top of page

İZLANDA VOLKANLAR VE BUZULLAR TURU

İzlanda yılın her mevsiminde nefes kesici manzaralar sunan ender ülkelerden biri. Ateş ve buzun mistik birlikteliğinin meyvesi olan adada muazzam buzullar, lav mağaraları, devasa şelaleler, güçlü volkanlar, uçsuz bucaksız plajlar, jeotermal havuzlar gezimiz boyunca bizlerle olacak. Geceyarısı güneşinin yarattığı baş döndürücü renklerle birlikte İzlanda hayatınız boyunca hatıralarınızda canlılığını koruyacak.

Gün 1:

Reykjavik

1 saat araç yolculuğu, 50 km.

Keflavik Havalimanı’nda buluşmanın ardından Reykjavik şehir merkezindeki otele transfer. Odalara yerleştikten sonra kısa bir şehir turu sonrası limanda akşam yemeği.

Gün 2:

Golden Circle: Þingvellir Milli Parkı, Gulfoss Şelalesi, Geysir

Bugün “Golden Circle” olarak bilinen İzlanda’nın en meşhur rotasını takip edeceğiz. İlk durağımız Amerika ve Avrupa kıtalarının ayrıldığı fay hattı olan ve dünyanın ilk parlamentosuna ev sahipliği yapan Þingvellir Milli Parkı. Sonrasında “Altın Şelale” Gulfoss’a geçiyoruz. Bir sonraki durağımız ise gayzerlerin atası “Geysir”. Turumuzun sonunda otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği için serbest zaman.

3,5 saat araç yolculuğu, 250 km.

Gün 3:

Seljalandsfoss, Skogafoss, Reynisfjara, Kalfafell

4 saat araç yolculuğu, 300 km. 3 saat kolay yürüyüş.

Bugünkü programımız İzlanda’nın güneyinde geçiyor. Kaynağını Eyjafjallajökull Volkan Buzulu’ndan Seljalandsfoss Şelalesi, arkasındaki mağara ile ünlü Skogafoss Şelalesi, dünyanın en güzel plajları arasında yeralan Reynisfjara Siyah Kum Plajı, Sólheimasandur Uçak Enkazı gibi birçok nokta rotamız üzerinde bulunuyor. Kalfafell’deki otelimize yerleştikten sonra akşam yemeği.

(Programın içeriği hava durumuna bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.)

Gün 4:

Skaftafell Buzulu, Jokulsarlon, Vestrahorn

3 saat araç yolculuğu, 200 km. 2 saat kolay yürüyüş.

Sabah ilk olarak buzullar, volkanlar, güçlü nehirler ve şelaleler ile oluşmuş Skaftafell Milli Parkı ve Buzulu ile güne başlıyoruz. Buzulun üzerine kadar yapacağımız yürüyüş ile dünya dışı bir coğrafyaya tanıklık edeceğiz. Bir sonraki durak İzlanda’nın ayakta kalan son çimen kiliselerinden olan Hof Kilisesi. Burada kısa bir molanın ardından Jokulsarlon Buzul Gölü’ne devam ediyoruz. Vatna Buzulu’ndan kopan buzul parçalarının okyanusa yaptıkları yolculuğa tanıklık ederken fok balıklarını görme şansını elde ediyoruz. Daha sonra adanın doğu tarafına doğru devam edip İzlanda'nın en nefes kesen manzaralarından birini sunan Vestrahorn'a varıyoruz. Burada kısa bir yürüyüş sonrası Viking Köyü'nü görüp otelimize doğru yola çıkıyoruz.

(Programın içeriği hava durumuna bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.)

Gün 5:

Dyrhólaey, Selfoss, Sky Lagoon, Reykjavik

5 saat araç yolculuğu, 400 km. 1 saat kolay yürüyüş.

Bu gün Reykjavik’e doğru dönüş yolculuğumuz başlıyor. Rotamız üzerinde ilk olarak siyah plajları tepeden gören ve okyanusa doğru uzanan büyüleyici manzarasıyla Dyrhólaey Deniz Feneri, İzlanda gibi soğuk ve imkanların çok olmadığı bir coğrafyada vaha gibi Hveragerði seraları yer alıyor. Burada öğle yemeği molası verdikten sonra Reykjanes Milli Parkı üzerinden İzlanda'nın en yeni harikalarından Sky Lagoon'e geçiyoruz.. Programımızın son gününde sıcak havuzlarda yorgunluk attıktan sonra Reykjavik şehir merkezindeki otelimize geçiyoruz. Grup olarak yiyeceğimiz akşam yemeği için belirlenen restorana hareket ediyoruz.

Gün 6:

Dönüş

1 saat araç yolculuğu, 50 km.

Sabah erkenden Keflavik Havalimanı’na transfer ve dönüş.

Briesetal.png

TARİH

07.04.24
-
18.06.24
-
12.04.24
23.06.24

FİYAT

2.095 €

kişi başı
(single farkı
5 gece / 6 gün
+750€)

BULUŞMA

Tur başlangıcı:

16:00 Keflavik Uluslararası Havalimanı

Tur bitişi:

06:00 Keflavik Uluslararası Havalimanı

Buluşma noktası ile ilgili herhangi bir sorunuz  ya da uçuşlar hakkında yardıma ihtiyacınız varsa lütfen bize e-mail gönderiniz. Yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

DAHİLLER

5 gece konaklama, 5 kahvaltı, 1 akşam yemeği, belirtilen bütün turlar, tüm destinasyonlar arası transferler, aktiviteler, müze girişleri, KDV

DAHİL OLMAYANLAR

Uçak biletleri, öğle yemekleri, son akşam yemeği haricinde kalan akşam yemekleri

OTELLER

Reykyavik: Icelandair Natura ya da benzeri

Kalfafell: Fosshotel Nupar ya da benzeri

YANINDA GETİR

KARBON AYAKİZİ

816,16 kg

Mountain and Roads her katılımcısı için karbon ayak izini sıfırlayan projelere destek veriyor. Bunun yanında katılımcı başına ortalama 5,5 kg plastiğin denizlere karışmasına engel oluyor ve gelişmemiş ülkelerde kadın istihdamını destekliyor.

Bu müthiş proje sizlerin sayesinde hayata geçiyor! 


Daha fazla bilgi almak için aşağıdaki fotoğraflara tıklayabilirsiniz:

Teşekkür ederiz.

E-BÜLTENİMİZE ÜYE OLUN

Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.

bottom of page