shutterstock_705178666 (1)

İskandinavya Turları

Yazın ayrı kışın ayrı ama her zaman doğanın en iyi yaşandığı yerlerin belki de en başında İskandinavya geliyor. Yüksek özen ve uzun yılların getirdiği deneyimle hazırladığımız İskandinavya turlarımızda Boreal ormanlarında ilerleyip geceleri kahve ve battaniye eşliğinde kuzey ışığı avına çıkacağız. Eşsiz fiyortlar boyunca yolculuk edip tablo gibi balıkçı köylerine uğrayacağız. Şelaleler ve buzullar karşısında ağzımız açık kalacak, gördüğümüz manzaralara çoğu zaman inanmakta güçlük çekeceğiz. Aşağıda kendinize mutlaka güzel bir tur bulacağınızdan eminiz.

naeroyfjord.jpg

GÜNEY NORVEÇ: FİYORTLAR VE ŞEHİRLER 

UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yeralan Nærøyfjord, Flåm treni, Preikestolen Kayası’na yapılacak epik bir yürüyüş, balık pazarları, Oslo, Bergen ve Stavanger’in yemyeşil parkları ve çok daha fazlası.

6 gün

1.495 €

Zorluk derecesi

haukland.jpg

LOFOTEN: BALIKÇI KÖYLERİ YAZ TURU

Lofoten Adaları’nın Akdeniz’i kıskandıran plajları, dünyaca ünlü balıkçı köyleri, yemyeşil bir coğrafya, keyifli yürüyüşler ve batmayan güneş bu program boyunca daima sizlerle olacak. 

5 gün

1.795 €

Zorluk derecesi

geysir.jpg

GÜNEY İZLANDA & KUZEY IŞIKLARI TURU

Dünya'nın en kuzey başkenti Reykjavik, Avrupa ve Amerika’yı ayıran Þingvellir, Geysir, şelaleler, buzullar, volkanlar ve belki de en önemlisi nefes kesen kuzey ışıkları.

6 gün

1.795 €

Zorluk derecesi

svalbard_northern_lights.jpg

SVALBARD & KUZEY IŞIKLARI KIŞ TURU

Kuzeyin en ilginç deneyimlerini yaşayabileceğiniz 78.paralel ufkunuzu kesinlikle genişletecek. Tepesindeki yeşil gökyüzü perdesi de cabası.

4 gün

1.595 €

Zorluk derecesi

faroe -min.JPG

EL DEĞMEMİŞ BİR DOĞA: FAROE ADALARI

Faroe Adaları Norveç ve İzlanda arasında Atlantik Okyanusu’nun en bakir yerleşim yerlerinden biri. Burada doğa o kadar el değmemiş, insanlar doğa ile o kadar uyum içinde yaşıyorlar ki; kendinizi bir tablonun, bir sanat eserinin içinde gibi hissediyorsunuz.

7 gün

1.895 €

Zorluk derecesi

kjerag.jpg

NORVEÇ: PREIKESTOLEN, KJERAG, TROLLTUNGA 

Hardangerfjord, Folgefonna Milli Parkı, ülkenin en güzel şehirleri ve nefes kesen üç yürüyüş parkuru: Trolltunga, Preikestolen, Kjerag. Bütün bunların birleştiği benzersiz bir program.

7 gün

1.895 €

Zorluk derecesi

kirkjufell.jpg

BÜTÜN IZLANDA & KUZEY IŞIKLARI TURU

Dünya'nın en kuzey başkenti Reykjavik, uçsuz bucaksız lav arazileri, siyah kumlar, bazalt kayalar, ismi zor okunan  volkanlar, doğal sıcak su havuzları, buzullar, nefes kesici şelaleler ve kuzey ışıkları.

8 gün

2.195 €

Zorluk derecesi

iceland_flowers.jpg

GÜNEY İZLANDA YAZ TURU

Yeşilin hiç görmediğiniz tonları, uçsuz bucaksız lava arazileri, siyah kumlar, bazalt kayalar, neredeyse hiç batmayan güneş, muazzam buzullar ve keyifli yürüyüşler.

6 gün

1.895 €

Zorluk derecesi

svalbard_reindeer.jpg

SVALBARD & GECEYARISI GÜNEŞİ TURU

Kuzeyin en ilginç deneyimlerini yaşayabileceğiniz 78.paralel ufkunuzu kesinlikle genişletecek. Bu coğrafyada batmayan güneşin altında dünyanın en uçlarında yol alacağız.

4 gün

1.795 €

Zorluk derecesi

DEVLERİN VATANI: JOTUNHEIM MİLLİ PARKI

Norveç'in zirvesi Galdhøpiggen’e (2,469 mt.) ev sahipliği yapması nedeniyle zirve meraklılarının uğrak noktası. Onlarca irili ufaklı şelale, bir o kadar buzul, yüzlerce fiyort ve şirin kasabalar bulabileceğiniz programımız Norveç’in doğasını yerel halkın gözünden tanımak isteyenler için birebir. 

7 gün

1.795 €

Zorluk derecesi

lofoten_northern_lights.jpg

İSVEÇ LAPLANDI: KUZEY IŞIKLARI TURU

Lofoten Adaları’nın en güzel balıkçı köyleri, nefes kesen dağlar, İsveç Laplandı’nın uçsuz bucaksız kuzey ormanları, Sami hayatına yakın bir bakış ve kuzey ışıkları.

5 gün

1.695 €

Zorluk derecesi

husavik.jpg

BÜTÜN İZLANDA & BALİNA SAFARİ TURU

Yeşilin hiç görmediğiniz tonları, uçsuz bucaksız lava arazileri, siyah kumlar, bazalt kayalar, neredeyse hiç batmayan güneş, muazzam buzullar ve kambur balinalar.

8 gün

2.395 €

Zorluk derecesi

lapland_reindeer.jpg

LAPLAND: ROVANİEMİ VE KUZEY IŞIKLARI TURU

Lapland kış masalının en büyülü yaşandığı yerlerden biri. Geyikli Safari yaparken Samiilerin zor koşullar altında nasıl yaşadığını öğrenip köpekli kızaklarla boreal ormanlarının derinliklerine yolculuk yapacağız.

6 gün

2.195 €

Zorluk derecesi

senja -min.JPG

NORVEÇ'İN GİZLİ CENNETİ
BÜYÜLEYİCİ SENJA

Senja’da doğa bir başka. Buranın coğrafyasını “tanrının heykel bahçesi” olarak nitelendiriyor insanlar. Ağzınızı açık bırakacak o kadar fazla manzara ile karşılaşıyorsunuz ki; doğanın içinde ne kadar küçük ve korumasız olduğunuzu hissettiriyor. 

5 gün

1.745 €

Zorluk derecesi

MOUNTAIN AND ROADS TRAVEL

Böhmische Str. 50

12055 Berlin / Germany

Telefon +49 171 191 6930

info@mountainandroads.com

Hizmet Koşulları

 

takip edin

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • White YouTube Icon