top of page
 • Turlarınıza nasıl kayıt olabilirim?
  Katılmak istediğiniz tura karar verin, gerisi kolay! :) Tur sayfasında yer alan "Rezervasyon" butonunu tıkladığınızda karşınıza çıkan formu doldurmanız yeterli. 24 saat içinde ekip arkadaşlarımız sizinle iletişim kurup, müsaitlik durumuna göre diğer aşamalar için sizi bilgilendirecek.
 • Kayıt olduktan sonra ödemeyi nasıl yapacağım?
  Katılmak istediğiniz turumuzda müsaitlik var ise size ödeme bilgilerini içeren proforma fatura göndereceğiz. Tur kaydınızdan sonraki 7 gün içinde %30 ön ödeme yaptığınızda kaydınız kesinleşir. Ödemeyi kredi kartı ile ya da TL, EUR, USD havale ile yapabilirsiniz. TL yapmanız halinde günlük kura göre hesaplama yapabilirsiniz. Ödemenin geri kalanı tek ya da parça parça halinde tura 30 gün kalaya kadar tamamlanabilir.
 • Uçak biletimi nasıl alacağım? Yardımcı oluyor musunuz?
  Tur kaydınız kesinleştiğinde tur sayfasında yer alan buluşma saatlerine uyacak şekilde uçak biletinizi temin edebilirsiniz. İlgili arkadaşımız bilgilendirme sırasında uçak bileti ile ilgili size destek olacaktır. Eğer bileti bizim temin etmemizi isterseniz seve seve yardımcı oluruz.
 • Tek gelmeyi düşünüyorum. Single farkı ödemek zorunda mıyım?
  Katılımcılarımızın önemli bir kısmı tek katılanlardan oluşuyor. Bu durumda sizi başka bir katılımcı ile odanızı paylaşacak şekilde eşleştiriyoruz. Eğer odada tek kalmak isterseniz single farkı faturanıza ekleniyor. Aksi taktirde bu farkı ödemezsiniz.
 • Kıyafet seçiminde yardımcı oluyor musunuz?
  Yılın her mevsimi farklı coğrafyalarda turlar düzenliyoruz. Turlardan bağımsız, mevsime göre genel bilgilendirmeyi bu linkte bulabilirsiniz. Tur başlamadan yaklaşık 15 gün önce kurduğumuz WhatsApp grubunda daha detaylı bilgilendirme yapıyoruz.
 • Vize konusunda destek oluyor musunuz?
  Elbette. Ön ödemeyi yapıp kaydınızı kesinleştirdiğinizde vize için ihtiyacınız olacak üç adet belgeyi sağlıyoruz: kısmi fatura, konaklama belgesi ve tur programı. Kişisel belgelerinizi de ekleyip vize başvurunuzu dilerseniz kendiniz, dilerseniz aracı bir kişi ya da kurumla yapabilirsiniz. İhtiyaç halinde daha önce çalıştığımız vize aracıları ile sizi iletişime geçirebiliriz.
 • Yabancı dil konusunda tedirginim. Turda zorluk yaşar mıyım?
  Turlarımızın dili Türkçe'dir. Tur esnasında bizimle olduğunuz sürece :) dil konusunda zorluk yaşamazsınız.
 • Yürüyüş tecrübem az. Rotalarda zorluk yaşar mıyım?
  Turlarımız ya hiç teknik bilgi gerektirmez, ya da tur esnasında kısa bir eğitimle tamamlayabileceğiniz aktiviteler içerir. Zirve çıkışı ya da uzun ve zorlu yürüyüşler dışında bütün turlarımız ortalama kondisyona sahip, doğa yürüyüşüne engel olacak herhangi bir sağlık problemi olmayan katılımcılarımız için uygundur.
 • Vegan, vejetaryen vb. katılımcılarınız için çözüm önerileriniz nelerdir?
  Turlarımızın tamamını oda/kahvaltı olacak şekilde planlanır. Kahvaltılarda her zaman vegan, vejetaryen vb. seçenekler bulunuyor. Öğle ve akşam yemekleri tur fiyatına dahil olmadığı için gideceğiniz restoranı ya da yiyeceğiniz yemeği seçmede özgürsünüz. Bütün turlarımızda tercih ettiğimiz restoranlarda vejetaryen menü seçeneği bulunur. Vegan vb. katılımcılarımız için de özel menü servisi konusunda yardımcı oluyoruz.
 • Vizem çıkmazsa ya da yetişmezse ne olacak?
  Vaktinde başvurmuş olmak kaydıyla, tura 45 günden daha az süre kalmışsa, vizenizin tur tarihine yetişmemesi ya da reddedilmesi durumunda ödemeniz farklı bir turda kullanılmak üzere saklı tutulur. Bu tutar farklı bir isme devredilebilir.
 • Turlarınız kesin hareketli mi?
  Sitemizde yer alan bütün turlarımız ve tarihleri ilk kayıt geldiği an kesin hareketli olur. Turumuza sadece siz kayıt yaptırmış olsanız dahi iptal edilmez.
 • Erken rezervasyon indiriminiz var mı?
  Eğer katılmak istediğiniz tura 6 aydan daha fazla süre var ise %10 erken rezervasyon indiriminden faydalanabilirsiniz. Bazı turlar ve dönemler için farklı indirim kampanyalarını öğrenmek için mail bültenimize abone olabilirsiniz.
 • Daha önce turlara katılanlara ne gibi indiriminiz bulunuyor?
  Turlarımıza gelen katılımcılarımıza her tura özel sticker ve tur puanı tanımlanır. Bu tur puanı katıldığınız turun fiyatının yaklaşık %3 ile %5'ine denk gelir. Bir sonraki turunuzda bu puanı indirim olarak kullanabilirsiniz.
 • İptal politikanız nedir?
  Tura 45 gun kalaya kadar koşulsuz iptal seçeneğinden faydalanabilirsiniz. 45-30 gün için %30 kesinti, 30-15 gün için %70 kesinti, 15 günden az kalmışsa %100 kesinti uygulanır.
 • Karbonsuz seyahat nedir? Bunu nasıl başarıyorsunuz?
  Mountain and Roads tur programlarını karbonsuz bir yaşam için sürekli yenilerken, her katılımcısı için karbon sıfırlama projelerine de destek verir. Climate Partner tarafından sertifikalandırılan projelerimize katkımızı öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.
 • Turlarınıza çocuklarla katılabilir miyiz?
  Çocuğunuzun yaşına, seyahat deneyimine ve programa uygunluğuna göre kayıt esnasında katılım konusunu beraber tartışıyoruz. Özellikle çocuklu aileler için Alsace Köyleri ve Karaorman Yürüyüş programımız uygundur.
 • Kapalı gruplar için tur düzenliyor musunuz? Avantajları nelerdir?
  Sitemizde yer alan bütün turlarımızı grubunuza özel olarak düzenleyebiliriz. Tur öncesi detayları birlikte tartışıp esnek bir şekilde eklemeler, çıkarmalar yapabilir; böylece tam size özel "tailor-made" bir program oluşturabiliriz. Kişi sayısına göre bazı fiyat avantajları da olabilir.
 • Şirketiniz neden Almanya'da?
  Mountain and Roads Travel Avrupa'da tur düzenleyen bir tur operatördür. Çalışma izinleri, yolcu taşımacılığı, tur düzenleme ruhsatları gibi yasal sorumlulukların yerine getirilmesi için Berlin, Almanya'da kurulmuştur.
 • Türkiye ofisiniz var mı?
  Türkiye'de ofisimiz bulunmuyor.
 • Sizinle nasıl iletişime geçebilirim?
  Bize mail adresimiz olan info@mountainandroads.com üzerinden, +49 171 191 6930 nolu WhatsApp hattımızdan ya da sosyal medya hesaplarımızdan direkt mesaj ile ulaşabilirsiniz.
bottom of page