top of page

ANDORRA VE KATALONYA ŞEHİRLERİ TURU

Katalonya başkenti Akdeniz’in incisi Barcelona, Gaudi’nin rüyası, güzelliğiyle nam salmış Girona, Dali’nin sıradışılığı ve Figueres, Akdeniz’in birbirinden güzel plajları, lezzetli yemekleri, Pireneler’in zirvesinde bir ülke Andorra ve tabi ki müthiş Pirene köyleri… Günümüzün en popüler şehirlerinden Barcelona ve çevresini farklı bir bakış açısıyle ele alan programımız birbirinin aynısı turlardan sıkılanlar için birebir.

Gün 1:

Barcelona

Yarım saat araç yolculuğu, 6 saat şehir yürüyüşü.

Barcelona Havalimanı’nda buluşmanın ardından Barcelona şehir merkezine geçiyoruz ve şehir turumuz başlıyor. Barcelona denince tabi ki herkesin aklına ilk olarak Gaudi geliyor. Gaudi’nin önemli eserlerinden Park Güell, Antoni Gaudi’nin ikametgahı olan Casa Vicens Gaudi, Sagrada Familia, Casa Batllo, Casa Mila gibi yapılar turumuzun en önemli noktalarını oluşturuyor. Kentin tarihi merkezi Gotik Mahalle, La Barceloneta Liman Mahallesi, Barcelona Plajı, El Born Mahallesi gibi şehrin önemli yerleri yürüyerek gezilirken şehir hakkında tarihi, kültürel ve sanatsal öğeleri sindire sindire öğreniyoruz. Tur sonunda şehir merkezinde yeralan otelimize yerleştikten sonra akşam yemeği ve serbest zaman.

Gün 2:

Girona, Figueres, Collioure, Perpignan

Sabah erken kahvaltının ardından Girona, Figueres, Perpignan, Pireneler turumuz başlıyor. İlk durağımız Girona köklü tarihi boyunca birçok önemli tarihi ve kültürel olaya ev sahipliği yapmış. El Call Mahallesi Avrupa’nın en iyi korunmuş Yahudi mahallesi olarak biliniyor. Şehrin dar, şirin ve tarih kokan sokaklarında yürürken ilk çağlardan bugüne güzel bir yolculuk yapıyoruz. Bir sonraki durağımız Salvador Dali’nin doğum yeri olan Figueres. Kendi inşa ettirdiği Dali Tiyatro Müzesi Dünya’nın en büyük sürreal yapısı. 2 saatlik müze gezimizin ardından Akdeniz sahil şeridi boyunca deniz manzarası eşliğinde Fransa’ya geçip Collioure kasabasını görüyoruz. Burada bir süre mola verip manzaranın ve Akdeniz’in tadını çıkardıktan sonra diğer bir Fransa şehri Perpignan’a ilerliyoruz. Dali’nin “Evrenin Kozmik Merkezi” olarak nitelediği şehir güzel plajları ve Pirene manzaraları ile meşhur. Akşamüzeri otelimize yerleştikten sonra güzel bir plaj ziyareti yapıp akşam yemeğimizi deniz kenarında yiyoruz ve serbest zaman.

3 saat araç yolculuğu, 220 km. 5 saat şehir yürüyüşü ve müze ziyareti.

Gün 3:

Pireneler yürüyüş, Andorra

4 saat araç yolculuğu, 180 km. 4 saat orta zorlukta yürüyüş.

Sabah kahvaltının ardından Katalonya Pireneleri’ne ilerliyoruz. Yolumuzun üzerinde UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girmiş Mont-Louis kasabası ve savunma duvarlarını görüyoruz. Çiçek Vadisi olarak bilinen Eyne Vadisi boyunca yapacağımız yürüyüşte şimdiye kadar kayıtları tutulmuş 500 çeşit çiçeğin bazılarını görme şansı elde ediyoruz. 17. yüzyıldan beri Fransız botanikçilerinin uğrak yeri olan vadide birçok endemik tür de bulunuyor. Yaklaşık 12 kilometrelik yürüyüşün ardından aracımıza geri dönüyoruz ve Andorra’ya doğru yola devam ediyoruz. Pireneler boyunca müthiş manzaraları boyunca ilerleyip Avrupa’nın en yüksek başkenti Andorra la Vella’ya varıyoruz. Dünya’nın en küçük ülkelerinden olan Andorra konumu, doğası ve ilginç yönetim yapısı ile ünlü. Aynı zamanda vergisiz alışveriş imkanı sunması nedeniyle yılda 10 milyon turist ağırlıyor. Varışın ardından kısa bir tur sonrası otelimize yerleşiyoruz ve günün geri kalanını serbest olarak değerlendiriyoruz.

Gün 4:

Montserrat, Barcelona ve dönüş

3 saat araç yolculuğu, 220 km. 2 saat müze ziyareti.

Sabah kahvaltının ardından Barcelona ve geri dönüş yolculuğumuz başlıyor. Yol üzerinde Montserrat Manastırı Katalanlar’ın en önemli hac merkezlerinden biri. Büyüleyici manzarası ve yapısı ile Barcelona seyahatlerinin olmazsa olmaz noktalarından biri. Burada yapacağımız 2 saatlik gezinin ardından Barcelona Havalimanı’na geçip programımızı tamamlıyoruz.

Briesetal.png

TARİH

Kapalı gruplara özel istek üzerine yapılır.

FİYAT

795 €

kişi başı
(single farkı
3 gece / 4 gün
+300€)

BULUŞMA

Tur başlangıcı:

12:00 Barcelona Havalimanı

Tur bitişi:

17:00 Barcelona Havalimanı

Buluşma noktası ile ilgili herhangi bir sorunuz  ya da uçuşlar hakkında yardıma ihtiyacınız varsa lütfen bize e-mail gönderiniz. Yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

DAHİLLER

3 gece konaklama, 3 kahvaltı, 1 akşam yemeği, belirtilen bütün turlar, tüm destinasyonlar arası transferler, aktiviteler, müze girişleri, KDV

DAHİL OLMAYANLAR

OTELLER

Barcelona: Capri by Fraser ya da benzeri

Perpignan: Ibis Perpignan Centre ya da benzeri

Andorra: Abba Xalet Suites ya da benzeri

YANINDA GETİR

KARBON AYAKİZİ

438,16 kg

Mountain and Roads her katılımcısı için karbon ayak izini sıfırlayan projelere destek veriyor. Bunun yanında katılımcı başına ortalama 5,5 kg plastiğin denizlere karışmasına engel oluyor ve gelişmemiş ülkelerde kadın istihdamını destekliyor.

Bu müthiş proje sizlerin sayesinde hayata geçiyor! 


Daha fazla bilgi almak için aşağıdaki fotoğraflara tıklayabilirsiniz:

Teşekkür ederiz.

E-BÜLTENİMİZE ÜYE OLUN

Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.

bottom of page