top of page

BRIESE NEHRİ VE VADİSİ, SUMMT GÖLÜ YÜRÜYÜŞ TURU

Etrafındaki sayısız göl, orman, doğa koruma alanı, su çeşitliliği ve şirin köyleri ile Avrupa’nın doğaya belki de en yakın, en kolay ulaşılabilir şehirlerinden biri Berlin. Her haftasonu yaptığımız birbirinden renkli, keyifli ve doğanın tadını çıkaran günübirlik yürüyüşlerimize mutlaka sizleri de bekliyoruz.

GÜN

Borgsdorf S-Bahn buluşma ve yürüyüş

5 saat 19,5 km. kolay doğa yürüyüşü. 290 mt. yükselme, 273 mt. alçalma.

Sabah 08:30’da Borgsdorf S-Bahn durağında buluşma sonrası Briesetal yürüyüşümüze başlıyoruz.
Son buzul çağında oluşan Briese Vadisi boyunca akan Briese Nehri Brandenburg’da bulunan Wandtlitzer Gölü’nden doğup Havel Nehri vasıtasıyla Elbe ile karışıp Kuzey Denizi’ne dökülüyor ve yürüyüşümüzün ana rotasını belirliyor. Birkenwerder Orman Mezarlığı ile başlayıp Birkenwerder Savaş Anıtı’nı görüyoruz. Sonrasında Briese Nehri yatağı boyunca ilerleyip Briese Bataklığı üzerinden köy merkezine varıyoruz. Yılın bütün mevsimleri birbirinden güzel manzaralar sunan bu bölge Brandenburg doğasını anlamak için de birebir. Genellikle akçaağaç, çam, gürgen ağaçlarının bulunduğu Briesetal Doğa Koruma Alanı kuğuları, değirmenleri, gölleri ile günübirlik doğa yürüyüşü için biçilmiş kaftan. Vadi boyunca ilerledikten sonra yönümüzü Summt’a çeviriyoruz. Sakin, genellikle kalabalık yürüyüş gruplarının olmadığı, çeşitliliği ile ön plana çıkan, kuş seslerinin eksilmediği rotamız Summt Gölü’ne devam ediyor. 320.000 metrekare büyüklüğü ve ortalama 1.80 metre derinliğiyle küçük sayılabilecek bir göl olan Summter Gölü sıcak aylarda serinlemek için de iyi bir fırsat. Summter Gölü kenarında yapacağımız öğle yemeği molası sonrası göl kenarını yürüdükten sonra dönüş rotamıza başlıyoruz. Ormanın güney istikametinden farklı bir rota aracığılıyla oldukça keyifli patikalar boyunca ilerledikten sonra başlangıç noktamıza ulaşıp bir sonraki yürüyüşümüzde buluşmak üzere sizlerle vedalaşıyoruz.

Briesetal.png

TARİH

FİYAT

45 €

kişi başı
(single farkı
1 gün

BULUŞMA

Tur başlangıcı:

08:30 Borgsdorf S-Bahn İstasyonu

Tur bitişi:

16:30 Borgsdorf S-Bahn İstasyonu

Buluşma noktası ile ilgili herhangi bir sorunuz  ya da uçuşlar hakkında yardıma ihtiyacınız varsa lütfen bize e-mail gönderiniz. Yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

DAHİLLER

Profesyonel doğa rehberlik hizmeti, bölgenin kültürel ve tarihi anlatımı.

DAHİL OLMAYANLAR

OTELLER

Konaklamasız tur

YANINDA GETİR

KARBON AYAKİZİ

Mountain and Roads her katılımcısı için karbon ayak izini sıfırlayan projelere destek veriyor. Bunun yanında katılımcı başına ortalama 5,5 kg plastiğin denizlere karışmasına engel oluyor ve gelişmemiş ülkelerde kadın istihdamını destekliyor.

Bu müthiş proje sizlerin sayesinde hayata geçiyor! 


Daha fazla bilgi almak için aşağıdaki fotoğraflara tıklayabilirsiniz:

Teşekkür ederiz.

E-BÜLTENİMİZE ÜYE OLUN

Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.

bottom of page