top of page

İSVEÇ LAPLANDI: KUZEY IŞIKLARI VE AKTİVİTELER TURU

İsveç Laplandı Finlandiya kadar büyük bir üne kavuşmamış olsa da en az orası kadar güzel. Turist kalabalıklarının olmadığı, doğada yalnız ve sakin kalabildiğiniz fakat aynı zamanda da güzelliğinden hiçbir şekilde ödün vermeyen İsveç Laplandı; Kuzey Işıkları, Sami kültürü, Ren Geyikleri, Boreal Ormanları, Buz Otel gibi birçok unsur sayesinde unutulmaz bir tatilin sözünü veriyor.

Gün 1:

Kiruna, Jukkasjärvi, Tärendö

2 saat araç yolculuğu, 140 km.

Kiruna Havalimanı'nda buluşmanın ardından Jukkasjärvi'de bulunan Sami Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Samilerin binlerce yıllık Lapland geleneklerini öğrenip Ren geyiklerini besliyoruz. Ateş başında keyifli vakit geçirdikten sonra Buz Otel'e devam ediyoruz. Her sene Torne Nehri’nin tertemiz suyundan onlarca sanatçı tarafından yeniden inşa edilen buz otelin sanat eseri odalarını gördükten ve Buz Bar'da bir şeyler içtikten sonra Tärendö ya da Kangos'ta bulunan otelimize geçiyoruz. Otele yerleştikten sonra akşam yemeği ve yemek sonrası hedikle kuzey ışıkları yürüyüşü yapıp doğanın mucizesine tanıklık etmeye çalışıyoruz.

Gün 2:

Köpekli Kızak ve Sauna+Jakuzi

Sabah kahvaltının ardından günün ilk aktivitesi olan köpekli kızak turumuza başlıyoruz. Önce kızaklarımızda yer alacak sevimli dostlarımız ile tek tek tanışıp boreal ormanlarında yağacağımız yolculuğa hazırlanıyoruz. Tur boyunca donmuş göller, nehirler geçip kısa bir mola verdikten sonra dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek aktivitemiz sonrası öğle yemeği ve birkaç saat dinlenmek için serbest zaman. Sonrasında bize özel sauna ve jakuzimizde vakit geçirip akşam yemeği alıyoruz. Akşam yemeği sonrası kuzey ışıkları ve havanın durumuna göre kısa bir yürüyüş.

Gün 3:

Buzda Balık Tutma, Kar Motoru, Sauna+Jakuzi

Kahvaltının ardından ilk aktivitemiz olan buzda balık tutma için donmuş göl ya da nehire geçiyoruz. Yerel halkın binlerce yıldır yaptığı gibi buzda delik açtıktan sonra beklemeye koyuluyoruz. Bu sırada gelenekler, Lapland'da yaşam gibi sohbetlerimiz oluyor. Eğer istediğimiz boyda balık tutabilirsek mutfak bizim için bu balıkları pişiriyor ve afiyetle yiyoruz. Öğle yemeği sonrası kar motoru aktivitesine başlıyoruz. Yaklaşık 3 saat süren aktivite boyunca Lapland coğrafyasının güzelliğine şahit olup sonrasında sıcak sauna ve jakuzi keyfi için otele geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve devamında kuzey ışıkları avı.

Gün 4:

Dönüş

2 saat araç yolculuğu, 140 km.

Sabah kahvaltının ardından uçak saatimize göre otelden çıkış yapıyoruz ve Kiruna Havalimanı'na geçiyoruz.

Briesetal.png

TARİH

FİYAT

1.795 €

kişi başı
(single farkı
3 gece / 4 gün
+400€)

BULUŞMA

Tur başlangıcı:

bizimle iletişime geçiniz

Tur bitişi:

bizimle iletişime geçiniz

Buluşma noktası ile ilgili herhangi bir sorunuz  ya da uçuşlar hakkında yardıma ihtiyacınız varsa lütfen bize e-mail gönderiniz. Yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

DAHİLLER

3 gece konaklama, 3 kahvaltı, 3 öğle yemeği, 3 akşam yemeği, belirtilen bütün turlar, tüm destinasyonlar arası transferler, aktiviteler, müze girişleri, KDV

DAHİL OLMAYANLAR

Uçak biletleri, öğle yemekleri, son akşam yemeği haricinde kalan akşam yemekleri

OTELLER

Kangos: Pine Tree Lodge ya da benzeri

YANINDA GETİR

KARBON AYAKİZİ

628,9 kg

Mountain and Roads her katılımcısı için karbon ayak izini sıfırlayan projelere destek veriyor. Bunun yanında katılımcı başına ortalama 5,5 kg plastiğin denizlere karışmasına engel oluyor ve gelişmemiş ülkelerde kadın istihdamını destekliyor.

Bu müthiş proje sizlerin sayesinde hayata geçiyor! 


Daha fazla bilgi almak için aşağıdaki fotoğraflara tıklayabilirsiniz:

Teşekkür ederiz.

E-BÜLTENİMİZE ÜYE OLUN

Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.

bottom of page