top of page

POLONYA KÜLTÜREL MİRAS TURU

Tarihin en büyük acılarından birine ev sahipliği yapmış Auschwitz Toplama ve İmha Kampı bize insanlığın ne kadar çabuk kontrolden çıkabileceğini üstüne basa basa anlatırken Wieliczka Tuz Madeni ise dinlerin mimari mucize yaratmadaki rolünü gözler önüne seriyor. Chopin’in Varşovası, Anıtsal bir kültür şehri Krakow, UNESCO listesinde yeralan Torun, Töton Şovalyeleri’nin kalesi Malbork, Almanya’nın kayıp çocuğu Danzig, Baltık’ta bir Akdeniz sahili Usedom ile belki de en kapsamlı Polonya gezisini gerçekleştiriyoruz.

Gün 1:

Berlin, Wrocław

4 saat araç yolculuğu, 350 km. 3 saat kolay şehir yürüyüşü.

Öğlen Berlin’den hareketin ardından Wrocław’a doğru yolculuğumuz başlıyor. Yaklaşık 4 saatin ardından şehre varıyoruz. Şehrin eski merkezi olan Ostrów Tumski’de yapacağımız program Saint Giles Kilisesi, Pazar Meydanı, Avrupa’nın en eski restoranı olan Piwnica Świdnicka Restoran, Eski Yahudi Mahallesi, Gestapo Karargahı, Sinagog gibi noktaları içeriyor. Programın sonunda otelimize yerleşiyoruz ve akşam yemeği için serbest zaman.

Gün 2:

Auschwitz, Wieliczka Tuz Madeni turu, Krakov

Sabah kahvaltının ardından otelimizden ayrılıp II. Dünya Savaşı insani dramının en iyi gözlemlenebileceği yer olan Auschwitz II-Birkenau Nazi Ölüm Kampı’na gidiyoruz. Burada yapacağımız 3 saatlik rehberli gezinin ardından bir sonraki durağımız olan Wieliczka Tuz Madeni’ne hareket ediyoruz. 1978 yılından beri UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan tuz madeni 13. yüzyıldan 2007 yılına kadar kesintisiz tuz üretiminin merkezi olmuş. Tuz madeninin içindeki dini, sanatsal heykel ve rölyefleri gördükten sonra Krakov’a hareket ediyoruz. Otelimize yerleştikten sonra kısa bir akşamüzeri gezisinin ardından akşam yemeği için serbest zaman.

4 saat araç yolculuğu, 350 km. 4 saat kolay şehir-müze yürüyüşü.

Gün 3:

Krakov, Varşova ve Chopin konseri

4 saat araç yolculuğu, 300 km. 3 saat kolay şehir yürüyüşü.

Sabah kahvaltıdan sonra otelimizden ayrılıp Varşova’ya hareket ediyoruz. Geçtiğimiz 100 yıl içinde inanılmaz yıkımlara sahne olmuş şehrin UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan tarihi merkezini geziyoruz. Şehrin Komünist geçmişinin izleri, 1944 Varşova Ayaklanması, Avrupa’nın en büyük Yahudi toplumuna ev sahipliği yapan şehrin silinmiş yüzü, Holywood filmlerine sahne olmuş getto sokakları ile oldukça ilginç bir program sizleri bekliyor. Akşam ise şehrin önemli simalarından, Dünya’nın en iyi piyano bestekarı olarak gösterilen Fryderyk Chopin konseri ile Varşova programımızı taçlandırıyoruz. Chopin’e yaraşır romantik bir salonda başarılı sanatçılardan konser dinledikten sonra otelimize dönüyoruz.

Gün 4:

Torun, Malbork, Danzig

5 saat araç yolculuğu, 500 km.

Sabah kahvaltının ardından otelimizden ayrılıp Mikołaj Kopernik’in kenti olan UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki bir diğer şehir Toruń’a hareket ediyoruz. II. Dünya Savaşı’ndan etkilenmemiş bir şehir olduğu için iyi korunmuş tarihi merkezi ile göze çarpıyor. Kırmızı tuğlalı evleri ile farklı bir atmosfer sunan şehirde yapacağımız turun ardından Malbork Kalesi’ne hareket ediyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan kale Dünya’nın en büyük kalesi ünvanını da taşıyor. Haçlı Orduları ve Töton Şövalyeleri’nin karargahı olan kalede görülmesi gereken bir diğer unsur ise kehribar müzesi. Buradaki turumuzun ardından Baltık’ın İncisi Danzig’e hareket ediyoruz. Westerplatte olarak bilinen bölge II. Dünya Savaşı’nın başladığı ve ilk kurşunun atıldığı yer. Şehre giriş kapıları, silah depoları, Gdansk’ın sembolü Neptün Anıtı, Belediye Binası, Azize Meryem Kilisesi, Artus Avlusu göreceğimiz yerler arasında. Sonrasında akşam yemeği için serbest zaman.

Gün 5:

Danzig, Usedom, Berlin

8 saat araç yolculuğu, 600 km. 2 saat kolay doğa yürüyüşü.

Sabah kahvaltının ardından otelimizden ayrılıp Baltık Denizi kenarında müthiş sahillere ev sahipliği yapan Usedom’a hareket ediyoruz. Polonya ve Almanya sınırınını da oluşturan Usedom Almanya’nın en önemli tatil beldelerinden biri. Burada vereceğimiz öğlen molasının ardından Berlin’e devam ediyoruz. Yaklaşık 3 saatlik yolculuğun ardından Berlin şehir merkezinde turumuz sona eriyor ve sizlere veda ediyoruz.

Briesetal.png

TARİH

Kapalı gruplara özel istek üzerine yapılır.

FİYAT

795 €

kişi başı
(single farkı
4 gece / 5 gün
+300€)

BULUŞMA

Tur başlangıcı:

12:00 Berlin Şehir Merkezi

Tur bitişi:

19:00 Berlin Şehir Merkezi

Buluşma noktası ile ilgili herhangi bir sorunuz  ya da uçuşlar hakkında yardıma ihtiyacınız varsa lütfen bize e-mail gönderiniz. Yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

DAHİLLER

4 gece konaklama, 4 kahvaltı, 1 akşam yemeği, belirtilen bütün turlar, tüm destinasyonlar arası transferler, aktiviteler, müze girişleri, KDV

DAHİL OLMAYANLAR

OTELLER

Wroclaw: HP Park Plaza ya da benzeri

Krakow: Park Inn ya da benzeri

Varşova: Novotel ya da benzeri

Danzig: Novotel ya da benzeri

YANINDA GETİR

KARBON AYAKİZİ

417,2 kg

Mountain and Roads her katılımcısı için karbon ayak izini sıfırlayan projelere destek veriyor. Bunun yanında katılımcı başına ortalama 5,5 kg plastiğin denizlere karışmasına engel oluyor ve gelişmemiş ülkelerde kadın istihdamını destekliyor.

Bu müthiş proje sizlerin sayesinde hayata geçiyor! 


Daha fazla bilgi almak için aşağıdaki fotoğraflara tıklayabilirsiniz:

Teşekkür ederiz.

E-BÜLTENİMİZE ÜYE OLUN

Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.

bottom of page