top of page

KORSİKA YÜRÜYÜŞ VE KÜLTÜR TURU

Korsika adeta bütün Akdeniz kültürünün tek bir yerde toplandığı, kristal berraklığındaki denizi, incecik altınkum plajları, heybetli dağları, birbirinden şirin ve sanat dolu köyleri, kestane reçelleri, lezzetli peynirleri ile gönlünüzde taht kuracak bir ada. Fransa ve İtalya kültürlerinin kesiştiği bu coğrafyada hem doğanın tadını sonuna kadar çıkaracak hem de pitorest köylerinin ve kasabalarının sofistike kültürünü yakından öğreneceksiniz.

Gün 1:

Bastia

30 dakika araç yolculuğu, 30 km.

Bastia Havalimanı’nda buluşmanın ardından şehir merkezindeki otelimize müsaitliğe göre yerleşiyoruz ve Korsika Adası’nın en önemli şehri olan Bastia tarihi kent merkezi gezimiz başlıyor. 17. ve 18. yüzyıl Barok mahalleleri, Sainte Croix Şapelleri, Sainte-Marie ve Jean-Baptiste Kiliseleri, eski Ceneviz kasabası, eski liman, Scala Santa Şapeli ve Kutsal Merdivenleri, Ceneviz Vali Konağı, pazar meydanı gibi birçok nokta ile tarihi bir yolculuğa çıkacağız. Sonrasında akşam yemeği için serbest zaman.

Gün 2:

L'Île-Rousse, Pigna, Spano, Calvi

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından aracımızla adanın batısında yer alan Calvi şehrine doğru yola çıkıyoruz. Öncelikle Kırmızı Dağ eteklerinde kıvrılarak köyler arasından yükseliyoruz. Adanın yüksek kesimlerine çıktıkça nefes kesen manzaralar bizi karşılıyor. Sonrasında L’Île-Rousse kasabasına varıyoruz ve meydan pazarında mola veriyoruz. Buradan sonra Corbara, Pigna ve Sant’Antonino dağ köylerini geziyoruz. Öğle yemeği molasının ardından Lumio bölgesindeki Spano Kulesi kayalıklarına varıyoruz. Burada aracımızdan inip kısa bir deniz kenarı yürüyüş gerçekleştiriyoruz. Sonrasında Korsika Adası’nın en güzel manzaraları arasında gösterilen Notre-Dame de la Serra Şapeli’nin bulunduğu tepeden manzarayı seyrediyoruz ve akşam yemeği için geri Bastia’ya dönüyoruz.

5 saat araç yolculuğu, 250 km. 4 saat kolay köy yürüyüşü.

Gün 3:

Corte, Restonica Vadisi, Lac du Melu, Ajaccio

4 saat araç yolculuğu, 200 km. 3 saat orta derece yürüyüş, 6 km. 350 mt çıkış, 350 mt iniş.

Bugün sabah erkenden Corte üzerinden Ajaccio’ya doğru yola çıkıyoruz. Adanın kalbinde yer alan Korsika Milli Parkı boyunca yapacağımız yolculuğa inanılmaz manzaralar eşlik edecek. Adaya bir süre başkentlik yapmış olan Corte’ye vardığımızda kayalıkların üzerine kurulu kaleyi ve Tavignano Vadisi manzarasını farkediyoruz. Burada bir süre mola verdikten sonra Avrupa’nın en zorlu yürüyüş parkurları arasında önde gelen GR20 parkurunun bir bölümünü içeren Lac du Melu göl yürüyüşümüzü gerçekleştiriyoruz. Yürüyüşün ardından nehirlerde ve doğal orman havuzlarında serinliyoruz. Sonrasında Napoleon Bonaparte’ın doğum yeri olan adanın en kalabalık şehri Ajaccio’ya geçiyoruz ve otelimize yerleştikten sonra kısa bir oryantasyon turunun ardından akşam yemeği için serbest zaman veriyoruz.

Gün 4:

Porto Körfezi, Piana Kayalıkları

4 saat araç yolculuğu, 180 km. 3 saat kolay yürüyüş, 8 km.

Bugün Ajaccio’ya 70 kilometre uzaklıktaki UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Porto Körfezi’ne gidip orada Calanques de Piana kayalık bölgesinde yürüyüş yapacağız. Toplamda 8 kilometrelik inişli çıkışlı yürüyüşümüzün sonunda bakir akvaryum koylarda yüzmek, müthiş manzaranın tadını çıkarmak ve minik dağ köylerini gezmek ödülümüz olacak. Günün sonunda tekrar konaklamak için Ajaccio’ya dönüyoruz.

Gün 5:

Cupabia Plajı, Sartene, Bonifacio

3 saat araç yolculuğu, 140 km. 3 saat kolay plaj ve falez yürüyüşü.

Kahvaltının ardından adanın falezleri ve plajları ile ünlü güney ucu kasabası Bonifacio’ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde masmavi, ünlü Roccapina Plajı ve bakir Cupabia Plajı’na uğrayıp denize giriyoruz. Bir sonraki durağımız Cezayir korsanlarının istilasına uğramış, nefis bir orta çağ kasabası olan Sartene. Burada öğle yemeği molasının arından Bonifacio’daki otelimize yerleşip Bonifacio Falezleri’ne yürüyüşe gidiyoruz. Pertusato Feneri ve Plage du petit Sperone yolumuzun üzerinde bulunuyor. Yürüyüşümüzü tamamlayıp otelimize dönüyoruz ve son akşam yemeği için hazırlanıyoruz.

Gün 6:

Palombaggia Plaji, üzüm bağları, Bastia ve dönüş

3 saat araç yolculuğu, 160 km. 1 saat kolay plaj yürüyüşü.

Kahvaltının ardından Bastia geri dönüş yolculuğumuz başlıyor. Yol üzerinde Palombaggia Plajı’na uğrayıp burada serinliyoruz. Sonrasında üzüm bağları arasından ilerleyip yerel şarap tadımı yapıyoruz ve havalimanına geçiyoruz.

Briesetal.png

TARİH

-

FİYAT

1.195 €

kişi başı
(single farkı
5 gece / 6 gün
+400€)

BULUŞMA

Tur başlangıcı:

15:00 Bastia Havalimanı

Tur bitişi:

14:00 Bastia Havalimanı

Buluşma noktası ile ilgili herhangi bir sorunuz  ya da uçuşlar hakkında yardıma ihtiyacınız varsa lütfen bize e-mail gönderiniz. Yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

DAHİLLER

5 gece konaklama, 5 kahvaltı, 1 akşam yemeği, belirtilen bütün turlar, tüm destinasyonlar arası transferler, aktiviteler, müze girişleri, KDV

DAHİL OLMAYANLAR

Uçak biletleri, öğle yemekleri, son akşam yemeği haricinde kalan akşam yemekleri

OTELLER

Bastia: Hotel Torremare ya da benzeri

Ajaccio: Mercure Hotel ya da benzeri

Bonifacio: Domaine de Foresta ya da benzeri

YANINDA GETİR

KARBON AYAKİZİ

665,8 kg

Mountain and Roads her katılımcısı için karbon ayak izini sıfırlayan projelere destek veriyor. Bunun yanında katılımcı başına ortalama 5,5 kg plastiğin denizlere karışmasına engel oluyor ve gelişmemiş ülkelerde kadın istihdamını destekliyor.

Bu müthiş proje sizlerin sayesinde hayata geçiyor! 


Daha fazla bilgi almak için aşağıdaki fotoğraflara tıklayabilirsiniz:

Teşekkür ederiz.

E-BÜLTENİMİZE ÜYE OLUN

Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.

bottom of page