top of page

GÜNEY NORVEÇ: FİYORTLAR VE ŞEHİRLER TURU

Norveç tarih boyunca doğa severlerin adeta devasa bir oyun parkı olmuştur. Burada dünyanın ulaşılabilir en uzun ve en derin fiyortları dimdik dağ kütleleri ile dans ediyor. Bir sanatçının elinden çıkmış kadar güzel köyleri, balıkçı barınakları, ormanları, ve her köşeden fışkıran suları ile ülkenin tamamı adeta bir tablo gibi. İlgi çekici Viking köyleri, Oslo-Bergen-Stavanger’in gelişmiş kültür hayatı Norveç’i mutlaka görülmesi gereken ülkeler listesinde üst sıralara taşıyor.

Gün 1:

Oslo

1 saat araç yolculuğu ve yürüyerek şehir turu. Rahat kıyafet ve ayakkabı seçiniz.

Uçuş saatlerine göre (14:00'e kadar inen uçuşlar uygundur) Oslo Gardermoen Havalimanı’nda rehberinizi sizi karşılıyor ve sonrasında Oslo merkezdeki otelimize doğru yola çıkıyoruz. Otele yerleşmenin ardından şehir turumuz başlıyor. Oslo Belediye Binası ve Nobel Barış Ödülü Merkezi’nin de yer aldığı Oslo Limanı’nın keyifli kordonu, sonrasında geçeceğimiz müzeler adası ve Viking Gemi Müzesi, heykelleri ile ünlü Vigeland Parkı, Milli Tiyatro ve çok daha fazlası turumuzu oluşturuyor.

Gün 2:

Oslo, Flåm, Nærøyfjord, Bergen

Sabah kahvaltının ardından dünyanın en keyifli tren yolculuklarından olan Oslo-Bergen hattı için tren istasyonuna hareket. Tren ile Myrdal dağ istasyonuna kadar devam ettikten sonra dünyanın en dik tren hattı üzerinde ilerleyen Flåm treni ile Flåm’a iniyoruz. Buradan UNESCO Dünya Miras Listesi’nde bulunan Nærøyfjord boyunca 2 saatlik enfes fiyort turu gerçekleştiriyoruz. Sonrasında tekrar Myrdal istasyonuna çıkıp Bergen’e devam ediyoruz. Otele yerleştikten sonra kısa bir oryantasyon turu akabinde tarihi balık pazarında akşam yemeğine geçiyoruz.

Toplamda 8,5 saat tren, 2 saat tekne, 45 dakika otobüs yolculuğu.

Gün 3:

Bergen

Yürüyerek şehir gezisi ve funiküler, taksi vb. ulaşım araçları.

Kahvaltının ardından müthiş Bergen manzarasını izleyeceğimiz Fløyen Tepesi’ne funiküler ile çıkıyoruz. Bir süre vakit geçirdikten sonra yürüyerek orman meyveleri arasından şehre iniyoruz. UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Bryggen renkli ahşap evleri bizleri bekliyor. Sonrasında limandaki balıkçı müzesini geziyoruz. Akşam üzeri ise isteyenlerle ünlü besteci ve piyanist Edvard Grieg’in Troldhaugen Evi’ni geziyoruz. Akşam yemeği balık pazarında.

Gün 4:

Bergen, Stavanger

5 saat (210 km.) otobüs yolculuğu. Bu süreye 2 defa feribot geçişi dahil.

Kahvaltının ardından Stavanger yolculuğumuz başlıyor. Kuzey-Güney doğrultusunda yapacağımız karayolu yolculuğu oldukça güzel manzaralar eşliğinde ortalama 5 saat sürüyor. Stavanger Norveç’in üçüncü kalabalık şehri ve petrolün başkenti. Bir diğer özelliği ise güzel fiyortlara ve Preikestolen gibi meşhur yürüyüş parkurlarına ev sahipliği yapması. Otele varışın ardından eski Stavanger ahşap mahallesini gezip rıhtımda akşam yemeği alıyoruz.

Gün 5:

Preikestolen yürüyüşü

Feribot, otobüs ile ulaşım. 8 km orta zorlukta 4 saat yürüyüş (334 mt. çıkış, 334 mt. iniş).

Kahvaltının ardından Preikestolen yürüyüşü için Tau isimli kasabaya feribot ile geçiyoruz. Buradan kısa bir otobüs yolculuğu ile parkur başlangıcına ulaşıyoruz. Lysefjord’a 604 metre yükseklikten adeta bir platform gibi bakan Preikestolen kayasına yer yer zorlu ama çok keyifli bir yürüyüş bizi bekliyor. Yürüyüş sonundan Revsvatnet Gölü kenarında vakit geçirdikten sonra otelimize dönüp akşam yemeği için hazırlanıyoruz.

Gün 6:

Dönüş

20 dakikalık havalimanı shuttle yolculuğu

Sabah kahvaltının ardından uçuş saatimize göre serbest zaman. Sonrasından Stavanger Havalimanı’na geçip sizlere veda ediyoruz.

Dönüş biletinizi Stavanger Havalimanı'ndan aratarak alabilirsiniz.

Briesetal.png

TARİH

15.06.24
-
20.06.24

FİYAT

1.695 €

kişi başı
(single farkı
5 gece / 6 gün
+600€)

BULUŞMA

Tur başlangıcı:

14:00 Oslo Havalimanı

Tur bitişi:

10:00 Stavanger Havalimanı

Buluşma noktası ile ilgili herhangi bir sorunuz  ya da uçuşlar hakkında yardıma ihtiyacınız varsa lütfen bize e-mail gönderiniz. Yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

DAHİLLER

5 gece konaklama, 5 kahvaltı, 1 akşam yemeği, belirtilen bütün turlar, tüm destinasyonlar arası transferler, aktiviteler, müze girişleri, KDV

DAHİL OLMAYANLAR

Uçak biletleri, öğle yemekleri, son akşam yemeği haricinde kalan akşam yemekleri

OTELLER

Oslo: Scandic Byporten ya da benzeri

Bergen: Zander K ya da benzeri

Stavanger: Scandic Stavanger Park ya da benzeri


YANINDA GETİR

KARBON AYAKİZİ

523,9 kg

Mountain and Roads her katılımcısı için karbon ayak izini sıfırlayan projelere destek veriyor. Bunun yanında katılımcı başına ortalama 5,5 kg plastiğin denizlere karışmasına engel oluyor ve gelişmemiş ülkelerde kadın istihdamını destekliyor.

Bu müthiş proje sizlerin sayesinde hayata geçiyor! 


Daha fazla bilgi almak için aşağıdaki fotoğraflara tıklayabilirsiniz:

Teşekkür ederiz.

E-BÜLTENİMİZE ÜYE OLUN

Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.

bottom of page