top of page

İSVİÇRE ALPLERİ: LAUTERBRUNNEN YÜRÜYÜŞ TURU

İsviçre Alpleri dünyanın en heybetli, en sert bakışlı dağ zirveleri ile yüzlerce çeşit dağ çiçeğinin, yayla mandıralarının, özenle bezenmiş şirin köylerin karışımı pastoral bir senfoni sunuyor. 72 şelalelenin döküldüğü Lauterbrunnen; Alplerin üç güzelinin (Eiger, Jungfrau, Mönch) gölgesinde anıtsal bir vadi. Hepimizin hayal dünyasında mutlaka yer edinmiş manzaralar bu programda her köşede sizleri bekliyor olacak.

Gün 1:

Basel, Zürih, Lauterbrunnen

2 saat araç yolculuğu, 170 km.

Basel Havalimanı’nda buluşmanın ardından Zürih'e doğru hareket ediyoruz. Varışın ardından aracımızı park ettikten sonra yürüyerek şehir turumuz başlıyor. Programımızda Bahnhofstraße, Kadınlar Manastırı, Zürih tarihi kent merkezi, Lindenhof, St. Peter Kilisesi, antik Roma hamam kalıntıları, Rennweg, Limmat Promenade ve Zürih Gölü bulunuyor. Tur bitiminde otelimizin bulunduğu İsviçre Alpleri’nin en güzel kasabalarından biri olan Lauterbrunnen’e doğru yola çıkıyoruz. Otele yerleşmenin ardından akşam yemeği için serbest zaman olarak kullanıyoruz.

Gün 2:

Mürren, Gimmelwald, Lauterbrunnen yürüyüşü

Sabah kahvaltının ardından Lauterbrunnen’den Mürren kasabasına geçiyoruz. Sadece teleferik ile ulaşımın mümkün olduğu Mürren kasabası muhteşem Alpler manzarası ile büyülüyor. Mürren kasabasında briaz vakit geçirdikten sonra Gimmelwald’e doğru yürüyüşümüze başlıyoruz. Yol üzerinde mandıralar, yayla evleri, türlü çiçekler, ve sürekli muazzam Jungfrau, Eiger ve Mönch Dağları sizleri bekliyor olacak. Gimmelwald’e vardıktan sonra kısa bir molanın ardından Lauterbrunnen Vadisi’ne doğru inişe geçiyoruz. Stechelberg üzerinden dünyanın tek buzul şelalesi olan ve dağ içinden onlarca farklı koldan ilerleyen Trümmelbach Şelalesi’ne geçiyoruz. Şelaleyi gördükten sonra “72 Şelaleli Vadi” olarak anılan Lauterbrunnen Vadisi’nin müthiş çeşitliliği ve şelaleri boyunca otelimize devam ediyoruz. Otelimize vardıktan sonra kalan zamanı serbest olarak değerlendiriyoruz.

6 saat orta zorlukta yürüyüş, 17 km.

Gün 3:

Wengen, Kleine Scheidegg yürüyüşü

6 saat orta zorlukta yürüyüş, 14 km. 1260 mt. çıkış.

Sabah kahvaltının ardından 2061 metrede Eiger, Mönch ve Jungfrau Dağları’nın gölgesinde bulunan Kleine Scheidegg tepesine yürüyüşümüz başlıyor. Öncelikle Lauterbrunnen Vadisi’ne ve şelalelere tepeden bakan Wengen çıkışımız ile güne başlıyoruz. Burada mola verip manzaranın tadını çıkardıktan sonra Wengernalp, Allmend, Lauberhorn üzerinden Kleine Scheidegg yürüyüşümüz devam ediyor. Berner Oberland Bölgesi’nin en önemli üç güzelleri olan Eiger, Jungfrau ve Mönch manzarası boyunca yükselerek devam ediyoruz. Kleine Scheidegg’de yemek molası verdikten sonra tren ile geri Lauterbrunnen’e iniyoruz.

Gün 4:

Bachalpsee, Grindelwald yürüyüşü

4 saat kolay 8 km. yürüyüş. 200 mt. çıkış, 1100 mt. iniş.

Sabah kahvaltının ardından Lauterbrunnen’den Grindelwald’e geçiyoruz. Grindelwald’de kısa bir tur gerçekleştirdikten sonra teleferik ile 2168 metre yükseklikteki First istasyonuna ilerliyoruz. Buradan Alplerin en güzel göllerinden biri olan Bachalpsee’ye yürüyüşümüz başlıyor. Yaklaşık 1 saatlik yürüyüşün ardından Bachalpsee Gölü’ne varıyoruz. Göl çevresinde biraz fotoğraf molası verdikten sonra Waldspitz üzerinden 1570 metre yükseklikteki Bort’a yürüyüşümüz devam ediyor. Yaklaşık 1-1,5 saatin ardından Bort’a varıyoruz. Bugünkü yürüyüşümüz “Çiçek Yolu” olarak adlandırılmaktadır. Yürüyüş boyunca en az 60 çeşit çiçek ile karşılaşabilirsiniz. Bort istasyonundan tekrar Grindelwald üzerinden tren ile Lauterbrunnen’e dönüyoruz ve otelimize geçiyoruz. Günün geri kalanını serbest olarak değerlendiriyoruz.

Gün 5:

Thun Gölü, Oberhofen, Basel ve dönüş

2 saat araç yolculuğu, 170 km.

Sabah kahvaltının ardından Interlaken üzerinden masmavi suyu ve etrafındaki şirin kasabalar, üzüm bağları ile ün yapmış Thun Gölü’ne hareket ediyoruz. Oberhofen Kasabası’nda yürüyüş ve yüzme molası verdikten sonra öğle yemeğimizi yiyoruz. Daha sonra Basel Havalimanı’na geçip sizlere veda ediyoruz.

Briesetal.png

TARİH

04.10.23
-
15.06.24
-
08.10.23
19.06.24

FİYAT

1.295 €

kişi başı
(single farkı
4 gece / 5 gün
+500€)

BULUŞMA

Tur başlangıcı:

11:00 Basel Havalimanı

Tur bitişi:

16:00 Basel Havalimanı

Buluşma noktası ile ilgili herhangi bir sorunuz  ya da uçuşlar hakkında yardıma ihtiyacınız varsa lütfen bize e-mail gönderiniz. Yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

DAHİLLER

4 gece konaklama, 4 kahvaltı, 1 akşam yemeği, belirtilen bütün turlar, tüm destinasyonlar arası transferler, aktiviteler, müze girişleri, KDV

DAHİL OLMAYANLAR

Uçak biletleri, öğle yemekleri, son akşam yemeği haricinde kalan akşam yemekleri

OTELLER

Lauterbrunnen: Hotel Staubbach ya da benzeri

YANINDA GETİR

KARBON AYAKİZİ

369,01 kg

Mountain and Roads her katılımcısı için karbon ayak izini sıfırlayan projelere destek veriyor. Bunun yanında katılımcı başına ortalama 5,5 kg plastiğin denizlere karışmasına engel oluyor ve gelişmemiş ülkelerde kadın istihdamını destekliyor.

Bu müthiş proje sizlerin sayesinde hayata geçiyor! 


Daha fazla bilgi almak için aşağıdaki fotoğraflara tıklayabilirsiniz:

Teşekkür ederiz.

E-BÜLTENİMİZE ÜYE OLUN

Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.

bottom of page