top of page

CHAMONIX VE MONT BLANC YÜRÜYÜŞ TURU

Avrupa’nın zirvesi Mont Blanc’ın gölgesindeki bu Fransız kasabası yaz-kış demeden doğa severlerin buluşma noktası. Buzullardan dağ göllerine keyifli yürüyüş rotalarımız ve Leman Gölü etrafında yazılmış kendi tarihimize yakından bir bakış ile dolu dolu bir tatil gerçekleştiriyoruz.

Gün 1:

Freiburg, Basel, Bern, Chamonix

4,5 saat araç yolculuğu, 350 km. 4 saat şehir yürüyüşü.

Freiburg/Basel Havalimanı’nda buluşmanın ardından İsviçre’nin belki de en güzel şehri olan Bern’e geçiyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yeralan tarihi kent merkezi gezisinin ardından Chamonix yolculuğumuz başlıyor. Alp Dağları manzaraları eşliğinde yükselerek 1.100 metrede bulunan kasabamıza varıyoruz. Konaklamamız klasik Alp mimarisinde dağ evlerinde yapılacak olup keyifli vakit geçirmek için birebir. Otele yerleşmenin ardından akşam yemeği ve serbest zaman.

Gün 2:

Mer de Glace yürüyüşü

Bugünkü yürüyüşümüz Fransa’nın en büyük buzulu olan Mer de Glace’e ve kasabaya geri dönüş şeklinde. Grépon ve Moine zirveleri arasında uzanan buzul Mont Blanc’da dahil olmak üzere birçok zirvenin karları ile besleniyor. Le Montenvers istasyonunda vereceğimiz molanın ardından dönüş yoluna geçiyoruz. Plan Zirvesi eteklerinden yapacağımız yürüyüş ile müthiş Chamonix manzarasına sahip oluyoruz. Refuge du plan de l’aiguille’de de bir süre mola verip manzaranın tadını çıkardıktan sonra Chamonix sırtlarındaki ormandan aşağıya iniyoruz. Bir süre dinlendikten sonra akşam yemeği ve serbest zaman.

7 saat orta zorlukta yürüyüş, 19 km. (yarısı gondol ile yapılabilir) 1.365 mt çıkış, 1.365 mt iniş.

Gün 3:

Lac Blanc yürüyüşü

5 saat orta zorlukta yürüyüş, 8 km. 488 mt çıkış, 488 mt. iniş.

Sabah kahvaltının ardından Lac Blanc yürüyüşü için ilk önce teleferik ile La Flégère istasyonuna çıkıyoruz. Buradan başlayan yürüyüşümüz Lac Blanc’a devam ediyoruz. Alpler’in nefes kesen manzarasını izleyebileceğiniz göl 2.352 metrede bulunuyor ve Mont Blanc ve sıradağlarının inanılmaz manzaralarını sunuyor. Grubun kondisyonuna göre şekillenecek yürüyüş programı istenirse uzatılıp kısaltılabilir. Yürüyüşün sonunda Chamonix merkeze geri dönüp akşam yemeği için buluşuyoruz ve sonrasında serbest zaman.

Gün 4:

Montreux, Lausanne, Neuchatel, Basel, Freiburg

5 saat araç yolculuğu, 400 km. 4 saat şehir yürüyüşü.

Dönüş günümüz olan bugün kahvaltının ardından otelimizden çıkış yapıyoruz ve Léman Gölü etrafında bulunan Montrö ve Lozan şehirlerini gezmek için yola çıkıyoruz. Birçok tarihsel antlaşmaya ev sahipliği yapmış göl ve kenarındaki ihtişamlı otellerin de hikayelerini dinledikten sonra Basel/Freiburg Havalimanı’na geçiyoruz.

Briesetal.png

TARİH

FİYAT

995 €

kişi başı
(single farkı
3 gece / 4 gün
+375€)

BULUŞMA

Tur başlangıcı:

12:00 Freiburg Şehir Merkezi, 14:00 Basel Havalimanı

Tur bitişi:

15:00 Basel Havalimanı, 17:00 Freiburg Şehir Merkezi

Buluşma noktası ile ilgili herhangi bir sorunuz  ya da uçuşlar hakkında yardıma ihtiyacınız varsa lütfen bize e-mail gönderiniz. Yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

DAHİLLER

3 gece konaklama, 3 kahvaltı, 1 akşam yemeği, belirtilen bütün turlar, tüm destinasyonlar arası transferler, aktiviteler, müze girişleri, KDV

DAHİL OLMAYANLAR

Uçak biletleri, öğle yemekleri, son akşam yemeği haricinde kalan akşam yemekleri

OTELLER

Chamonix: Le Faucigny Hotel ya da benzeri

YANINDA GETİR

KARBON AYAKİZİ

363,9 kg

Mountain and Roads her katılımcısı için karbon ayak izini sıfırlayan projelere destek veriyor. Bunun yanında katılımcı başına ortalama 5,5 kg plastiğin denizlere karışmasına engel oluyor ve gelişmemiş ülkelerde kadın istihdamını destekliyor.

Bu müthiş proje sizlerin sayesinde hayata geçiyor! 


Daha fazla bilgi almak için aşağıdaki fotoğraflara tıklayabilirsiniz:

Teşekkür ederiz.

E-BÜLTENİMİZE ÜYE OLUN

Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.

bottom of page