top of page

SİCİLYA: ETNA ZİRVE VE MİLLİ PARKLAR, PLAJLAR YÜRÜYÜŞ TURU

Güneşin hiç eksilmediği Sicilya aynı zamanda Avrupa'nın en aktif volkanı 3340 metre yüksekliğiyle ihtişamlı Etna'ya, muazzam plajlara, birçok UNESCO Dünya Mirası'na ev sahipliği yapıyor. Bolca yürüyüp, doğal göllerinde, kanyonlarda, plajlarda serinlediğimiz, yerel lezzetlerin tadına baktığımız, köyler ve kasabalar geçtiğimiz benzersiz bir program.

Gün 1:

Katanya, Pantalica, Syracuse, Cavagrande

08:35 Yerel saatle sabah 08:35’te Katania Havalimanı’na varışın ardından Pantalica Doğa Koruma alanına hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saatlik araç yolculuğunun ardından 2005 yılından beri Syracuse ile birlikte UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan Anapo ve Calcinara nehirleri ile oyulmuş kanyona varıyoruz. Burada mağaralar, Pantalica Nekropolü ve doğal su havuzları arasında yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüşümüz elbette buz gibi sularda serinleyerek devam ediyor. Sonrasında Syracuse’ye hareket ediyoruz ve burada öğle yemeği molası veriyoruz. Yunan ve Roma kültürlerinin zengin örneklerini görebileceğimiz, her yanı tarih kokan şehirde kısa bir turumuz oluyor. Sonrasında başka bir doğa koruma alanı olan Cavagrande del Cassibile bizi bekliyor. Kısa bir araç yolculuğundan sonra aracımızı park edip yine kısa bir yürüyüşle doğal küçük göllere ulaşıyoruz. Buradaki göllerde serinledikten sonra otelimize doğru yola çıkıyoruz. 45 dakikalık bir araç yolculuğundan sonra otelimize yerleşip akşam yemeği için buluşuyoruz.

Gün 2:

Modica, Ragusa, Agrigento

Sabah kahvaltının ardından otelimizden ayrılıp 15 dakika mesafede UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Modica ve Ragusa’ya hareket ediyoruz. Barok sanatının iki önemli şehirlerinde öğleye kadar turumuz oluyor. Ragusa’da öğle yemeğinden sonra Agrigento’ya doğru yola çıkıyoruz. Tapınaklar Vadisi’nde tapınakları geziyoruz ve sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği için buluşuyoruz.

Gün 3:

Scala dei Turchi, Taormina

Sabah kahvaltının ardından Türk Merdivenleri Scala dei Turchi’ye gidiyoruz. Burada yürüyüş ve yüzme molasından sonra Taormina’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2,5 saatlik yolculuğun ardından Taormina gezisi yapıyoruz ve otelimize yerleşip yarınki Etna Zirve yürüyüşü için dinleniyoruz.

Gün 4:

Etna Zirve Yürüyüşü

Sabah erkenden araçla Sapienza teleferik istasyonuna aracımızla gittikten sonra 2900 metreye teleferik ile çıkıyoruz ve buradan zirve yürüyüşümüze başlıyoruz. Yerel dağ rehberi ile yağacağımız yürüyüş toplamda 6 saat sürecek olup bütün ekipmanlar bizim tarafımızdan sağlanacaktır. 10 kilometrelik yürüyüş bizi 3340 metre yüksekliğe sahip Etna'nın kraterleri boyunca ilerleyip, volkanik arazi ve lav tünelleri boyunca yürüyoruz. Toplamda yaklaşık 600 metre irtifa kazanıyoruz. Zirve dönüşü farklı bir rotadan ilerleyip başladığımız noktaya geri iniyoruz. Sonrasında otelimize geçip akşam yemeğine kadar dinleniyoruz ve son akşam yemeği için buluşuyoruz.

Gün 5:

Alcantara Kanyonu ve Dönüş

Sabah kahvaltının ardından otelimizden ayrılıp Alcantara Kanyonu’na gidiyoruz. Burada enteresan bir deneyim olan body rafting bizi bekliyor. Kanyon içinde gerek suda, gerek kayalıklarda ilerleyerek yapacağımız aktivite sonrası geç öğle yemeği ve sonrasında da Catania Havalimanı’na hareket. 17:30 Havalimanı varış ve 19:25 İstanbul’a uçuş.

Briesetal.png

TARİH

28.04.24
-
02.05.24

FİYAT

1.195 €

kişi başı
(single farkı
4 gece / 5 gün
+450€)

BULUŞMA

Tur başlangıcı:

08:35 Katanya Havalimanı

Tur bitişi:

17:30 Katanya Havalimanı

Buluşma noktası ile ilgili herhangi bir sorunuz  ya da uçuşlar hakkında yardıma ihtiyacınız varsa lütfen bize e-mail gönderiniz. Yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

DAHİLLER

4 gece konaklama, 4 kahvaltı, 1 akşam yemeği, belirtilen bütün turlar, tüm destinasyonlar arası transferler, aktiviteler, müze girişleri, KDV

DAHİL OLMAYANLAR

Uçak biletleri, öğle yemekleri, son akşam yemeği haricinde kalan akşam yemekleri

OTELLER

Etna: Agriturismo Tenuta San Michele ya da benzeri

YANINDA GETİR

KARBON AYAKİZİ

464,72 kg

Mountain and Roads her katılımcısı için karbon ayak izini sıfırlayan projelere destek veriyor. Bunun yanında katılımcı başına ortalama 5,5 kg plastiğin denizlere karışmasına engel oluyor ve gelişmemiş ülkelerde kadın istihdamını destekliyor.

Bu müthiş proje sizlerin sayesinde hayata geçiyor! 


Daha fazla bilgi almak için aşağıdaki fotoğraflara tıklayabilirsiniz:

Teşekkür ederiz.

E-BÜLTENİMİZE ÜYE OLUN

Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.

bottom of page