Asya Turları

Asya sınırları çizilemeyen, sahip olduğu kültürel çeşitlilik ile Dünya'nın en zengin, en köklü, en ilgi çekici kıtası. Rusya'nın Ural Dağları'ndan Endonezya'nın adalarına, volkanlarına kadar iyi hazırlanmış, turist kalabalıklarından uzak turlar düzenliyoruz. Bazen Moğol yurtlarında çölde uyuyoruz; bazen Everest rotasında kulübelerde. Pirinç tarlalarından geçip aktif volkanları fotoğraflamaya gidiyoruz. Japonya'nın ağzımızı açık bırakan tapınaklarından çıkıp İran'ın kadim medeniyetine yolculuk yapıyoruz. Bu eşsiz kıtada gezecek çok ülke, tapınak, dağ rotası, çöller, stepler, volkanlar var. Turist kalabalıklarından uzak, kültürlere saygılı, onlardan biri gibi gezebileceğiniz turlarımız sizleri bekliyor.

endonezya volkanik arazi

ENDONEZYA VOLKANLARI FOTOĞRAF VE YÜRÜYÜŞ

Endonezya 17 binden fazla adadan oluşan dünyanın en kalabalık ülkelerinden. Fakat ülkenin adalara dağılmış olması ve aktif volkanları sayesinde birçok yeri el değmeden kalabilmiş. Pirinç tarlalarından çay bahçelerine, yağmur ormanlarından aktif volkanlara kadar görülecek o kadar şey var ki saymakla bitmiyor.

gün

iran 4-min.JPG

KADİM MEDENİYET İRAN: ŞEHİRLER, DEMAVEND DAĞI

Binlerce yıllık varlığının getirdiği zengin kültür hayatı, mimari ve sanat ile İran ziyaretçilerini hiçbir zaman hayal kırıklığına uğratmıyor. Tebriz, Şiraz, Tahran, Persepolis gibi şehirleri gördüğümüz gezimizde Asya’nın en yüksek volkanı olan 5.610 metre yüksekliğindeki Demavent Dağı’na da zirve yürüyüşü yapıyoruz.

gün

moskova

TRANS SİBİRYA: ULAN BATUR'A TREN MACERASI

Moskova’dan başlayan maceramız Volga Nehri’nin güzide şehri Nizhny Novgorod, Tataristan’ın başkenti Kazan, Yekaterinburg, Sibirya’nın en büyük şehri Novosibirsk, göçebe halkların memleketi Khakassia ve Özerk Türk Vatanı Tuva, Baykal Gölü’nün şehri Irkutsk ve Ulan Ude’den geçerek Moğolistan’ın başkenti Ulan Batur’da sona eriyor. 

gün

annapurna zirve.JPG

NEPAL: KATMANDU VE ANNAPURNA BASE CAMP

8091 metre yüksekliği ile Himalayalar’ın en efsanevi dağlarından Annapurna I’in kampı 4130 metre irtifada bulunuyor. Kathmandu’dan başlayarak Chitwan Milli Parkı’nda nefes kesen bir safari ve göller şehri Pokhara’da Himalayalar manzarası ile yamaç paraşütü deneyimine ulaşıyoruz. 

gün

japan -min.JPG

BÜTÜN JAPONYA: MİLLİ PARKLAR VE ŞEHİRLER

Yüksek gelişmişlik seviyesi ve geleneksellik arasında kalmış, derin bağlara sahip hayat tarzı, hikayeleri ve tarihi ile oldukça iddialı bir destinasyon. Nefes kesen coğrafyası, binlerce tapınağı ve imparatorluk sarayları, çağımızın ötesindeki şehirleri ve teknoloji merkezleri ile her ilgi alanına hitap edecek bir program.

gün

moğol çadırı.JPG

MOĞOLİSTAN: GOBİ ÇÖLÜ, ORHUN VADİSİ, TONYUKUK

Kadim Türklerin anavatanı, Cengiz Han’ın Moğol İmparatorluğu’nun kurulduğu, göçebe Türk topluluklarının yaşadığı, stepleri ve çölleriyle muhteşem bir ülke. Orhun ve Tonyukuk Yazıtları ile ilk Türk topluluklarına ışık tutuyor, Flaming Kayalıkları’nda dinozor fosillerini inceliyor, Ongi Manastırı’nda Budist kültürünü öğreniyoruz. 

9 gün

2.195 €

everest basecamp yürüyüş-min.JPG

NEPAL: KATMANDU VE EVEREST BASE CAMP

Dağ ve yürüyüş meraklıları için oluşturduğumuz bu programda Kathmandu, Bhaktapur ve Everest Base Camp’a yürüyüş yer alıyor. Nefis manzarası ile büyüleyen Ama Dablam, Lhotse eteklerinde dolaşıyor, Hindu tapınaklarını görüyor ve Khumjung’da bulunan 5364 metre irtifadaki Everest Base Camp’a ulaşıyoruz.

gün

MOUNTAIN AND ROADS TRAVEL

Böhmische Str. 50

12055 Berlin / Germany

Telefon +49 171 191 6930

info@mountainandroads.com

Hizmet Koşulları

 

takip edin

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • White YouTube Icon