İSVEÇ LAPLANDI: KUZEY IŞIKLARI VE AKTİVİTELER TURU

İsveç Laplandı Finlandiya kadar büyük bir üne kavuşmamış olsa da en az orası kadar güzel. Turist kalabalıklarının olmadığı, doğada yalnız ve sakin kalabildiğiniz fakat aynı zamanda da güzelliğinden hiçbir şekilde ödün vermeyen İsveç Laplandı; Kuzey Işıkları, Sami kültürü, Ren Geyikleri, Boreal Ormanları, Buz Otel gibi birçok unsur sayesinde unutulmaz bir tatilin sözünü veriyor.

Gün 1:

Stockholm

30 dakika araç yolculuğu, 4 saat kolay şehir yürüyüşü.

Stockholm'e varışın ardından şehir turumuz başlıyor. Şehir turunun merkezinde Gamla Stan (Eski Kent Merkezi) olup kentin yerel dokusuna uygun kültürel ve sanat dolu bir program yapılacaktır. Stockholm müzelerinden en önemlilerinden biri (Fotografiska, İsveç Kültür Müzesi, ya da Vasa Müzesi) grubun tercihine bağlı olarak gezilecek olup akşam üzeri şehrin alternatif mahallelerinden Södermalm’da vakit geçirilecektir. Otel merkezi olup akşam dışarıda vakit geçirmek için uygundur.

Gün 2:

Kangos/Kiruna, Boreal Ormanları yürüyüş

Sabah 10:50’de Arlanda Havalimanı’ndan Kiruna’ya uçuş. Varışın ardından Kangos’ta göl kenarında yer alan oldukça keyifli konaklama yerimize hareket. İskandinav doğa mimarisi ile son derece uyumlu ve doğa ile iç içe olan Pine Tree Lodge’a yerleşme. Sonrasında İsveç’in en önemli nehri olan Torne Nehri kenarında yapılacak doğa yürüyüşü ile coğrafyayı ve içinde yaşayan kültürleri yakından öğreniyoruz. Akşam yemeği sonrası kuzey ışıkları avı ile doğanın mucizesine tanıklık etmeye çalışıyoruz.

2 saat araç yolculuğu, 140 km.

Gün 3:

Buz Otel, Abisko Milli Parkı, Kanyon yürüyüşü

7 saatlik araç yolculuğu, 515 km.

Kahvaltının ardından Abisko Milli Parkı’na gidiyoruz. İsveç Laplandı’nın en ilgi çekici yerlerinden biri olan Abisko buzul vadilerine, berrak sulara, yayla çiçeklerine ve Torne Gölü ve Sami halkına ev sahipliği yapması ile ünlü. Burada yapacağımız kısa çaplı yürüyüşün ardından Jukkasjärvi’ye geçiyoruz. Burası dünyanın ilk buz oteline ev sahipliği yapıyor. Her sene Torne Nehri’nin tertemiz suyundan onlarca sanatçı tarafından yeniden inşa edilen buz otelin sanat eseri odalarını gördükten sonra Sami Müzesi’ne geçiyoruz. Sami hayatını yakından öğrenip ren geyikleri ile vakit geçirdikten sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği sonrası kuzey ışıkları avı ile doğanın mucizesine tanıklık etmeye çalışıyoruz.

Gün 4:

Köpekli Kızak, Buzda balık tutma

2 saat kolay orman yürüyüşü

Sabah kahvaltının ardından kuzeyin sevimli bireyleri huskilerle olan programımız başlıyor. Kar durumuna göre kızaklı tur ya da köpeklerle orman yürüyüşü yapıyoruz. Öğleden sonra otelimize geri dönüp açık hava sıcak havuzda ve saunada vakit geçiriyoruz. Akşam yemeği sonrası kuzey ışıkları avı ile doğanın mucizesine tanıklık etmeye çalışıyoruz.

Gün 5:

Kiruna, dönüş

2 saat araç yolculuğu, 140 km.

Kahvaltı sonrası Kiruna Havalimanı’na transfer ve Stockholm üzerinden dönüş.

Briesetal.png

TARİH

14.12.22
-
08.02.23
-
18.12.22
12.02.23

FİYAT

1.695 €

kişi başı
(single farkı
4 gece / 5 gün
+475€)

BULUŞMA

Tur başlangıcı:

10:00 Stockholm Havalimanı

Tur bitişi:

11:00 Kiruna ya da Lulea Havalimanı

Buluşma noktası ile ilgili herhangi bir sorunuz  ya da uçuşlar hakkında yardıma ihtiyacınız varsa lütfen bize e-mail gönderiniz. Yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

DAHİLLER

4 gece konaklama, 4 kahvaltı, 1 akşam yemeği, belirtilen bütün turlar, tüm destinasyonlar arası transferler, aktiviteler, müze girişleri, KDV

OTELLER

Stockholm: Scandic Haymarket ya da benzeri

Kangos: Pine Tree Lodge ya da benzeri

KARBON AYAKİZİ

628,9 kg

Mountain and Roads Travel turda kullanılan uçak biletleri dahil olmak üzere her katılımcının karbon ayak izini sıfırlayan projelere destek vermektedir. 

Teşekkür ederiz.

E-BÜLTENİMİZE ÜYE OLUN

Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.