ŞAMPANYA ŞATOLARI VE KÖYLERİ TURU

Paris her zaman güzel, her zaman çekici, her zaman hayat dolu. Paris’ten başlayan gezimiz şampanyanın vatanı Reims’de devam ediyor. Hautvilliers keşişi Dom Perignon’un “yıldızları tadıyorum” diye betimlediği şampanyayı mahzenlerde tatmak oldukça keyif veriyor. Dahası Ardennes Ormanları’nda yapacağımız köy ve orman yürüyüşleri ile huzuru iliklerimize kadar hissediyoruz. Yürüyüşlerimize eşlik eden aykırı şair Rimbaud da cabası.

Gün 1:

Paris

1 saat araç yolculuğu, 40 km. 5 saat kolay şehir yürüyüşü.

Paris Havalimanı’nda buluşmanın ardından Paris şehir turumuz başlıyor. Küçük bir orta çağ kasabasından Napoleon İmparatorluğu’nun başkentine, Fransız Devrimi idamlarından Nazi işgaline, Seine Nehri kıyısında ilerlerken Paris’in muazzam tarihine tanık oluyoruz. Avrupa’nın en çok ziyaret edilen bu müthiş şehrini olabildiğince yakından tanımaya çalışıyoruz. Programımız Saint Michel Çeşmesi, Notre Dame Katedrali, Tuileries Bahçeleri, Ulusal Meclis, Palais Royal, Büyük ve Küçük Saray Bahçeleri, Eyfel Kulesi, Latin Mahallesi, Yeni Köprü, Concorde Meydanı, Adalet Sarayı, Île de la Cité, Zafer Takı ve Champs-Élysées Bulvarı’nda geçmektedir. Zamanlamaya göre Louvre Müzesi için serbest zaman ya da akşamüzeri Montmartre gezisi düzenlenecektir.

Gün 2:

Şampanya Bölgesi tadımlar ve şatolar gezisi

Sabah kahvaltının ardından Şampanya Bölgesi’ne hareket ediyoruz. 2015 yılından beri UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan bölge birçok aile mahzenine ev sahipliği yapıyor. Dünya’nın en önemli şampanyaları arasında gösterilen Taittinger Ailesi’nin sahip olduğu Roma Dönemi mahzeni ziyaretini gerçekleştiriyoruz. Mahzen 4. yüzyılda kireçtaşının oyulması ile inşa edilmiş. Sonraları Saint-Nicaise Manastırı’nın bir parçası haline gelmiş ve keşişlerin şampanya üretim merkezi olmuş. Daha sonra otelimize yerleşiyoruz ve akşam yemeği için serbest zaman.

Gün 3:

Verdun, Charleville-Mezieres

Gün 4:

Ardenne Ormanları yürüyüş

Gün 5:

Paris ve dönüş

Briesetal.png

TARİH

16/09 - 20/09/2020

FİYAT

1.195 €

kişi başı
(single farkı
4 gece / 5 gün
+400€)

BULUŞMA

Tur başlangıcı:

Tur bitişi:

Buluşma noktası ile ilgili herhangi bir sorunuz  ya da uçuşlar hakkında yardıma ihtiyacınız varsa lütfen bize e-mail gönderiniz. Yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

DAHİLLER

OTELLER

E-BÜLTENİMİZE ÜYE OLUN

Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.

MOUNTAIN AND ROADS TRAVEL

Böhmische Str. 50

12055 Berlin / Germany

Telefon +49 171 191 6930

E-mail info@mountainandroads.com

Hizmet Koşulları

 

takip edin