top of page

AVUSTURYA ALPLERİ: ZİLLERTAL YÜRÜYÜŞ TURU

II. Ludwig’in bütün ömrünü, servetini ve sağlığını harcadığı Bavyera şatoları, Avusturya’nın en pitoresk köyleri ve yaylaları, ufkumuzdan hiç eksilmeyen Alp manzaraları, gerçekliğine inanmakta güçlük çekeceğiniz buzul dağ gölleri... Aynı programın içinde hem muazzam manzaralar eşliğinde yapılacak keyifli yürüyüşler, hem de Bavyera ve Tirol Bölgesi’nin zengin kültür unsurları en güzel ancak böyle harmanlanabilirdi.

Gün 1:

Münih, Neuschwanstein Şatosu, Zillertal

5 saat araç yolculuğu, 350 km.

Münih Uluslararası Havalimanı’nda buluşmanın ardından direkt Bavyera Kralı II. Ludwig’in peri masallarını andıran ünlü Neuschwanstein Şatosu’na doğru yola çıkıyoruz. Yapımı bir servete ve kralın tahtına mal olan şato Disney’e de ilham vermiş. Aynı zamanda meşhur Romantik Yol’un başlangıç noktası olan bölge birçok masala ev sahipliği yapıyor. Şato gezimiz sonrası öğle yemeği yedikten sonra Innsbruck üzerinden Avusturya Alpleri Tirol Bölgesi’nde yer alan otelimize yolculuğumuz başlıyor. Zillertal bölgesinde yeralan otelimizde toplam 4 gece konaklayacağız. Otele yerleşmenin ardından akşam yemeği ve serbest zaman.

Gün 2:

Eng Alm Lamsenjochhütte yürüyüşü

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Karwendel sıradağlarının arasında bir vadide 1270 metre yükseklikte bulunan ünlü Eng Alm köyüne gidiyoruz. Köyde bir süre vakit geçirip meşhur sütü ve yoğurdunu tattıtktan sonra Binsalm ve 1953 metre yükseklikteki Lamsenjochhütte yürüyüşüne başlıyoruz. Kanwerdel Dağları tırmaışçıları için konaklama imkanı sunan Lamsenjochhütte’de öğle yemeğimizi aldıktan sonra müthiş manzara eşliğinde tekrar vadiye iniyoruz. Akşamüzeri otelimize vardıktan sonra serbest zaman ve akşam yemeği.

6 saat orta zorlukta 12 km. yürüyüş.

Gün 3:

Schlegeis Gölü Olpererhütte yürüyüşü

6 saat orta zorlukta 13 km. yürüyüş.

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Zillertal Vadisi’nin sonunda yeralan Schlegeisspeicher’e (Schlegeis Gölü 1,782 metre) devam ediyoruz. Buzul gölü olan bu göle kurulan baraj bize oldukça ilginç bir manzara sergiliyor. Göl kenarında kısa vakit geçirdikten sonra 2,388 metre yükseklikte 1881’den beri hizmet veren meşhur Olpererhütte yürüyüşümüz başlıyor. Öncelikle ilk etabımız Friesenberghaus’a 2,5 saatlik yürüyüşün ardından ulaşıyoruz. Sonrasında diğer bir 2 saatin ardından Olpererhütte’ye ulaşıyoruz. Karşımızda müthiş Alp manzaraları ve altımızda Schlegeis Gölü manzarası ile öğle yemeği molamızı veriyoruz. Molanın ardından başka bir yoldan inişimiz başlıyor. İnişimiz 1,5 saat civarı sürüyor ve tekrar göle inmiş bulunuyoruz. Otelimize dönüp akşamüzeri serbest zaman veriyoruz.

Gün 4:

Sallfeinersee Gölü, Innsbruck

3 saat araç yolculuğu, 150 km. 3 saat kolay zorlukta 8 km. yürüyüş.

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Avusturya Alpleri’nin en güzel manzaralarından birine sahip olan Sallfeinersee Gölü yürüyüşümüz için yola çıkıyoruz. 1 saatlik araç yolculuğunun ardından yürüyüşümüze başlıyoruz. İniş çıkış toplam 8 kilometre olan yürüyüşümüz boyunca Innsbruck şehri ve Alpler manzaramızı oluşturuyor. Dönüşte bir süre Innsbruck’ta serbest zaman geçirdiktan sonra otelimize dönüyoruz.

Gün 5:

Münih ve dönüş

2 saat araç yolculuğu, 180 km. 3 saat kolay şehir yürüyüşü.

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Münih şehir merkezine geçiyoruz ve akşam uçuşumuza kadar Münih şehir gezisi yapıyoruz. Şehrin kapılarından Isartor, geçmişte suçluların idam edildiği ve düelloların yapıldığı alan olan Marienplatz, Belediye Binaları ve St Peter Kilisesi, Freuenkirche, Milli Tiyatro, Max-Joseph Meydanı ve Maximilian Caddesi turumuzun ana hatlarını oluşturuyor. Turumuzun ardından havaalanına geçiyoruz ve sizlere veda ediyoruz.

Briesetal.png

TARİH

03.06.23
-
07.06.23

FİYAT

1.095 €

kişi başı
(single farkı
4 gece / 5 gün
+350€)

BULUŞMA

Tur başlangıcı:

11:00 Münih Uluslararası Havalimanı

Tur bitişi:

16:00 Münih Uluslararası Havalimanı

Buluşma noktası ile ilgili herhangi bir sorunuz  ya da uçuşlar hakkında yardıma ihtiyacınız varsa lütfen bize e-mail gönderiniz. Yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

DAHİLLER

4 gece konaklama, 4 kahvaltı, 1 akşam yemeği, belirtilen bütün turlar, tüm destinasyonlar arası transferler, aktiviteler, müze girişleri, KDV

DAHİL OLMAYANLAR

Uçak biletleri, öğle yemekleri, son akşam yemeği haricinde kalan akşam yemekleri

OTELLER

Zillertal: Mountain and Soul ya da benzeri

YANINDA GETİR

KARBON AYAKİZİ

362,54 kg

Mountain and Roads her katılımcısı için karbon ayak izini sıfırlayan projelere destek veriyor. Bunun yanında katılımcı başına ortalama 5,5 kg plastiğin denizlere karışmasına engel oluyor ve gelişmemiş ülkelerde kadın istihdamını destekliyor.

Bu müthiş proje sizlerin sayesinde hayata geçiyor! 


Daha fazla bilgi almak için aşağıdaki fotoğraflara tıklayabilirsiniz: