top of page

İTALYA DOLOMİTLER YÜRÜYÜŞ TURU

İtalyan Dolomitleri'nin zirveleri her mevsimde büyüleyici. İkonik üç güzeller zirvesi, Sankt Maddalena köyü, Pragser Gölü, Sorapis Gölü ve bu göllerin berrak sularına vuran zirvelerin yansımaları... Doğa yürüyüşü sevenler için özenle hazırladığımız programımızda Güney Tiroller ve Dolomitler'in en güzel rotalarını yürüyoruz. Kısa bir Venedik programı da turumuza renk katıyor.

Gün 1:

Venedik, Güney Tirol

3 saat araç yolculuğu, 200 km. 4-5 saat kolay şehir yürüyüşü.

Venedik Marco Polo Havalimanı'nda buluşmanın ardından kısa bir Venedik turu için şehir merkezine hareket ediyoruz. San Marco Katedrali ve Meydanı, Dükler Sarayı, Canale Grande, İç Çekme ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasında. Ardından Venedik Kanalları arasında yürüyüş yapıyoruz ve Murano Adası'na gidiyoruz. Venedik sokak lezzetleri için de vaktimiz oluyor. Şehir gezimizin ardından Güney Tiroller'deki otelimize doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 3 saatlik araç yolculuğu Dolomit Milli Parkı'nın keyifli manzaraları eşliğinde geçiyor. Otele vardıktan sonra akşam yemeği.

Gün 2:

Sankt Maddalena yürüyüşü

Dolomitleri en iyi gözlemleyebileceğiniz, nefes kesen manzaraya sahip Sankt Maddalena bugünkü gezimize ev sahipliği yapıyor. Kahvaltının ardından 45 dakikalık araç yolculuğu ile ulaşacağımız kartpostal gibi bu köy ve etrafında yaklaşık 11 kilometrelik bir yürüyüş yapacağız. Panorama yürüyüşü adı verilen yürüyüşümüz boyunca Dolomit zirvelerini, ormanları ve müthiş köy manzaralarını göreceğiz. Yürüyüşümüzü yarıladığımızda öğle yemeği molası veriyoruz ve yürüyüşümüzü tamamlayıp otelimize dönüyoruz.

1,5 saat araç yolculuğu, 100 km. 5 saat kolay doğa yürüyüşü.

Gün 3:

Drei Zinnen Hütte yürüyüşü

2 saat araç yolculuğu, 110 km. 7 saat orta zorlukta dağ yürüyüşü, 14 km.

Dolomitler Milli Parkı'nın en ironik zirvelerinden olan Drei Zinnen (Tre Cime di Lavaredo) yürüyüşü için sabah kahvaltıdan sonra yola çıkıyoruz. 1 saat araç yolculuğu sonrasında aracımızı 1400 metre rakıma park edip yürüyüşümüze başlıyoruz. (Bahar aylarında rotamızın yüksek kesimlerinde kar yürüyüşü bizleri bekliyor olabilir). Fischleinbach Vadisi'nde buzul deresi eşliğinde ilerleyip yavaş yavaş irtifa kazanıyoruz. Her adımda büyüleyici manzaralar eşliğinde 2000 metre irtifaya ulaştıktan sonra orman bitki örtüsü sona eriyor ve Dolomit kayaçlarından oluşan patikada devam ediyoruz. Rotamızda irili ufaklı göller de bulunuyor. 2405 metredeki dağ evine ulaştığımızda kumanyalarımız ile öğle yemeği molası veriyoruz ve sonrasında inişe geçiyoruz. Yürüyüş sonunda otelimize hareket ediyoruz ve sonrasında akşam yemeği.

Gün 4:

Lago di Sorapis, Pragser Wildsee

3 saat araç yolculuğu, 150 km. 4 saat kolay yürüyüş, 10 km.

Bugün göreceğimiz göller ile dünyada boy ölçüşebilecek çok az göl vardır. Dolomitlerin ve Tirol bölgesinin en güzel iki gölüne yolculuğumuz sabahın erken saatlerinde başlayacak. Öncelikle 1,923 metre yükseklikteki Lago di Sorapis’e gidiyoruz. Kelimelerin anlatamayacağı güzellikteki bu dağ gölü yürüyüşümüz toplamda 10 km ve 4 saat sürüyor. Dönüş yolunda ise Pragser Wildsee Gölü’ne uğruyoruz. Arkasındaki Seekofel Zirvesi nedeniyle harika bir manzara sergileyen göle araç ile ulaşmak mümkün. Gölü fotoğrafladıktan sonra otelimize geçiyoruz.

Gün 5:

Dönüş

3 saat araç yolculuğu, 200 km.

Kahvaltının ardından Venedik Marco Polo Havalimanı'na doğru yola çıkıyoruz ve sizlere veda ediyoruz.

Briesetal.png

TARİH

27.04.24
-
01.05.24

FİYAT

1.295 €

kişi başı
(single farkı
4 gece / 5 gün
+450€)

BULUŞMA

Tur başlangıcı:

09:00 Marco Polo Havalimanı

Tur bitişi:

12:00 Marco Polo Havalimanı

Buluşma noktası ile ilgili herhangi bir sorunuz  ya da uçuşlar hakkında yardıma ihtiyacınız varsa lütfen bize e-mail gönderiniz. Yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

DAHİLLER

4 gece konaklama, 4 kahvaltı, 1 akşam yemeği, belirtilen bütün turlar, tüm destinasyonlar arası transferler, aktiviteler, müze girişleri, KDV

DAHİL OLMAYANLAR

Uçak biletleri, öğle yemekleri, son akşam yemeği haricinde kalan akşam yemekleri

OTELLER

Güney Tirol: Bonfanti Design Hotel ya da benzeri

YANINDA GETİR

KARBON AYAKİZİ

389,54 kg

Mountain and Roads her katılımcısı için karbon ayak izini sıfırlayan projelere destek veriyor. Bunun yanında katılımcı başına ortalama 5,5 kg plastiğin denizlere karışmasına engel oluyor ve gelişmemiş ülkelerde kadın istihdamını destekliyor.

Bu müthiş proje sizlerin sayesinde hayata geçiyor! 


Daha fazla bilgi almak için aşağıdaki fotoğraflara tıklayabilirsiniz:

Teşekkür ederiz.

E-BÜLTENİMİZE ÜYE OLUN

Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.

bottom of page