top of page

PORTEKİZ: LİZBON VE MADEİRA YÜRÜYÜŞ TURU

Portekiz'in Atlantik Okyanusu'nda yer alan tropik adası Madeira yürüyüş severlere inanılmaz manzaralar sunuyor. Sık tropik ormanlar, volkanik zirveler ve denize dik inen kayalıklar, muhteşem plajlar ve lezzetli yemekler bu programda bizleri bekliyor. Gidiş günü kısa bir Lizbon kaçamağı da cabası!

Gün 1:

Lizbon Turu ve Madeira uçuş

2 saat araç yolculuğu ve yürüyerek Lizbon turu

Sabah yerel saatle 10:05'te varan uçağımız ile Lizbon'a vardıktan sonra şehir merkezine geçiyoruz. Tarihi kent merkezi Alfama ve şehrin alternatif mahallesi Bairro Alto'da yürüyerek keyifli bir turumuz oluyor. Şehrin güzel lezzetlerinden tattıktan sonra Madeira uçuşumuz için havalimanına geçiyoruz. Akşam 9 gibi Madeira'ya ulaştıktan sonra otelimize yerleşiyoruz.

Gün 2:

Vereda Do Larano

Sabah kahvaltının ardından yarım saatlik araç yolculuğu ile adanın en doğu ucuna gidiyoruz. Burada kayalıklar, plajlar boyunca keyifli bir yürüyüşümüz olacak. "Plajlar" demişken mayolarımızı yanımıza almayı unutmuyoruz. Toplam 12 kilometrelik yürüyüş bizi adanın nefes kesen falezlerine götürecek. Gidişte denizi sağımıza alıp kayalıklar boyunca ilerlerken dönüşte zirveler boyunca devam edeceğiz. Sonrasında otelimize dönüp akşamüzeri keyfi yapıyoruz ve akşam yemeği.

6 saat orta zorlukta yürüyüş

Gün 3:

Pico Ruivo

8 saat orta zorlukta yürüyüş

Sabahın erken saatlerinde muhteşem manzaraları yakalamak için yürüyüş başlangıç noktamıza 20 kilometrelik yolculuk yapıyoruz. 1,818 metre yüksekliğe ulaştığımızda önümüzde inanılmaz bir manzara bizi bekliyor olacak. Hedefimiz 1,862 metre ile Madeira'nın en yüksek noktası Pico Ruivo. İlk olarak Miradouro do Ninho da Manta'ya ulaşıyoruz. Burası "Kartal Yuvası" lakabına sahip. Rotamız boyunca tüneller, merdivenler ve inanılmaz panoramik manzaralarda ilerliyoruz. Oldukça inişli ve çıkışlı rotada adanın volkanik yapısına ve sık bitki örtüsüne sahip olacağız. Yaklaşık 6 kilometrelik yürüyüşün sonunda Pico Ruivo zirvesine varıyoruz. Burada öğle molası verdikten sonra geri dönüşe geçiyoruz ve başladığımız noktada yürüyüşü tamamlıyoruz. Sonrasında otelimize geri dönüp akşam yemeğine kadar deniz/ havuz keyfi yapıyoruz.

Gün 4:

Vereda do Fanal – PR13

5 saat orta zorlukta yürüyüş, 12,5 km.

Bugün adanın batısında, iç kısımlarda yürüyüş yapacağız. Madeira'nın bizce en güzel rotalarından biri olan Fanal yürüyüşü bizi büyüleyici Laurisilva ormanlarına götürecek. Yaklaşık 11 kilometrelik yürüyüş boyunca Madeira yaylalarında olacağız. Özellikle sisli sabah saatlerinde büyüleyici manzaralara şahitlik etme şansımız çok yüksek. Yürüyüş sonunda adanın güney sahillerinde mola verdikten sonra otelimize dönüyoruz ve son akşam yemeği için restoranımıza geçiyoruz.

Gün 5:

Dönüş

30 dakika havalimanı transferi

Sabah kahvaltının ardından 1,5 saatlik Lizbon uçuşumuz için havalimanına geçiyoruz. ve sizlere veda ediyoruz. Programımız 16:25 THY Lizbon-İstanbul uçuşuna göre düzenlenmiştir.

Briesetal.png

TARİH

25.05.24
-
29.05.24

FİYAT

1.395 €

kişi başı
(single farkı
4 gece / 5 gün
+400€)

BULUŞMA

Tur başlangıcı:

10:05 Lizbon Havalimanı

Tur bitişi:

14:00 Lizbon Havalimanı

Buluşma noktası ile ilgili herhangi bir sorunuz  ya da uçuşlar hakkında yardıma ihtiyacınız varsa lütfen bize e-mail gönderiniz. Yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

DAHİLLER

4 gece konaklama, 4 kahvaltı, 1 akşam yemeği, iç hat uçuşlar, belirtilen bütün turlar, tüm destinasyonlar arası transferler, aktiviteler, müze girişleri, KDV

DAHİL OLMAYANLAR

Lizbon gidiş dönüş uçak biletleri, öğle yemekleri, son akşam yemeği haricinde kalan akşam yemekleri

OTELLER

Funchal: Quinta De Penha De Franca ya da benzeri

YANINDA GETİR

KARBON AYAKİZİ

1016,8 kg

Mountain and Roads her katılımcısı için karbon ayak izini sıfırlayan projelere destek veriyor. Bunun yanında katılımcı başına ortalama 5,5 kg plastiğin denizlere karışmasına engel oluyor ve gelişmemiş ülkelerde kadın istihdamını destekliyor.

Bu müthiş proje sizlerin sayesinde hayata geçiyor! 


Daha fazla bilgi almak için aşağıdaki fotoğraflara tıklayabilirsiniz:

Teşekkür ederiz.

E-BÜLTENİMİZE ÜYE OLUN

Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.

bottom of page