top of page

SLOVENYA ŞEHİRLERİ VE JÜLYEN ALPLERİ TURU

Küçücük yüzölçümüne nazaran çeşitli doğal zenginliği bünyesinde bulunduran Slovenya; gölleri, Jülyen Alpleri, müthiş kent ve kasabaları, kanyonları, güçlü akan masmavi nehirleri, Akdeniz kültürü ve plajları öne çıkıyor. Dağ köylerinden Alp yürüyüşlerine birçok unsurun biraraya geldiği programımız mütevazi ama kendinden emin bir tatil sunuyor.

Gün 1:

Ljubljana, Bled Gölü

1 saat araç yolculuğu, 80 km. 4 saat kolay şehir yürüyüşü.

Ljubljana Havalimanı varıştan sonra kısa bir Ljubljana turu gerçekleştiriyoruz. Şehir turumuzda Ljubljana Nehri, Parlamento binası, Ljubljana Üniversitesi, Eski meydan, Ejderha Heykeli, Dragon Köprüsü, Tivoli Park, St.Nicholas Katedrali ve Preseren Meydanı yer alıyor. Turumuzun sonunda Avrupa’nın en güzel gölleri arasında yeralan Bled Gölü’ne geçiyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Daha sonra göl kenarında akşamüzeri serbest zaman ve akşam yemeği.

Gün 2:

Triglav Milli Parkı, Soča Vadisi, Kobarid

Sabah kahvaltının ardından müthiş Triglav Milli Parkı ve Soča Vadisi yolculuğumuz başlıyor. İnanılmaz manzaralar eşliğinde yapacağımız yolculuğumuz süresince onlarca ilgi çekici nokta göreceğiz. İlk olarak yolun yapımında hayatını kaybeden Sovyet vatandaşları anısına yapılmış ahşap şapeli ziyaret ediyoruz. Daha sonra Travnik ve Prisojnik zirveleri arasında yükselip 1.611 metre yükseklikteki Vršič Geçidi’ne varıyoruz. Burada nefes kesici Jülyen Alpleri manzarasının tadını çıkardıktan sonra Soča Vadisi’ne inişimizi gerçekleştiriyoruz. İnanılmaz güzellikteki mavi suları ile doğal havuzlar ve kanyonlar oluşturan Soča Nehri boyunca yürüyüşler gerçekleştiriyoruz. Devamında da yine Soča Vadisi’nde yer alan Kobarid kasabasına varıp otelimize yerleşiyoruz.

3 saat araç yolculuğu, 110 km. 2 saat kolay doğa yürüyüşü.

Gün 3:

Krn yürüyüşü

6 orta zorlukta yürüyüş, 13 km. 1.400 mt. çıkış, 1.400 mt. iniş.

Sabah kahvaltının ardından kısa bir araç yolculuğu yaptıktan sonra Jülyen Alpleri’nin en özel zirvelerinden biri olan Krn yürüyüşümüze başlıyoruz. 2.255 metre yüksekliği ile Triglav Milli Parkı manzarası sunan Krn zirvesi çıkışımız 6 kilometre sürüyor. Dönüşte ise farklı bir rotadan kuzey yamacı boyunca buzul vadisinden iniş gerçekleştiriyoruz. Aracımıza döndükten sonra otelimize hareket ve serbest zaman.

Gün 4:

Piran, Postojna Mağarası ve dönüş

4 saat araç yolculuğu, 300 km. 3 saat kolay şehir yürüyüşü.

Sabah kahvaltının ardından otelimizden ayrılıp nefis Akdeniz kasabası Piran’a hareket ediyoruz. Cenevizliler ve Venedikliler tarafından uzun süre yönetilmiş şehrin sokaklarında kaybolmaya bayılacaksınız. Burada öğle yemeği aldıktan sonra Postojna Mağarası’na gidiyoruz. 24 kilometre uzunluğuyla Dünya’nın en uzun mağaralarından olan karstik oluşum oldukça ilgi çekici bir nokta. Mağara ziyaretinden sonra Ljubljana Havalimanı’na hareket ediyoruz ve bir sonraki turda görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.

Briesetal.png

TARİH

FİYAT

625 €

kişi başı
(single farkı
3 gece / 4 gün
+250€)

BULUŞMA

Tur başlangıcı:

11:00 Ljubljana Havalimanı

Tur bitişi:

16:00 Ljubljana Havalimanı

Buluşma noktası ile ilgili herhangi bir sorunuz  ya da uçuşlar hakkında yardıma ihtiyacınız varsa lütfen bize e-mail gönderiniz. Yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

DAHİLLER

3 gece konaklama, 3 kahvaltı, 1 akşam yemeği, belirtilen bütün turlar, tüm destinasyonlar arası transferler, aktiviteler, müze girişleri, KDV

DAHİL OLMAYANLAR

OTELLER

Bled: Eco River Globoko ya da benzeri

Kobarid: Apartments Masera ya da benzeri

YANINDA GETİR

KARBON AYAKİZİ

303,2 kg

Mountain and Roads her katılımcısı için karbon ayak izini sıfırlayan projelere destek veriyor. Bunun yanında katılımcı başına ortalama 5,5 kg plastiğin denizlere karışmasına engel oluyor ve gelişmemiş ülkelerde kadın istihdamını destekliyor.

Bu müthiş proje sizlerin sayesinde hayata geçiyor! 


Daha fazla bilgi almak için aşağıdaki fotoğraflara tıklayabilirsiniz:

Teşekkür ederiz.

E-BÜLTENİMİZE ÜYE OLUN

Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.

bottom of page