top of page

Fas: Şehirler ve Amazih Nomad Hayatı

Fas, Kuzey Afrika’nin en gizemli ülkelerinden. Yıllar boyu ticaret yollarının kesişim noktası olmuş, halkları zaman zaman kendini yönetmiş olsa da Cebelitarık’a sahip olarak Akdeniz’i yönetmek isteyen Avrupalıları her zaman cezbetmiş. Romalılar antik kentler inşa etmiş ve Afrika fetihlerini buradan yönetmiş, daha sonra Fransızlar ülkeye sahip olmuş, madenlerinden faydalanmış kendi kültürlerini getirmeye çalışmışlar. Bunlara rağmen Fas bütün mistikliğini ve kendi kültürlerini korumuş, Sahara’ya geçit sağlamış bir ülke. Fas zıtlıkları barındıran topraklara sahip, Atlantik kıyısı sonsuz suya ulaşımı sağlarken Sahara’da kumların arasında bir damla su bulmak mucize oluyor. Atlas Dağlarında ormanların ve bol yeşilliğin içinde yolculuk ederken birden kendinizi çölün kararmış topraklarında bulabilirsiniz. Kırmızı şehirlerinin içindeki medinaların dar sokaklarında kapıların ardındaki gizemlerin ne olduğunu bilemezsiniz ama şaşıracağınız kesin.

Kolay ve orta zorlukta yürüyüşler
Müze ziyareti
Denizle alakalı bir şeyler
5154208.png
5154208.png
5154208.png

Tarihler

  • 02 Kas '24 - 10 Kas '24

  • 01 Mar '25 - 9 Mar '25

Fiyat

2295

/ kişi başı
8 gece / 9 gün
(+900 EUR single farkı)

Hariçler

Uçak biletleri, belirtilen öğünler dışında kalan yemekler

Buluşma

Tur başlangıcı:

Tur bitişi:

15:00 Kazablanka Havalimanı

14:00 Marakeş Havalimanı

Buluşma noktası ya da uçuşlar ile ilgili desteğe ihtiyacınız varsa buradayız! Bize her zaman email üzerinden ulaşabilirsiniz.

Dahiller

8 gece konaklama, 8 kahvaltı ve akşam yemeği, Türkçe rehberlik, belirtilen bütün turlar ve aktiviteler, tüm destinasyonlar arası transferler, müze giriş ücretleri.

Oteller

Meknes: Riad Dar d'Or ya da benzeri (1 gece)

Sahara: Tiziri Camp ya da benzeri (1 gece)

Çöl Yürüyüşü sırasında geçici kamp (2 gece)

Marakeş: Dar Hanane (1 gece)

Karbon Ayakizi

513,82 kg

Mountain and Roads her katılımcısı için karbon ayak izini sıfırlayan projelere destek veriyor. Bunun yanında katılımcı başına ortalama 5,5 kg plastiğin denizlere karışmasına engel oluyor ve gelişmemiş ülkelerde kadın istihdamını destekliyor.

Bu müthiş proje sizlerin sayesinde hayata geçiyor! 

Daha fazla bilgi almak için aşağıdaki fotoğraflara tıklayabilirsiniz:

bottom of page