gezisine başlıyoruz. Al Capone’un kaldığı 181 nolu hücre, Robert Franklin Stroud’un hikayesi, Rafael Cancel Miranda’n gibi ünlü mahkumların hayatları turumuzda öğrenilecekler arasında. Alcatraz turundan sonra Balıkçı Limanı’nda keyifli bir gezi bizi bekliyor. Canlı sokak hayatı ile meşhur Pier 39’da vakit geçirdikten sonra şehrin idari kalbi Civic Center ve Union Square gezilerimizi yapıyoruz. Daha sonrasında meşhur Çin Mahallesi’ni gezip San Francisco’nun en önemli simgelerinden olan kırmızı tramvayları ve yokuşları ile ünlü Not Hill Mahallesi’ni ve virajlı daracık yokuşları ile Lombard Sokağı’nı görüyoruz. Turumuzun devamını ise Presidio Parkı, Baker Sahili, Marshall Sahili ve Golden Gate Köprüsü’nün en iyi manzaraları oluşturuyor. Sonrasında ise Lands End’de kısa bir yürüyüşün ardından Ocean Beach’te nefes kesen gün batımını izliyoruz.

1 saat araç yolculuğu, 5 saat orta zorlukta şehir yürüyüşü.

Gün 3:

Yosemite Mili Parkı

5 saat araç yolculuğu, 350 km. 3 saat kolay doğa yürüyüşü.

Sabah erkenden yola çıkıp yaklaşık 4 saatlik bir yolculuğun ardından Yosemite Vadisi’ne varıyoruz. Doğayla ilgilenen herkesin rüyasını süsleyen Yosemite Milli Parkı’nda onlarca şelale, zengin ormanlar, El Capitan ve Half Dome gibi granit doğa harikaları bizi bekliyor olacak. İlk olarak Yosemite Vadisi’nin en meşhur manzaralarından biri olan “Tunnel View” noktasından manzarayı izliyoruz. Daha sonra El Capitan’ın eteklerinde eşsiz El Capitan gölgesinde granit doğa harikasının hikayelerini dinliyoruz. Daha sonra denizden yaklaşık 1.000 metre yükseklikteki “Glacier Point” noktasına araç ile çıkıp Dünya’da eşi benzeri az bulunur manzaranın tadını çıkarıyoruz. Sonrasında konaklama tesisimize yerleşip günü sonlandırıyoruz.

Gün 4:

Yosemite Milli Parkı

6 saat orta zorlukta yürüyüş, 14 km. 600 mt. çıkış, 600 mt. iniş.

Bugünkü programımız Yosemite Vadisi’nin ve Half Dome’un en güzel şelalelerine yürüyüş ile başlıyor. Vernan Şelalesi Köprüsü’nden başlayan yürüyüşümüz Vernan Şelalesi ile devam ediyor. 100 metre yükseklikten granit duvar boyunca akan Vernan Şelalesi oldukça büyüleyici bir nokta. Sonrasında Merced Nehri boyunca ilerleyip Nevada Şelalesi’ne varıyoruz. Denizden 1,820 metre yükseklikte bulunan şelale tam 181 metre yüksekliğe sahip. Şelalenin sol tarafından Mist parkuruyla devam edip şelalenin tepesine varıyoruz. Burada şelale havuzunda serinleme imkanımız oluyor. Sonrasında Half Dome doğu eteklerine varıyoruz ve buradan dönüş yoluna geçiyoruz. Dönüş patikamız “Milli Parkların Babası” olarak bilinen doğa gönüllüsü ve aktivist John Muir parkuru boyunca olacak. Yosemite Vadisi’ne geri dönüp günün geri kalanını dinlenme ve vadinin keyfini çıkarma olarak kullanıyoruz.

Gün 5:

Sekoya Milli Parkı

6 saat araç yolculuğu, 400 km. 3 saat kolay orman yürüyüşü.

Sabah erkenden yola çıkıp ilk önce Sierra Milli Orman’ında yer alan Grizzly Giant, Fallen Monarch ve Tünel Ağaç olarak bilinen Wawona sekoya ağaçlarını görüyoruz. Burada vereceğimiz kısa molanın ardından Sekoya Milli Parkı’na devam ediyoruz. 4 saatlik araç yolculuğunun ardından Three Rivers girişinden milli parka geçiyoruz. General Sherman Ağacı olarak bilinen Dünya’nın en büyük ağacı olan 84 metre uzunluğundaki dev sekoya ağacını görüyoruz. Yaklaşık 2.500 yaşındaki ağaç aynı zamanda Dünya’nın en yaşlı ağaçları arasında. Burada ayrıldıktan sonra yol üzerine devrilmiş ve yolu açmak için içine tünel açılmış olan tünel ağacı görüyoruz. Dev Ormanlar’da kısa bir yürüyüşün ardından Three Rivers’a dönüp konaklama yapacağımız tesise yerleşiyoruz.

Gün 6:

Death Valley, Las Vegas

8 saat araç yolculuğu, 750 km. 2 saat kolay yürüyüş.

Bugün Kaliforniya boyunca ilerleyişimiz devam ediyor. İlk olarak Dünya’nın en sıcak noktası olarak bilinen Death Valley’e yolculuk yapıyoruz. 1913 yılında ölçülmüş 56.7 santigrat derece ile rekoru elinde bulunduran Death Valley aynı zamanda deniz seviyesinden 86 metre aşağıda bulunuyor. Death Valley’nin bir diğer rekoru ise ölçülebilmiş en yüksek yeryüzü sıcaklığı olan 93.9 °C derecelik yeryüzü sıcaklığı. Burada “Dante’nin Manzarası” noktasına gidip bütün vadiyi ve Badwater’ı yukarıdan izliyoruz. Daha sonra Nevada eyaletine giriş yapıp Las Vegas’a ilerliyoruz. Otelimize yerleştikten sonra günün geri kalanını serbest olarak değerlendiriyoruz.

Gün 7:

Grand Canyon

9 saat araç yolculuğu, 900 km. 3 saat kolay yürüyüş.

Sabahın erken saatlerine Grand anyon yolculuğumuz başlıyor. Amerika Birleşik Devletleri dendiğinde bir çoğumuzun ilk aklına gelenlerden biri olan Grand Kanyon; 6 milyon yıl önce oluşmuş 450 kilometrelik Kolorado Nehri’nin oluşturduğu kanyonlar silsilesinden meydana geliyor. Binlerce yıldır yerleşime sahip olan kanyonun ilk halkı Pueblolar olarak bilinen yerel halk. 1540’ta İspanyolların gelmesiyle bölgenin kaderi değişiyor. Arizona Eyaleti’nde yeralan milli parkı görüp bütün hikayelerini South Rim’de dinledikten sonra kanyonun tadını çıkarıyoruz. Dönüş yolunda Dünya’nın en meşhur barajlarından olan Hoover Barajı’nı gördükten sonra Las Vegas’taki otelimize geri dönüyoruz.

Gün 8:

Joshua Milli Parkı, San Diego

6 saat araç yolculuğu, 600 km. 2 saat kolay şehir yürüyüşü.

Bugünkü programımıza Las Vegas’tan ayrılarak başlıyoruz ve Joshua ağaçlarının bulunduğu milli parka doğru yola çıkıyoruz. Mojave Çölü’nün karakteristik bitişi olan Joshua Ağaçları 300 yıl çöl ortamında hayatlarını sürdürebilen özel bir ağaç türü. Milli Park’ta bir süre vakit geçirdikten sonra San Diego’ya devam ediyoruz. Otelimize yerleştikten sonra San Diego turu gerçekleştiriyoruz. Turumuzda USS Midway Uçak Gemisi, Amerika’nın en büyük ahşap binası olan Hotel del Coronado, Gaslamp Mahallesi, Coronado Köprüsü gibi ilgi çekici noktalar bulunuyor.

Gün 9:

Laguna Beach, Huntington Beach, Los Angeles

4,5 saat araç yolculuğu, 200 km. 4 saat kolay şehir yürüyüşü.

Sabah kahvaltının ardından Los Angeles yolculuğumuz başlıyor. İlk durağımız San Diego’nun hemen dışındaki La Jolla Kasabası. Pasifik kıyısında bulunan kasaba okyanusu izlemek için oldukça güzel bir nokta. Sonrasında meydanda kurulan çiftçi pazarını gördükten sonra sahil şeridi boyunca ilerleyip Laguna Sahili’ne varıyoruz. Sanat galerileri, sanatçı popülasyonu ve güzel denizi ile meşhur bu kasabada vakit geçirdikten sonra Balboa Pier ve Huntington Plajı’na devam ediyoruz. Kaliforniya’nın en iyi sahili olarak bilinen Huntington Beach dünyaca ünlü sörfçüleri ile de tanınıyor. Burada güzel bir öğle molasının ardından Los Angeles’e varıyoruz. Varışın ardından keyifli bir Hollywood turu bizi bekliyor. Beverly Hills, Sunset Strip Venice Plajı ve Santa Monica gezilerinin ardından dinlenmek üzere otelimize yerleşiyoruz.

Gün 10:

Los Angeles, Dönüş

45 dakika araç yolculuğu, 30 km.

Bugün uçak saatlerine göre havaalanına geçip sizlere veda ediyor, bir sonraki turda görüşmek üzere diyoruz.

Briesetal.png

TARİH

-

FİYAT

1.995 €

kişi başı
(single farkı
9 gece / 10 gün
+€650)

BULUŞMA

Tur başlangıcı:

20:00 San Francisco Havalimanı

Tur bitişi:

12:00 Los Angeles Havalimanı

Buluşma noktası ile ilgili herhangi bir sorunuz  ya da uçuşlar hakkında yardıma ihtiyacınız varsa lütfen bize e-mail gönderiniz. Yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

DAHİLLER

9 gece konaklama, 1 akşam yemeği, belirtilen bütün turlar, tüm destinasyonlar arası transferler, aktiviteler, müze girişleri, KDV

DAHİL OLMAYANLAR

OTELLER

San Francisco: Okyanus kenarı Villa

Yosemite: Milli Park Cabin ve Logs

Three Rivers: Milli Park Cabin ve Logs

Las Vegas: Desert Rose ya da benzeri

Los Angeles: Okyanus kenarı Villa

YANINDA GETİR

KARBON AYAKİZİ

1319,3 kg

Mountain and Roads her katılımcısı için karbon ayak izini sıfırlayan projelere destek veriyor. Bunun yanında katılımcı başına ortalama 5,5 kg plastiğin denizlere karışmasına engel oluyor ve gelişmemiş ülkelerde kadın istihdamını destekliyor.

Bu müthiş proje sizlerin sayesinde hayata geçiyor! 


Daha fazla bilgi almak için aşağıdaki fotoğraflara tıklayabilirsiniz:

Teşekkür ederiz.

E-BÜLTENİMİZE ÜYE OLUN

Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.

bottom of page