GÜNEY İZLANDA VE KUZEY IŞIKLARI TURU

İzlanda yılın her mevsiminde nefes kesici manzaralar sunan ender ülkelerden biri. Ateş ve buzun mistik birlikteliğinin meyvesi olan adada muazzam buzullar, lav mağaraları, devasa şelaleler, güçlü volkanlar, uçsuz bucaksız plajlar, jeotermal havuzlar gezimiz boyunca bizlerle olacak. Doğanın en şaşırtıcı mucizelerinden kuzey ışıkları da bu şölene eklenince İzlanda ömür boyu unutulmayacak bir tatil vadediyor.

Gün 1:

Reykjavik

1 saat araç yolculuğu, 50 km.

Keflavik Havalimanı’nda buluşmanın ardından Reykjavik şehir merkezindeki otele transfer. Odalara yerleştikten sonra tur programı hakkında bilgilendirme ve akşam yemeği. Sonrasında kuzey ışıkları avı için rehberimizin belirleyeceği rotaya doğru hareket.

Gün 2:

Golden Circle: Þingvellir Milli Parkı, Gulfoss Şelalesi, Geysir

Bugün “Golden Circle” olarak bilinen İzlanda’nın en meşhur rotasını takip edeceğiz. İlk durağımız Amerika ve Avrupa kıtalarının ayrıldığı fay hattı olan ve dünyanın ilk parlamentosuna ev sahipliği yapan Þingvellir Milli Parkı. Sonrasında “Altın Şelale” Gulfoss’a geçiyoruz. Bir sonraki durağımız ise gayzerlerin atası “Geysir”. Turumuzun sonunda otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeğinin ardından kuzey ışıkları avına çıkıyoruz.

3,5 saat araç yolculuğu, 250 km.

Gün 3:

Seljalandsfoss, Skogafoss, Reynisfjara, Kalfafell

4 saat araç yolculuğu, 300 km. 3 saat kolay yürüyüş.

Bugünkü programımız İzlanda’nın güneyinde geçiyor. Kaynağını Eyjafjallajökull Volkan Buzulu’ndan Seljalandsfoss Şelalesi, arkasındaki mağara ile ünlü Skogafoss Şelalesi, İzlanda coğrafyasını yakından öğrenebileceğimiz Lava Müzesi, dünyanın en güzel plajları arasında yeralan Reynisfjara Siyah Kum Plajı, Sólheimasandur Uçak Enkazı gibi birçok nokta rotamız üzerinde bulunuyor. Kalfafell’deki otelimize yerleştikten sonra akşam yemeği ve akabinde kuzey ışıkları avı.

Gün 4:

Skaftafell Buzulu, Jokulsarlon, Vestrahorn

3 saat araç yolculuğu, 200 km. 2 saat kolay yürüyüş.

Sabah ilk olarak buzullar, volkanlar, güçlü nehirler ve şelaleler ile oluşmuş Skaftafell Milli Parkı ve Buzulu ile güne başlıyoruz. Buzulun üzerine kadar yapacağımız yürüyüş ile dünya dışı bir coğrafyaya tanıklık edeceğiz. Bir sonraki durak İzlanda’nın ayakta kalan son çimen kiliselerinden olan Hof Kilisesi. Burada kısa bir molanın ardından Jokulsarlon Buzul Gölü’ne devam ediyoruz. Vatna Buzulu’ndan kopan buzul parçalarının okyanusa yaptıkları yolculuğa tanıklık ederken fok balıklarını görme şansını elde ediyoruz. Daha sonra adanın doğu tarafına doğru devam edip İzlanda'nın en nefes kesen manzaralarından birini sunan Vestrahorn'a varıyoruz. Burada kısa bir yürüyüş sonrası Viking Köyü'nü görüp otelimize doğru yola çıkıyoruz.

Gün 5:

Dyrhólaey, Hveragerði seraları, Blue Lagoon, Reykjavik

5 saat araç yolculuğu, 400 km. 1 saat kolay yürüyüş.

Bu gün Reykjavik’e doğru dönüş yolculuğumuz başlıyor. Rotamız üzerinde ilk olarak siyah plajları tepeden gören ve okyanusa doğru uzanan büyüleyici manzarasıyla Dyrhólaey Deniz Feneri, İzlanda gibi soğuk ve imkanların çok olmadığı bir coğrafyada vaha gibi Hveragerði seraları yer alıyor. Burada öğle yemeği molası verdikten sonra Reykjanes Milli Parkı üzerinden masmavi suyu ile meşhur kaplıca Blue Lagoon’e varıyoruz. Programımızın son gününde sıcak havuzlarda yorgunluk attıktan sonra Reykjavik şehir merkezindeki otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği sonrası kuzey ışıkları avına çıkıyoruz.

Gün 6:

Dönüş

1 saat araç yolculuğu, 50 km.

Sabah erkenden Keflavik Havalimanı’na transfer ve dönüş.

Briesetal.png

TARİH

28.12.22
-
24.01.23
11.02.23
07.03.23
-
-
-
02.01.23
29.01.23
16.02.23
12.03.23

FİYAT

1.795 €

kişi başı
(single farkı
5 gece / 6 gün
+500€)

BULUŞMA

Tur başlangıcı:

16:00 Keflavik Uluslararası Havalimanı

Tur bitişi:

06:00 Keflavik Uluslararası Havalimanı

Buluşma noktası ile ilgili herhangi bir sorunuz  ya da uçuşlar hakkında yardıma ihtiyacınız varsa lütfen bize e-mail gönderiniz. Yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

DAHİLLER

5 gece konaklama, 5 kahvaltı, 1 akşam yemeği, belirtilen bütün turlar, tüm destinasyonlar arası transferler, aktiviteler, müze girişleri, KDV

OTELLER

Reykyavik: Icelandair Natura ya da benzeri

Kalfafell: Fosshotel Nupar ya da benzeri

KARBON AYAKİZİ

816,16 kg

Mountain and Roads Travel turda kullanılan uçak biletleri dahil olmak üzere her katılımcının karbon ayak izini sıfırlayan projelere destek vermektedir. 

Teşekkür ederiz.

E-BÜLTENİMİZE ÜYE OLUN

Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.