top of page

LOFOTEN: BALIKÇI KÖYLERİ YAZ TURU

Lofoten’e yaz geldiğinde büyük bir telaş başlıyor. Hiç batmayan güneş kainatın bütün renklerini bu kısa zaman aralığında Lofotenlilere doyasıya yaşatıyor. Yeşilin bazı tonlarını ilk defa burada keyfediyorsunuz. Renklenen balıkçı köyleri, birbiri ardına denize açılan balıkçılar, yoğun kültür ve sanat hayatı, kuzey kutup sörfçüleri, ve fotoğraf fotoğraf fotoğraf…

Gün 1:

Evenes, Svolvær

2,5 saat araç yolculuğu (165 km) = virajlı fakat enfes manzaralar eşliğinde

Oslo üzerinden yapacağınız aktarma ile yerel saat ile 15:00’te Narvik/Harstad Havalimanı’na varış. Havalimanında rehber ile buluşma ve konaklamamızı gerçekleştireceğimiz Svolvær’e doğru yola çıkma. Yaklaşık 3 saatlik nefes kesen manzaralar eşliğinde yapılan yolculuk sonunda otele yerleşme ve akşam yemeği öncesi kısa bir Svolvær turu.

Gün 2:

Henningsvær yürüyüşü, Borg Viking Müzesi

Otelde alacağımız kahvaltının ardından onlarca adanın köprülerle bağlanması sonucu oluşmuş şirin balıkçı kasabası Henningsvær’e hareket. Henningsvær yetiştirdiği onlarca ressam ve yazar ile de tanınan bir yer. Ayrıca kayalıkların üzerinde denize sıfır inşa edilmiş stadyumu ile de dünyaca meşhur bir yer. Yapacağımız yürüyüş ve sanat galerisi ziyaretinden sonra Lofotr Viking Müzesi’ne gidiyoruz. Viking yaşamını yakından tanıyabileceğiniz müze oldukça iyi bir üne sahip.

2 saat araç yolculuğu, 12,5 km = 4 saatlik orta dereceli yürüyüş (200 mt çıkış, 200 mt. iniş)

Gün 3:

Unstad, Ballstad, Haukland, Nusfjord

3 saat araç yolculuğu, 130 km. 3 saatlik orta dereceli yürüyüş.

Sabah ilk durağımız Unstad ve Haukland Plajları. Bu iki plaj Kuzey Kutbu sörfçülerinin uğrak noktası. Bir süre plajlarda vakit geçirdikten sonra Lofoten Adaları’nın en büyük balıkçı köyü Ballstad’a geçiyoruz. Burada Lofoten Adaları’nın yüzyıllardır ana geçim kaynağı olan morina balığı avına çıkıyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik turumuz sonunda tuttuklarımızı pişirip yedikten sonra Lofoten’in en güzel köylerinden, etrafı dağlarla çevrili, Nusfjord’a geçiyoruz. Konaklamamızı yapacağımız Nusfjord Lofoten’in en iyi korunmuş balıkçı köylerinden biri. Otele yerleşme sonrası akşam yemeği ve yemek sonrası kısa bir yürüyüş.

Gün 4:

Kvalvika, Reine, Å i Lofoten

1,5 saat araç yolculuğu, 3 saat kolay yürüyüş + 3 saat opsiyonel zor yürüyüş.

Adanın sonuna doğru ilerlediğimiz bu günde göreceğimiz yerlerin başında dünyaca ünlü Kvalvika Plajı geliyor. Lofoten Dağları’nın nefes kesen manzaraları eşliğinde araç ulaşımı olmayan plaja yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüş sonrası Lofoten Adaları’nın en iyi manzaralarına ev sahipliği yapan Reine kasabası ve Sakrisøya Adası’na geçiyoruz. Sonrasında Lofoten’in kesinlikle en iyi manzarasını izleyebileceğiniz Reinebringen’e opsiyonel bir yürüyüşümüz oluyor. Yürüyüş sonrası takımadalarının ucundaki yolun bittiği son köy olan Å i Lofoten’e varıyoruz ve konaklamamız burada oluyor. Otele yerleşme sonrası akşam yemeği ve serbest zaman.

Gün 5:

Bodø, dönüş

3,5 saat feribot yolculuğu, yarım saat araç yolculuğu.

Sabah kahvaltının ardından uçak saatimize göre feribot ile Bodø’ye geçiyoruz ve Oslo Havalimanı’na uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz.

Briesetal.png

TARİH

FİYAT

1.795 €

kişi başı
(single farkı
4 gece / 5 gün
+500€)

BULUŞMA

Tur başlangıcı:

15:00 Harstad/Narvik Havalimanı

Tur bitişi:

12:40 Bodø Havalimanı

Buluşma noktası ile ilgili herhangi bir sorunuz  ya da uçuşlar hakkında yardıma ihtiyacınız varsa lütfen bize e-mail gönderiniz. Yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

DAHİLLER

4 gece konaklama, 4 kahvaltı, 1 akşam yemeği, belirtilen bütün turlar, tüm destinasyonlar arası transferler, aktiviteler, müze girişleri, KDV

DAHİL OLMAYANLAR

Uçak biletleri, öğle yemekleri, son akşam yemeği haricinde kalan akşam yemekleri

OTELLER

Svolvaer: Scandic Svolvaer ya da benzeri

Nusfjord: Nusfjord Arctic Resort ya da benzeri

A i Lofoten: Rorbu ya da benzeri

YANINDA GETİR

KARBON AYAKİZİ

646,9 kg

Mountain and Roads her katılımcısı için karbon ayak izini sıfırlayan projelere destek veriyor. Bunun yanında katılımcı başına ortalama 5,5 kg plastiğin denizlere karışmasına engel oluyor ve gelişmemiş ülkelerde kadın istihdamını destekliyor.

Bu müthiş proje sizlerin sayesinde hayata geçiyor! 


Daha fazla bilgi almak için aşağıdaki fotoğraflara tıklayabilirsiniz:

Teşekkür ederiz.

E-BÜLTENİMİZE ÜYE OLUN

Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.

bottom of page