top of page

GÜNEY İZLANDA YAZ TURU

İzlanda yılın her mevsiminde nefes kesici manzaralar sunan ender ülkelerden biri. Ateş ve buzun mistik birlikteliğinin meyvesi olan adada muazzam buzullar, lav mağaraları, devasa şelaleler, güçlü volkanlar, uçsuz bucaksız plajlar, jeotermal havuzlar gezimiz boyunca bizlerle olacak. Geceyarısı güneşinin yarattığı baş döndürücü renklerle birlikte İzlanda hayatınız boyunca hatıralarınızda canlılığını koruyacak.

Gün 1:

Reykjavik

1 saat araç yolculuğu, 50 km.

Keflavik Havalimanı’nda buluşmanın ardından Reykjavik şehir merkezindeki otele transfer. Odalara yerleştikten sonra tur programı hakkında bilgilendirme ve akşam yemeği. Yemek sonrası kısa bir oryantasyon turu.

Gün 2:

Golden Circle: Þingvellir Milli Parkı, Gulfoss Şelalesi, Geysir

Bugün “Golden Circle” olarak bilinen İzlanda’nın en meşhur rotasını takip edeceğiz. İlk durağımız Amerika ve Avrupa kıtalarının ayrıldığı fay hattı olan ve dünyanın ilk parlamentosuna ev sahipliği yapan Þingvellir Milli Parkı. Sonrasında “Altın Şelale” Gulfoss’a geçiyoruz. Bir sonraki durağımız ise gayzerlerin atası “Geysir”. Geri dönüş yolunda 3000 yıl önce patlamış bir volkan olan Kerid Krateri ve Gölü’ne uğruyoruz. Turumuzun sonunda otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeğinin ardından kuzey ışıkları avına çıkıyoruz.

3,5 saat araç yolculuğu, 250 km.

Gün 3:

Seljalandsfoss, Skogafoss, Reynisfjara, Kalfafell

4 saat araç yolculuğu, 300 km. 5 saat kolay yürüyüş.

Bugünkü programımız İzlanda’nın güneyinde geçiyor. Kaynağını Eyjafjallajökull Volkan Buzulu’ndan Seljalandsfoss Şelalesi, arkasındaki mağara ile ünlü Skogafoss Şelalesi, İzlanda coğrafyasını yakından öğrenebileceğimiz Lava Müzesi, dünyanın en güzel plajları arasında yeralan Reynisfjara Siyah Kum Plajı, Sólheimasandur Uçak Enkazı, Yeşil Lava Arazisi ve Fjaðrárgljúfur Kanyonu gibi birçok nokta rotamız üzerinde bulunuyor. Kalfafell’deki otelimize yerleştikten sonra akşam yemeği ve akabinde kuzey ışıkları avı.

Gün 4:

Skaftafell, Svartifoss Şelalesi, Hof Kilisesi, Jokulsarlon

3 saat araç yolculuğu, 200 km. 4 saat orta yürüyüş.

Sabah ilk olarak buzullar, volkanlar, güçlü nehirler ve şelaleler ile oluşmuş Skaftafell Milli Parkı ve Buzulu ile güne başlıyoruz. Buzulun üzerine kadar yapacağımız yürüyüş ile dünya dışı bir coğrafyaya tanıklık edeceğiz. Dönüşte bazal sütunlar ile çevrelenmiş Svartifoss Şelalesi’ne kısa bir yürüyüş gerçekleştiriyoruz. Bir sonraki durak İzlanda’nın ayakta kalan son çimen kiliselerinden olan Hof Kilisesi. Burada kısa bir molanın ardından Jokulsarlon Buzul Gölü’ne devam ediyoruz. Vatna Buzulu’ndan kopan buzul parçalarının okyanusa yaptıkları yolculuğa tanıklık ederken fok balıklarını görme şansını elde ediyoruz. Daha sonra otelimize dönüp akşam yemeğimizi alıyoruz.

Gün 5:

Dyrhólaey, Hveragerði seraları, Blue Lagoon, Reykjavik

5 saat araç yolculuğu, 400 km. 2 saat kolay yürüyüş.

Bu gün Reykjavik’e doğru dönüş yolculuğumuz başlıyor. Rotamız üzerinde ilk olarak siyah plajları tepeden gören ve okyanusa doğru uzanan büyüleyici manzarasıyla Dyrhólaey Deniz Feneri, İzlanda gibi soğuk ve imkanların çok olmadığı bir coğrafyada vaha gibi Hveragerði seraları yer alıyor. Burada öğle yemeği molası verdikten sonra Reykjanes Milli Parkı’nda muazzam lava arazileri ve mor acı baklalar arasında yürüdükten sonra masmavi suyu ile meşhur kaplıca Blue Lagoon’e varıyoruz. Programımızın son gününde sıcak havuzlarda yorgunluk attıktan sonra Reykjavik şehir merkezindeki otelimize geçiyoruz. Daha sonra akşam yemeği için restorana hareket ediyoruz.

Gün 6:

Dönüş

1 saat araç yolculuğu, 50 km.

Sabah erkenden Keflavik Havalimanı’na transfer ve dönüş.

Briesetal.png

TARİH

Kapalı gruplara özel istek üzerine yapılır.

FİYAT

1.895 €

kişi başı
(single farkı
5 gece / 6 gün
+550€)

BULUŞMA

Tur başlangıcı:

16:00 Keflavik Uluslararası Havalimanı

Tur bitişi:

06:00 Keflavik Uluslararası Havalimanı

Buluşma noktası ile ilgili herhangi bir sorunuz  ya da uçuşlar hakkında yardıma ihtiyacınız varsa lütfen bize e-mail gönderiniz. Yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

DAHİLLER

5 gece konaklama, 5 kahvaltı, 1 akşam yemeği, belirtilen bütün turlar, tüm destinasyonlar arası transferler, aktiviteler, müze girişleri, KDV

DAHİL OLMAYANLAR

OTELLER

Reykjavik: Icelandair Natura ya da benzeri

Kalfafell: Fosshotel Nupar ya da benzeri

YANINDA GETİR

KARBON AYAKİZİ

Mountain and Roads her katılımcısı için karbon ayak izini sıfırlayan projelere destek veriyor. Bunun yanında katılımcı başına ortalama 5,5 kg plastiğin denizlere karışmasına engel oluyor ve gelişmemiş ülkelerde kadın istihdamını destekliyor.

Bu müthiş proje sizlerin sayesinde hayata geçiyor! 


Daha fazla bilgi almak için aşağıdaki fotoğraflara tıklayabilirsiniz:

Teşekkür ederiz.

E-BÜLTENİMİZE ÜYE OLUN

Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.

bottom of page