Norveç Turları

Norveç; İskandinavya'nın coğrafi olarak en öne çıkan ülkesi. Binlerce fiyort, granit dağlar, sayısız göl, çam ve huş ormanları, şirin balıkçı köyleri, rengarenk ahşap evler ve tabi ki tepemizdeki yeşil mucize kuzey ışıkları... Norveç turlarımız arasında ülkenin Preikestolen, Kjerag, Trolltunga, Kvalvika gibi en ikonik yürüyüş parkurları, Lofoten Adaları'nın insanda hayretler uyandıran doğal güzellikleri, Oslo, Bergen, Stavanger gibi kültür başkentleri, Svalbard gibi Dünya'nın en ekstrem destinasyonlarından biri ve çok daha fazlası var. Mountain and Roads ile bu özel ülkenin keyfini doğada yürüyerek, yerel halkla iletişim kurarak, sanatını ve kültürünü öğrenerek gezmeye davet ediyoruz.

andrzej-kryszpiniuk-GXT7AWP-03s-unsplash

GÜNEY NORVEÇ: FİYORTLAR VE ŞEHİRLER

UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yeralan Nærøyfjord, Flåm treni, Preikestolen Kayası’na yapılacak epik bir yürüyüş, balık pazarları, Oslo, Bergen ve Stavanger’in yemyeşil parkları ve çok daha fazlası.

6 gün

1.495 €

svalbard_northern_lights.jpg

SVALBARD & KUZEY IŞIKLARI KIŞ TURU

Kuzeyin en ilginç deneyimlerini yaşayabileceğiniz 78.paralel ufkunuzu kesinlikle genişletecek. Tepesindeki yeşil gökyüzü perdesi de cabası.

4 gün

jotunheim-min.JPG

DEVLERİN VATANI: JOTUNHEIM MİLLİ PARKI

Norveç'in zirvesi Galdhøpiggen’e (2,469 mt.) ev sahipliği yapması nedeniyle zirve meraklılarının uğrak noktası. Onlarca irili ufaklı şelale, bir o kadar buzul, yüzlerce fiyort ve şirin kasabalar bulabileceğiniz programımız Norveç’in doğasını yerel halkın gözünden tanımak isteyenler için birebir. 

7 gün

1.795 €

tomas-eidsvold-5p9EEA9JX2M-unsplash-2.jpg

NORVEÇ: PREIKESTOLEN, KJERAG, TROLLTUNGA

Hardangerfjord, Folgefonna Milli Parkı, ülkenin en güzel şehirleri ve nefes kesen üç yürüyüş parkuru: Trolltunga, Preikestolen, Kjerag. Bütün bunların birleştiği benzersiz bir program.

7 gün

1.895 €

svalbard_reindeer.jpg

SVALBARD & GECEYARISI GÜNEŞİ TURU

Kuzeyin en ilginç deneyimlerini yaşayabileceğiniz 78.paralel ufkunuzu kesinlikle genişletecek. Bu coğrafyada batmayan güneşin altında dünyanın en uçlarında yol alacağız.

4 gün

A1C43A6C-2C6E-4DD4-8532-A15C55BFD5D0.JPG

LOFOTEN ADALARI VE LAPLAND: KUZEY MACERA

Norveç'in kuzeyi Lofoten Adaları’nın Reine, Svolvaer, A gibi dünyaca ünlü balıkçı köyleri, her bir köşesi kartpostal niteliğindeki manzaralar, İsveç'in Lapland bölgesi ve kendine özgü yaşamı, Abisko Milli Parkı'nda yürüyüş, Kangos'un kuzey ormanları, ve her akşam peşine düşeceğimiz doğanın mucizesi kuzey ışıkları.

5 gün

1.695 €

haukland.jpg

LOFOTEN: BALIKÇI KÖYLERİ YAZ TURU

Lofoten Adaları’nın Akdeniz’i kıskandıran plajları, dünyaca ünlü balıkçı köyleri, yemyeşil bir coğrafya, keyifli yürüyüşler ve batmayan güneş bu program boyunca daima sizlerle olacak. 

5 gün

1.795 €

senja -min.JPG

NORVEÇ'İN GİZLİ CENNETİ 
BÜYÜLEYİCİ SENJA

Senja’da doğa bir başka. Buranın coğrafyasını “tanrının heykel bahçesi” olarak nitelendiriyor insanlar. Ağzınızı açık bırakacak o kadar fazla manzara ile karşılaşıyorsunuz ki; doğanın içinde ne kadar küçük ve korumasız olduğunuzu hissettiriyor. 

5 gün

1.745 €