top of page

NORMANDİYA VE BRETONYA KÜLTÜR TURU

Avrupa’nın kaderini değiştiren Normandiya doğal ve kültürel zenginliği ile de tanınmayı fazlasıyla hakediyor. St. Malo, Mont Saint Michel, Bayeaux, Çıkarma Sahili, Rennes, Honfleur gibi müthiş noktalar turumuzu hayli zenginleştiriyor. Bunun dışında Paris ve Monet’nin evi ve çiçek bahçesi Giverny gibi daha sayamadığımız birçok durak ile 4 günlük bir rüya yaşıyoruz.

Gün 1:

Paris

1 saat araç yolculuğu, 40 km. 5 saat kolay şehir yürüyüşü.

Paris Havalimanı’nda buluşmanın ardından Paris şehir turumuz başlıyor. Küçük bir orta çağ kasabasından Napoleon İmparatorluğu’nun başkentine, Fransız Devrimi idamlarından Nazi işgaline, Seine Nehri kıyısında ilerlerken Paris’in muazzam tarihine tanık oluyoruz. Avrupa’nın en çok ziyaret edilen bu müthiş şehrini olabildiğince yakından tanımaya çalışıyoruz. Programımız Saint Michel Çeşmesi, Notre Dame Katedrali, Tuileries Bahçeleri, Ulusal Meclis, Palais Royal, Büyük ve Küçük Saray Bahçeleri, Eyfel Kulesi, Latin Mahallesi, Yeni Köprü, Concorde Meydanı, Adalet Sarayı, Île de la Cité, Zafer Takı ve Champs-Élysées Bulvarı’nda geçmektedir. Zamanlamaya göre Louvre Müzesi için serbest zaman ya da akşamüzeri Montmartre gezisi düzenlenecektir.

Gün 2:

Chartres, Rennes, St. Malo

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Breton Bölgesi’nin başkenti Rennes’e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Loire Vadisi’nin kapısı olarak tanınan tarihi Chartres şehrini görüyoruz. Arnavut kaldırım sokakları, kereste cepheli binaları ve Eure Nehri üzerindeki taş köprüleri ile Chartre aynı zamanda Unesco Dünya Miras Listesi’nde bulunan Notre-Dame Katedrali ile ünlü. Bu meşhur Gotik başyapıt nefesinizi kesecek. Chartres gezimizin sonunda çoğu zaman Fransa’nın en yaşanılası şehirlerinde başı çeken Rennes’e varıyoruz. Tarihi, kültürel ve sanatsal özellikleri ile öne çıkan şehir St-Pierre Katedrali, Belediye Binası ve Saat Kulesi, Thabor Bahçeleri gibi birçok turistik mekana ev sahipliği yapıyor. Rennes gezimizi tamamladıktan sonra St. Malo'ya doğru yolumuza devam ediyoruz ve otelimize yerleşiyoruz.

5 saat araç yolculuğu, 450 km. 2 saat kolay şehir yürüyüşü.

Gün 3:

Dinan, Mont St. Michel

2,5 saat araç yolculuğu, 125 km. 5 saat kolay şehir yürüyüşü.

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından ilk durağımız olan Dinan Breton bölgesinin en iyi korunmuş kasabalarından. 3 kilometrelik surları, ahşap evleri, doğal taş sokakları ve sokakları dolduran sanat galerileri, el işi dükkanları ile Dinan birkaç saat geçirmek için müthiş bir yer. Bir sonraki durağımız yüzyıllar boyunca korsanların sığındıkları liman ve merkezi olan St. Malo. Zamanın durduğu bu müthiş orta çağ liman kasabasının şirin sokaklarını arşınlıyoruz ve öğle yemeğimizi kasabanın lezzetli restoranlarından birinde alıyoruz. Sıradaki durağımız sıradışı yapısı ve manzarası ile ünlenmiş Mont Saint Michel Kalesi. Gelgit zamanları ada halini alan bu yerleşim Avrupa’nın en unutulmaz noktaları arasında gösteriliyor. Kaleiçini doyasıya gezdikten sonra akşam yemeği için St. Malo’ya geri dönüyoruz.

Gün 4:

Omaha Çıkartma Sahili, Bayeux, Honfleur

4 saat araç yolculuğu, 300 km. 4 saat kolay şehir yürüyüşü.

Bugün Breton bölgesinden çıkıp Normandiya’ya geçiş yapıyoruz. Normandiya denince ilk akla gelen yerlerden biri olan Çıkarma sahili gezisi ile 2. Dünya Savaşı’na yakından bakıyoruz. UNESCO Miras Listesi’nde bulunan Bayeux Halısı Müzesi ve Bayeux kasaba merkezi gezilerimizin ardından Seine Nehri’nin denize karıştığı noktada kurulu liman şehri Honfleur’a geçiyoruz. Konaklama yapacağımız Honfleur artistik birçok özelliği bünyesinde bulunduruyor. Akşam yemeğine kadar yapacağımız kısa turun ardından yemek için serbest zaman veriyoruz.

Gün 5:

Giverny, Paris ve dönüş

3 saat araç yolculuğu, 250 km. 3 saat kolay şehir yürüyüşü.

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Paris’e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde uğrayacağımız Giverny Claude Monet’nin evi ve çiçek bahçeleri ile meşhur. Monet trenle yolculuk ederken Giverny’i görüyor ve buraya yerleşip ölümüne kadar tam 43 sene burada yaşıyor. Monet Müzesi’ni gezdikten sonra Paris Havalimanı’na geçip başka bir turda görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.

Briesetal.png

TARİH

FİYAT

1.095 €

kişi başı
(single farkı
4 gece / 5 gün
+375€)

BULUŞMA

Tur başlangıcı:

11:00 Paris CDG Havalimanı

Tur bitişi:

16:00 Paris CDG Havalimanı

Buluşma noktası ile ilgili herhangi bir sorunuz  ya da uçuşlar hakkında yardıma ihtiyacınız varsa lütfen bize e-mail gönderiniz. Yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

DAHİLLER

4 gece konaklama, 4 kahvaltı, 1 akşam yemeği, belirtilen bütün turlar, tüm destinasyonlar arası transferler, aktiviteler, müze girişleri, KDV

DAHİL OLMAYANLAR

OTELLER

Paris: Austin's Arts Et Metiers ya da benzeri

St. Malo: La Maison des Armateurs ya da benzeri

Honfleur: Mercure Trouville Sur Mer ya da benzeri

YANINDA GETİR

KARBON AYAKİZİ

442,8 kg

Mountain and Roads her katılımcısı için karbon ayak izini sıfırlayan projelere destek veriyor. Bunun yanında katılımcı başına ortalama 5,5 kg plastiğin denizlere karışmasına engel oluyor ve gelişmemiş ülkelerde kadın istihdamını destekliyor.

Bu müthiş proje sizlerin sayesinde hayata geçiyor! 


Daha fazla bilgi almak için aşağıdaki fotoğraflara tıklayabilirsiniz:

Teşekkür ederiz.

E-BÜLTENİMİZE ÜYE OLUN

Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.

bottom of page