top of page

ALSACE VE KARAORMAN KÖYLER VE YÜRÜYÜŞ TURU

Fransa ve Almanya’nın müthiş rekabetine sahne olmuş Alsace, bu iki güç arasında ortaçağdan günümüze kadar ulaşabilmiş. Fransa’nın en güzel köylerinden olan Eguisheim, Riquewihr ve Kayserberg’de dolaşırken insan ister istemez zamanda hızlı bir yolculuk yapıyor. Çiçek başkenti Colmar, güneşin en cömert davrandığı Alman şehri Freiburg kültürel zenginliği ile göz dolduruyor. Karaorman ise meyveleri, pastaları, masalları ve lirik manzaraları ile mütevazi bir cennet sunuyor.

Gün 1:

Basel, Freiburg

1 saat araç yolculuğu, 75 km. 3 saat kolay şehir yürüyüşü.

Basel Havalimanı'nda buluşmanın ardından Freiburg şehir merkezindeki otelimize geçiyoruz. Sonrasında Freiburg şehir turumuz başlıyor. Karaorman’a açılan şehir yeşil dostu politikaları ile biliniyor. Almanya’nın en çok güneş alan şehri olması nedeniyle Freiburg oldukça canlı bir sokak hayatına ev sahipliği yapıyor. Şehrin önemli tarihi ve kültürel unsurlarını gördükten sonra otelimize yerleşiyoruz ve akşam yemeği için serbest zaman.

Gün 2:

Eguisheim, Kayserberg, Colmar, Strauße

Sabah kahvaltının ardından Alsace köyleri turumuza başlıyoruz. “Çiçek Başkenti” Colmar, Fransa’nın en güzel köyleri listesinde kendine yer bulmuş orta çağ kasabası Eguisheim ve Alsace’ın en iyi üzümlerinin yetiştiği Kayserberg turumuzun temelini oluşturuyor. Freiburg dönüş yolunda ise çiftçi restoranları olarak tanımlanan, şarap bağları arasında “Strauße”lerin birinde akşam yemeğini yedikten sonra otelimize geri dönüyoruz.

3 saat araç yolculuğu, 160 km. 4 saat kolay şehir yürüyüşü.

Gün 3:

Hinterzarten, Titisee

40 dakika araç yolculuğu, 30 km. 6 saat kolay yürüyüş, 15 km.

Sabah kahvaltıdan sonra otelimizden ayrılıp Karaorman’ın en güzel köylerinden olan Hinterzarten’a geçiyoruz. Buradaki otelimize eşyalarımızı bıraktıktan sonra Titisee Gölü yürüyüşümüze başlıyoruz. Yol üzerinde karaçam ormanları ve orman meyveleri arasında ilerledikten sonra göle varıyoruz. Gölde öğle yemeği molasından sonra otelimize dönüyoruz. Tipik Karaorman evlerinden olan otelimizde ve etrafında oldukça keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Gün 4:

Feldsee, Feldberg yürüyüşü

5 saat yürüyüş, 13 km. 600 mt. çıkış.

Otelimizden kahvaltı sonrası başladığımız yürüyüş Hinterzarten sırtlarından yükselerek müthiş orman gölü Feldsee’ye kadar yükseliyor. Yol üzerinde birbirinden güzel karaçam ormanları geçip çiftlikler görüyoruz. Bunlardan birinde dinlenip taze sağılmış sıcak Karaorman sütü içiyoruz ve yolumuza Feldberg zirvesine kadar devam ediyoruz. Açık havalarda Alp zirvelerini görebileceğiniz Feldberg tamamı Almanya sınırları içinde bulunan en yüksek dağ zirvesidir. Yürüyüşümüzün sonunda kayak merkezine inip dinlendikten sonra araç ile köyümüze geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve serbest zaman.

Gün 5:

Ravenna Schlucht yürüyüşü ve dönüş

3 saat kolay yürüyüş, 8 km. 1,5 saat araç yolculuğu, 110 km.

Bugünkü yürüyüşümüz kısa olmasına rağmen bize Karaorman kültürü hakkında çok bilgi veriyor. Eski dönem su değirmenlerini geçip marangozluk işleri için nasıl kullanıldıklarını görüyoruz. Vadi içinde derine inerek Goethe’nin de bir gece konaklamış olduğu yüzyıllarca seyyahların konaklama noktası olmuş Hofgut Sternen’e varıyoruz. Bölgede çok ünlü olan guguklu saat yapımı izledikten sonra Dünya’nın en büyük guguklu saatinin şovunu bekliyoruz. Ravenna Viyadüğü’nün altından Ravenna Vadisi’ne giriyoruz ve sular eşliğinde vadi boyunca yükselerek Hinterzarten düzlüklerine geri varıyoruz. Sonrasında otelimizden eşyalarımızı aldıktan sonra Basel Havalimanı’na geçiyoruz.

Briesetal.png

TARİH

13.12.23
-
18.05.24
28.08.24
-
-
17.12.23
22.05.24
01.09.24

FİYAT

995 €

kişi başı
(single farkı
4 gece / 5 gün
+400€)

BULUŞMA

Tur başlangıcı:

10:00 Basel Havalimanı

Tur bitişi:

16:00 Basel Havalimanı

Buluşma noktası ile ilgili herhangi bir sorunuz  ya da uçuşlar hakkında yardıma ihtiyacınız varsa lütfen bize e-mail gönderiniz. Yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

DAHİLLER

4 gece konaklama, 4 kahvaltı, 1 akşam yemeği, belirtilen bütün turlar, tüm destinasyonlar arası transferler, aktiviteler, müze girişleri, KDV

DAHİL OLMAYANLAR

Uçak biletleri, öğle yemekleri, son akşam yemeği haricinde kalan akşam yemekleri

OTELLER

Freiburg: Holiday Inn Express ya da benzeri

Hinterzarten: Hotel am Bach ya da benzeri

YANINDA GETİR

KARBON AYAKİZİ

376,01 kg

Mountain and Roads her katılımcısı için karbon ayak izini sıfırlayan projelere destek veriyor. Bunun yanında katılımcı başına ortalama 5,5 kg plastiğin denizlere karışmasına engel oluyor ve gelişmemiş ülkelerde kadın istihdamını destekliyor.

Bu müthiş proje sizlerin sayesinde hayata geçiyor! 


Daha fazla bilgi almak için aşağıdaki fotoğraflara tıklayabilirsiniz:

Teşekkür ederiz.

E-BÜLTENİMİZE ÜYE OLUN

Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.

bottom of page