top of page

BÜTÜN İZLANDA VE KUZEY IŞIKLARI TURU

İzlanda yılın her mevsiminde nefes kesici manzaralar sunan ender ülkelerden biri. Ateş ve buzun mistik birlikteliğinin meyvesi olan adada muazzam buzullar, lav mağaraları, devasa şelaleler, güçlü volkanlar, uçsuz bucaksız plajlar, jeotermal havuzlar gezimiz boyunca bizlerle olacak. Doğanın en şaşırtıcı mucizelerinden kuzey ışıkları da bu şölene eklenince İzlanda ömür boyu unutulmayacak bir tatil vadediyor.

Gün 1:

Reykjavik

1 saat araç yolculuğu, 50 km.

Keflavik Havalimanı’nda buluşmanın ardından Reykjavik şehir merkezindeki otele transfer. Odalara yerleştikten sonra tur programı hakkında bilgilendirme ve akşam yemeği. Sonrasında kuzey ışıkları avı için rehberimizin belirleyeceği rotaya doğru hareket.

Gün 2:

Gulfoss, Geysir, Seljalandsfoss, Skogafoss, Reynisfjara

Bugün “Golden Circle” olarak bilinen İzlanda’nın en meşhur rotasını takip edeceğiz. İlk durağımız “Altın Şelale” Gulfoss. Bir sonraki durağımız ise gayzerlerin atası “Geysir”. Rotanın diğer noktası Þingvellir Milli Parkı’nı dönüş yoluna bırakıp kaynağını Eyjafjallajökull Volkan Buzulu’ndan Seljalandsfoss Şelalesi, arkasındaki mağara ile ünlü Skogafoss Şelalesi, dünyanın en güzel plajları arasında yeralan Reynisfjara Siyah Kum Plajı’na geçiyoruz. Turumuzun sonunda Kalfafell’deki otelimize yerleşip akşam yemeğinden sonra kuzey ışıkları avına çıkıyoruz.

6 saat araç yolculuğu, 400 km.

Gün 3:

Skaftafell, Jokulsarlon, Höfn, Eastfjord

5 saat araç yolculuğu, 400 km.

Sabah ilk olarak buzullar, volkanlar, güçlü nehirler ve şelaleler ile oluşmuş Skaftafell Milli Parkı ve Buzulu ile güne başlıyoruz. Buzulun üzerine kadar yapacağımız yürüyüş ile dünya dışı bir coğrafyaya tanıklık edeceğiz. Bir sonraki durak İzlanda’nın ayakta kalan son çimen kiliselerinden olan Hof Kilisesi. Burada kısa bir molanın ardından Jokulsarlon Buzul Gölü’ne devam ediyoruz. Vatna Buzulu’ndan kopan buzul parçalarının okyanusa yaptıkları yolculuğa tanıklık ederken fok balıklarını görme şansını elde ediyoruz. Bir sonraki durağımız Vestrahorn Dağı ve eteklerinde kurulmuş olan model viking köyü. Burada bir süre mola verdikten sonra Eastfjord civarındaki otelimize geçiyoruz ve kuzey ışıkları programımızı planlıyoruz.

Gün 4:

Mývatn, Grjótagjá, Skútustaðagígar

4 saat araç yolculuğu, 275 km. 2 saat kolay yürüyüş.

Bugünkü programımız meşhur Mývatn Gölü çevresinde geçiyor. İzlanda’nın ıssız coğrafyasında bir süre keyifli bir şekilde yol aldıktan sonra Hverir’e varıyoruz. Burası Mars yüzeyini andıran kraterleri, kaynayan çamurları ve buhar bacaları ile ünlü bir yer. Sonrasında Námafjall tepesine çıkıp manzarayı biraz yukarıdan seyrediyoruz. Bir sonraki durağımız İzlanda’nın en güzel kaplıcalarından Mývatn Kaplıcaları. Burada sıcak suyun keyfini çıkarıp rotamıza Game of Thrones ile ilgi çeken Grjótagjá Mağarası ile devam ediyoruz. Bir sonraki durağımız onlarca irili ufaklı volkanın arasında yürüyüş yapacağımız Skútustaðagígar. Programın sonunda Mývatn Gölü kenarında yer alan otelimize yerleşip kuzey ışıkları programımızı planlıyoruz.

Gün 5:

Akureyri, Siglufjörður, Laugarbakki

5 saat araç yolculuğu, 350 km. 2 saat kolay yürüyüş.

Bugün ilk durağımız Goðafoss Şelalesi. Burada kısa bir mola sonrası “Kuzey İzlanda’nın Başkenti” Akureyri’ye ilerliyoruz. Devamında Dalvik üzerinden İzlanda’nın en eski kilisesi olan Grafarkirkja’ya varıyoruz. Sahilin ortasında yükselmiş Hvitserkur kayalıklarını görüp konaklamamızı yapacağımız Laugarbakki’ye geçiyoruz. Otele yerleşme ve akşam yemeği sonrası kuzey ışıkları avına çıkıyoruz.

Gün 6:

Stykkishólmur, Snæfellsnes, Djúpalónssandur, Kirkjufell

4 saat araç yolculuğu, 250 km. 2 saat kolay yürüyüş.

Sabah kahvaltının ardından tekrar yola çıkıyoruz. İlk durağımız şirin bir balıkçı köyü olan Stykkishólmur. Kasabanın ucunda yeralan Sugandisey Adası’na kısa bir yürüyüş yapıp deniz fenerini fotoğraflıyoruz. Buradan Snæfellsnes Yarımadası’nın eşsiz volkanik arazileri boyunca ilerleyip ülkenin en çok fotoğraflanan Kirkjufell Dağı’na varıyoruz. Bir sonraki durağımız güzelliği ile büyüleyen Djúpalónssandur Plajı. Burada kısa bir yürüyüşün ardından konaklamamızı gerçekleştireceğimiz Arnarstapi yerleşimine varıyoruz. Burası kayalıkları ile ünlü bir küçük yerleşim. Otelimize yerleştikten sonra akşam yemeği ve akabinde kuzey ışıkları avı.

Gün 7:

Þingvellir, Blue Lagoon, Reykjavik

5 saat araç yolculuğu, 370 km. 1 saat kolay yürüyüş.

Reykjavik dönüş yolculuğumuza bugün başlıyoruz. İzlanda’nın en güzel fiyordu olarak gösterilen Hvalfjörður etrafından Amerika ve Avrupa kıtalarının ayrıldığı fay hattı olan ve dünyanın ilk parlamentosuna ev sahipliği yapan Þingvellir Milli Parkı’na ulaşıyoruz. Burada kıtalararası bir yürüyüşün ardından masmavi suyu ile meşhur kaplıca Blue Lagoon’e varıyoruz. Programımızın son gününde sıcak havuzlarda yorgunluk attıktan sonra Reykjavik şehir merkezindeki otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği sonrası son kez kuzey ışıkları avına çıkıyoruz.

Gün 8:

Dönüş

1 saat araç yolculuğu, 50 km.

Sabah erkenden Keflavik Havalimanı’na transfer ve dönüş.

Briesetal.png

TARİH

FİYAT

2.195 €

kişi başı
(single farkı
7 gece / 8 gün
+650€)

BULUŞMA

Tur başlangıcı:

16:00 Keflavik Uluslararası Havalimanı

Tur bitişi:

06:00 Keflavik Uluslararası Havalimanı

Buluşma noktası ile ilgili herhangi bir sorunuz  ya da uçuşlar hakkında yardıma ihtiyacınız varsa lütfen bize e-mail gönderiniz. Yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

DAHİLLER

7 gece konaklama, 7 kahvaltı, 1 akşam yemeği, belirtilen bütün turlar, tüm destinasyonlar arası transferler, aktiviteler, müze girişleri, KDV

DAHİL OLMAYANLAR

OTELLER

Reykjavik: Icelandair Natura ya da benzeri

Eastfjord: Fosshotel Eastfjord ya da benzeri

Myvatn: Laxa Hotel ya da benzeri

Laugarbakki: Hotel Laugarbakki ya da benzeri

Snaefellsnes: Arnarstapi Cottages ya da benzeri

YANINDA GETİR

KARBON AYAKİZİ

Mountain and Roads her katılımcısı için karbon ayak izini sıfırlayan projelere destek veriyor. Bunun yanında katılımcı başına ortalama 5,5 kg plastiğin denizlere karışmasına engel oluyor ve gelişmemiş ülkelerde kadın istihdamını destekliyor.

Bu müthiş proje sizlerin sayesinde hayata geçiyor! 


Daha fazla bilgi almak için aşağıdaki fotoğraflara tıklayabilirsiniz:

Teşekkür ederiz.

E-BÜLTENİMİZE ÜYE OLUN

Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.

bottom of page