İskandinavya Turları

Yazın ayrı kışın ayrı ama her zaman doğanın en iyi yaşandığı yerlerin belki de en başında İskandinavya geliyor. Yüksek özen ve uzun yılların getirdiği deneyimle hazırladığımız İskandinavya turlarımızda Boreal ormanlarında ilerleyip geceleri kahve ve battaniye eşliğinde kuzey ışığı avına çıkacağız. Eşsiz fiyortlar boyunca yolculuk edip tablo gibi balıkçı köylerine uğrayacağız. Şelaleler ve buzullar karşısında ağzımız açık kalacak, gördüğümüz manzaralara çoğu zaman inanmakta güçlük çekeceğiz. Aşağıda kendinize mutlaka güzel bir tur bulacağınızdan eminiz.

andrzej-kryszpiniuk-GXT7AWP-03s-unsplash

GÜNEY NORVEÇ: FİYORTLAR VE ŞEHİRLER 

UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yeralan Nærøyfjord, Flåm treni, Preikestolen Kayası’na yapılacak epik bir yürüyüş, balık pazarları, Oslo, Bergen ve Stavanger’in yemyeşil parkları ve çok daha fazlası.

6 gün

1.495 €

lofoten_northern_lights.jpg

İSVEÇ LAPLANDI: KUZEY IŞIKLARI TURU

Lofoten Adaları’nın en güzel balıkçı köyleri, nefes kesen dağlar, İsveç Laplandı’nın uçsuz bucaksız kuzey ormanları, Sami hayatına yakın bir bakış ve kuzey ışıkları.

5 gün

1.695 €

senja -min.JPG

NORVEÇ'İN GİZLİ CENNETİ
BÜYÜLEYİCİ SENJA

Senja’da doğa bir başka. Buranın coğrafyasını “tanrının heykel bahçesi” olarak nitelendiriyor insanlar. Ağzınızı açık bırakacak o kadar fazla manzara ile karşılaşıyorsunuz ki; doğanın içinde ne kadar küçük ve korumasız olduğunuzu hissettiriyor. 

5 gün

1.745 €

svalbard_northern_lights.jpg

SVALBARD & KUZEY IŞIKLARI KIŞ TURU

Kuzeyin en ilginç deneyimlerini yaşayabileceğiniz 78.paralel ufkunuzu kesinlikle genişletecek. Tepesindeki yeşil gökyüzü perdesi de cabası.

4 gün

lapland_reindeer.jpg

LAPLAND'IN İKİ YAKASI: FİNLANDİYA VE İSVEÇ

Lapland kış masalının en büyülü yaşandığı yerlerden biri. Sınırlar aşıp Finlandiya ve İsveç'in inanılmaz coğrafyasında yerel geleneklerle tanışıp akşamları da kuzey ışıklarının peşine düştüğümüz yine unutulmaz bir gezi deneyimi.

8 gün

2.195 €

vestrahorn.jpg

İZLANDA VOLKANLAR VE BUZULLAR TURU (YAZ)

Yeşilin hiç görmediğiniz tonları, uçsuz bucaksız lava arazileri, siyah kumlar, bazalt kayalar, neredeyse hiç batmayan güneş, muazzam buzullar ve kambur balinalar.

8 gün

2.395 €

haukland.jpg

LOFOTEN: BALIKÇI KÖYLERİ YAZ TURU

Lofoten Adaları’nın Akdeniz’i kıskandıran plajları, dünyaca ünlü balıkçı köyleri, yemyeşil bir coğrafya, keyifli yürüyüşler ve batmayan güneş bu program boyunca daima sizlerle olacak. 

5 gün

1.795 €

jotunheim-min.JPG

DEVLERİN VATANI: JOTUNHEIM MİLLİ PARKI

Norveç'in zirvesi Galdhøpiggen’e (2,469 mt.) ev sahipliği yapması nedeniyle zirve meraklılarının uğrak noktası. Onlarca irili ufaklı şelale, bir o kadar buzul, yüzlerce fiyort ve şirin kasabalar bulabileceğiniz programımız Norveç’in doğasını yerel halkın gözünden tanımak isteyenler için birebir. 

7 gün

1.795 €

faroe -min.JPG

EL DEĞMEMİŞ BİR DOĞA: FAROE ADALARI

Faroe Adaları Norveç ve İzlanda arasında Atlantik Okyanusu’nun en bakir yerleşim yerlerinden biri. Burada doğa o kadar el değmemiş, insanlar doğa ile o kadar uyum içinde yaşıyorlar ki; kendinizi bir tablonun, bir sanat eserinin içinde gibi hissediyorsunuz.

6 gün

1.795 €

tomas-eidsvold-5p9EEA9JX2M-unsplash-2.jpg

NORVEÇ: PREIKESTOLEN, KJERAG, TROLLTUNGA 

Hardangerfjord, Folgefonna Milli Parkı, ülkenin en güzel şehirleri ve nefes kesen üç yürüyüş parkuru: Trolltunga, Preikestolen, Kjerag. Bütün bunların birleştiği benzersiz bir program.

7 gün

1.895 €

ruedi-haberli-3HvvD_IPEdc-unsplash.jpg

İZLANDA VE KUZEY IŞIKLARI TURU (KIŞ)

Dünya'nın en kuzey başkenti Reykjavik, Avrupa ve Amerika’yı ayıran Þingvellir, Geysir, şelaleler, buzullar, volkanlar ve belki de en önemlisi nefes kesen kuzey ışıkları.

6 gün

1.795 €

A1C43A6C-2C6E-4DD4-8532-A15C55BFD5D0.JPG

LOFOTEN ADALARI VE LAPLAND: KUZEY MACERA

Norveç'in kuzeyi Lofoten Adaları’nın Reine, Svolvaer, A gibi dünyaca ünlü balıkçı köyleri, her bir köşesi kartpostal niteliğindeki manzaralar, İsveç'in Lapland bölgesi ve kendine özgü yaşamı, Abisko Milli Parkı'nda yürüyüş, Kangos'un kuzey ormanları, ve her akşam peşine düşeceğimiz doğanın mucizesi kuzey ışıkları.

5 gün

1.695 €

svalbard_reindeer.jpg

SVALBARD & GECEYARISI GÜNEŞİ TURU

Kuzeyin en ilginç deneyimlerini yaşayabileceğiniz 78.paralel ufkunuzu kesinlikle genişletecek. Bu coğrafyada batmayan güneşin altında dünyanın en uçlarında yol alacağız.

4 gün