top of page

NORVEÇ: PREIKESTOLEN, KJERAG, TROLLTUNGA TURU

Norveç’in en epik manzaraları listesine en üst sıralardan giren üç yürüyüş parkuru: Trolltunga, Kjerag ve Preikestolen. Her adımda Norveç’in arkasındaki en büyük gücün “doğa” olduğunu anlıyor ve ülkeyi gerçekten dokunarak geziyorsunuz. Güzelliğiyle nam salmış Hardanger Fiyordu, Norveç’in en büyük buzullarından birine ev sahipliği yapan Folgefonna Milli Parkı, Bergen ve Stavanger’in eğlenceli kent hayatı gezimizde yer edecek diğer noktalar.

Gün 1:

Oslo, Bergen

Oslo Gardermoen Havalimanı’ndan Bergen’e uçuş. Bergen varıştan sonra 20 dakika araç yolculuğu.

Oslo üzerinden Bergen’e varış. Rehberiniz ile buluşma ve otele yerleşme. Sonrasında kısa bir oryantasyon turu ve balık pazarında akşam yemeği.

Gün 2:

Bergen, Hardangerfjord, Folgefonna, Odda

Sabah kahvaltının ardından Norveç’in en meşhur fiyortlarından Hardangerfjord boyunca ilerleyip fiyortun en önemli kasabalarından Rosendal’e varış. ve Folgefonn Müzesi gezisi. Sonrasında Folgefonna Milli Parkı’na ilerleyip buzulun dibindeki Bondhusvatnet Gölü’ne ve buzuluna yürüyüş. Odda’ya varış ve konaklama.

2 saat fiyort feribotu, 1 saat araç yolculuğu, 3 saat kolay yürüyüş.

Gün 3:

Trolltunga yürüyüşü

1 saat araç yolculuğu, 20 km = 10 saat orta derece yürüyüş, 800 mt çıkış, 800 mt iniş.

Sabah erken kahvaltının ardından nefes kesen Trolltunga yürüyüşü için Mågelitopp’a araç ile yolculuk yapıyoruz. Buradan başlayan yürüyüşümüz Norveç’in en güzel manzaraları eşliğinden deniz seviyesinden 1.180 metre yükseklikte yeralan Trolltunga’ya kadar devam edecek. Varışın ardından öğle kumanyalarımızı aldıktan sonra inişe geçiyoruz. Yürüyüşümüz gidiş dönüş olacak şekilde 20 kilometre olup yaklaşık 10 saat sürecektir.

Gün 4:

Odda, Stavanger, Revsvatnet

Feribotlar dahil 5,5 saat araç yolculuğu.

Kahvaltının ardından Norveç’in bir diğer güzel şehri Stavanger’e hareket ediyoruz. Öğlen Stavanger’e varıştan sonra şehrin tarihi kent merkezini ve Avrupa’nın yaşayan en eski ahşap mahallesini gezdikten sonra Revsvatnet Gölü’ne hareket ediyoruz. Göl kenarındaki otelimize yerleştikten sonra bir önceki günün yorgunluğunu atıp göl kenarında kısa bir yürüyüş gerçekleştiriyoruz.

Gün 5:

Preikestolen yürüyüşü, Lysebotn

8 km orta zorlukta 4 saat yürüyüş (334 mt. çıkış, 334 mt. iniş). 3 saat araç yolculuğu.

Kahvaltının ardından Norveç’in bir diğer nefes kesen yürüyüşü olan Preikestolen yürüyüşümüze başlıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik yürüyüşün ardından Lysefjord (Aydınlık Fiyort)’a doğru bir kürsü gibi uzanan Vaaz Kayası’nda 1 saatlik molanın ardından geri dönüşümüz başlıyor. 2 saatlik inişin ardından başlangıç noktamıza geri ulaşıyoruz ve kısa dinlenmenin ardından Kjerag yolculuğumuz başlıyor. Yaklaşık 3 saat müthiş manzaralar eşliğinde araç yolculuğunun ardından dağ kulübemize varıyoruz.

Gün 6:

Kjerag yürüyüşü, Lysebotn

12 km orta zorlukta toplam 8 saat yürüyüş (570 mt. çıkış, 570 mt. iniş).

Sabah kahvaltının ardından Norveç’in bir diğer doğa harikası kaya oluşumu Kjerag yürüyüşümüz başlıyor. Yaklaşık 4 saatlik muazzam bir yürüyüşün ardından “sıkışmış kaya”ya ulaşıyoruz. Burada 1 saatlik fotoğraf ve kumanya molasının ardından geri dönüşe geçiyoruz. Toplam 10 saatin ardından dağ kulübemize geri ulaşıyoruz.

Gün 7:

Stavanger, dönüş

Yaklaşık 3 saatlik araç yolculuğu.

Sabah kahvaltının ardından uçuş saatimize göre Stavanger Havalimanı’na geçip sizlere veda ediyoruz.

Briesetal.png

TARİH

FİYAT

1.895 €

kişi başı
(single farkı
6 gece / 7 gün
+550€)

BULUŞMA

Tur başlangıcı:

16:00 Bergen Flesland Havalimanı, 17:00 Bergen Şehir Merkezi

Tur bitişi:

11:00 Stavanger Havalimanı

Buluşma noktası ile ilgili herhangi bir sorunuz  ya da uçuşlar hakkında yardıma ihtiyacınız varsa lütfen bize e-mail gönderiniz. Yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

DAHİLLER

6 gece konaklama, 6 kahvaltı, 1 akşam yemeği, belirtilen bütün turlar, tüm destinasyonlar arası transferler, aktiviteler, müze girişleri, KDV

DAHİL OLMAYANLAR

Uçak biletleri, öğle yemekleri, son akşam yemeği haricinde kalan akşam yemekleri

OTELLER

Bergen: Zander K ya da benzeri

Odda: Hardanger Hotel ya da benzeri

Lysebotn: Byrkjedalstunet ya da benzeri


YANINDA GETİR

KARBON AYAKİZİ

583,54 kg

Mountain and Roads her katılımcısı için karbon ayak izini sıfırlayan projelere destek veriyor. Bunun yanında katılımcı başına ortalama 5,5 kg plastiğin denizlere karışmasına engel oluyor ve gelişmemiş ülkelerde kadın istihdamını destekliyor.

Bu müthiş proje sizlerin sayesinde hayata geçiyor! 


Daha fazla bilgi almak için aşağıdaki fotoğraflara tıklayabilirsiniz:

Teşekkür ederiz.

E-BÜLTENİMİZE ÜYE OLUN

Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.

bottom of page