top of page

BERLIN, DRESDEN VE RESSAM YOLU TURU

Berlin’de başlayan yolculuğumuz biosfer rezerv alanı, kanalları ve şirin köyleri ile ünlü Spreewald’de kano yolculuğu ile devam ediyor. Romantik dönem ressamlarının karargahı olmuş Dresden ve ressamların en büyük ilham kaynağı Saksonya İsviçresi… Öncelikle Dresden Sanat Akademesi ressamlarının tablolarını inceleyip daha sonra yürüyüşümüz esnasında tabloların adeta içine kendimizi de dahil ediyoruz. Programımızı kültür ve eğlence hayatı ile günümüzün en çok ziyaret edilen şehirlerinden Bohemya’nın başkenti Prag ile sonlandırıyoruz.

Gün 1:

Berlin

45 dakika araç yolculuğu, 5 saat kolay şehir yürüyüşü.

Belirlenen noktalara göre rehber ile buluştuktan sonra Berlin şehir turumuza başlıyoruz. Klasik Berlin rotalarının dışında şehrin dokusunu anlayabileceğiniz yerel bir program yapıyoruz. Tabi ki şehrin meşhur noktaları: Brandenburg Kapısı, Reichstag Binası, Katledilen Yahudiler Anıtı, Hitler’in devasa yapıları, Nikolaiviertel, Berlin Katedrali görülecek yerler arasında. Sonrasında otelimize yerleşip akşam yemeği için buluşuyoruz ve şehrin popüler mahallelerinden Kreuzberg/Prenzlauer Berg ya da Neukölln’de akşam yemeği aldıktan sonra kısa bir akşam programı yapıyoruz.

Gün 2:

Spreewald, Dresden

Sabah kahvaltının ardından otelimizden ayrılıp 1 saat mesafede bulunan UNESCO Biyosfer Rezervi olan Spreewald kanallarına gidiyoruz. Spree Nehri’nin orman içine yayılmış kolları boyunca kano turu yapıyoruz. Yolları bulunmayan, sadece kano ile ulaşılabilen köyler geçtikten sonra aracımıza geri dönüyoruz ve Dresden’e hareket ediyoruz. 1 saat araç yolculuğundan sonra otelimize yerleşip Dresden turumuza başlıyoruz. “Elbe’nin Floransa’sı” romantik şehir Dresden’de Frauenkirche, Semperoper, Fürstenzug Porselen Duvar ‘ı, Zwinger Sarayı görülecek yerler arasında. Akşam yemeği için şehrin popüler mahallesi Neustadt’a gidiyoruz ve sonrasında otelimize dönüyoruz.

2,5 saat araç yolculuğu, 200 km. 3 saat kano, 3 saat kolay şehir yürüyüşü.

Gün 3:

Stadt Wehlen, Bastei, Hockstein yürüyüşü

45 dakika araç yolculuğu, 4 saat orta yürüyüş, 12 km.

Sabah otelden ayrıldıktan sonra Elbe Kumtaşı Vadisi’ne geçiyoruz. Burada yapacağımız St. Wahlen-Hockstein yürüyüşü ile Romantik Dönem ressamlarının tablolarını canlı olarak yaşıyoruz. Caspar David Friedrich’ten Canaletto’ya kadar dünyaca ünlü birçok ressam burada yürüyüşler yaparak kendilerine ilham aramışlar. Daha sonra “Ressam Yolu” olarak adlandırılacak yürüyüş parkurlarında hem ressamları ve tablolarını öğreniyoruz; hem de kumtaşı vadisinin tadını çıkarıyoruz. Bastei Köprüsü bir diğer mola noktalarımızdan biri. Sonrasında ilginç kaya oluşumu Hockstein’a vardıktan sonra otelimize geri dönüyoruz.

Gün 4:

Krippen, Königstein yürüyüşü

4 saatlik orta yürüyüş, 12 km.

Bugünkü yürüyüşümüz nehrin diğer tarafında güneş saati rotasının bulunduğu Krippen Köyü’nden başlayacak. Tarih boyunca birçok sanatçıya ev sahipliği yapmış Krippen’de 12 adet güneş saati görüyoruz ve sonrasında köyün arkasında bulunan Waldberg Ormanı boyunca ilerleyip birçok mandıra ve çiftlik görüyoruz. Papstdorf Köyü’nde mola verdikten sonra Gohrisch Ormanı’ndan Königstein’a ilerliyoruz. Tarih boyunca birçok ünlü mahkuma ev sahipliği yapmış kale Elbe ve Saksyonya İsviçresi’ne tepeden bakan bir yerde. Buradan kumtaşı vadisinin müthiş manzarasını izledikten sonra otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve serbest zaman.

Gün 5:

Edmund Vadisi yürüyüşü ve dönüş

2 saat araç yolculuğu, 5 saat kolay yürüyüş, 13 km.

Bugünkü rotamız çoğunlukla Çek Cumhuriyeti’nde geçiyor. Sınırdan yürüyerek geçtikten sonra Hřensko’ya varıyoruz ve buradan Edmund Vadisi’ne giriş yapıyoruz. “Kaçakçı Rotası” olarak da bilinen vadi içinde görsel zevki yüksek orman ve nehir rotasını takip ediyoruz. Yer yer daha fazla yürüyerek ilerleyemediğimiz için Kamenice Nehri üzerinde kano ile devam ediyoruz. Jetřichovice’de sona eren yürüyüşümüzün ardından belirlediğimiz havaalanına doğru dönüş yoluna çıkıyoruz.

Briesetal.png

TARİH

FİYAT

895 €

kişi başı
(single farkı
4 gece / 5 gün
+300€)

BULUŞMA

Tur başlangıcı:

11:00 Berlin Brandenburg Havalimanı

Tur bitişi:

17:00 Prag Havalimanı

Buluşma noktası ile ilgili herhangi bir sorunuz  ya da uçuşlar hakkında yardıma ihtiyacınız varsa lütfen bize e-mail gönderiniz. Yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

DAHİLLER

4 gece konaklama, 4 kahvaltı, 1 akşam yemeği, belirtilen bütün turlar, tüm destinasyonlar arası transferler, aktiviteler, müze girişleri, KDV

DAHİL OLMAYANLAR

Uçak biletleri, öğle yemekleri, son akşam yemeği haricinde kalan akşam yemekleri

OTELLER

Berlin: NH Hotel Alexanderplatz ya da benzeri

Dresden: Holiday Inn Express ya da benzeri

Bad Schandau: Steiger Hotel ya da benzeri

YANINDA GETİR

KARBON AYAKİZİ

345,9 kg

Mountain and Roads her katılımcısı için karbon ayak izini sıfırlayan projelere destek veriyor. Bunun yanında katılımcı başına ortalama 5,5 kg plastiğin denizlere karışmasına engel oluyor ve gelişmemiş ülkelerde kadın istihdamını destekliyor.

Bu müthiş proje sizlerin sayesinde hayata geçiyor! 


Daha fazla bilgi almak için aşağıdaki fotoğraflara tıklayabilirsiniz:

Teşekkür ederiz.

E-BÜLTENİMİZE ÜYE OLUN

Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.

bottom of page