top of page

SVALBARD VE KUZEY IŞIKLARI KIŞ TURU

Svalbard sadece dünyanın insanlar için yaşanabilir en kuzey noktası değil; aynı zamanda kutup ayılarının da yaşamaktan oldukça zevk aldığı bir ada. Balina avcılarından kutup kaşiflerine, kömür madencilerinden bilimadamlarına kadar birçok insan Svalbard’dan gelip geçmiş. Kuzeyin en ilginç deneyimlerini yaşayabileceğiniz 78.paralel ufkunuzu kesinlikle genişletecek. Tepesindeki yeşil gökyüzü perdesi de cabası.

Gün 1:

Longyearbyen

15 dakika araç yolculuğu, 10 km. 2 saat kolay yürüyüş.

Oslo üzerinden yapacağınız yolculuk sonrası Longyearbyen Havalimanı varışın ardından rehberimiz ile buluşma ve otele yerleşme. Sonrasında akşam yemeği ve kısa bir Longyearbyen turu ve kuzey ışıkları avı.

Gün 2:

Maden Ziyareti, Longyearbyen, Buz Mağarası Yürüyüşü

Günün ilk aktivitesi olan “Gruve 3” yani Maden No:3’e ziyaretimiz başlıyor. Longyearbyen’e bir asır önce kalıcı yerleşimin başlamasının sebebi olan kömür madenciliğini gerçek bir madenin içine girerek deneyimliyoruz. Küresel Tohum Bankası’nın neden burada kurulduğunu öğrenip Svalbard Adası’nın binlerce yıl önceki yağmur ormanı geçmişine yerin altında tanıklık ediyoruz. Turumuzun sonunda Longyearbyen merkeze geri dönüp öğle yemeği alıyoruz ve Svalbard Müzesi’ni geziyoruz. Başta kutup ayıları olmak üzere adada yaşayan canlıların doldurulmuşlarını bulabileceğiniz müze ile kuzey kutbu kaşiflerinin maceralarını, balina avcılarının trajedilerini, maden işçilerinin zorluklarını öğreniyoruz. Sonrasında Longyearbyen vadisinin arkasında bulunan 850 metre yüksekliğindeki Trollsteinen zirvesine yürüyüşümüz oluyor. Buzulların vadiyi nasıl şekillendirdiğini öğrenip masmavi bir buz mağarasına giriyoruz. Dönüşte akşam yemeği sonrası kuzey ışıkları avı.

30 dakika araç yolculuğu, 5 saat orta yürüyüş. Ekipman verilecektir.

Gün 3:

Kar Motoru turu

1 saat araç yolculuğu, 4 saat kar motoru yolculuğu.

Kahvaltının ardından kar motoru turuna katılıyoruz. Toplamda 4 saat sürecek olan aktivite boyunca dünyanın en az el değmiş yerlerinden biri olan Svalbard Adası’nın doğal güzelliklerini keşfedebiliyoruz. Başka bir gezegende olduğunuzu size düşündürecek birçok coğrafi unsur geçiyoruz. Öğleden sonra otele geri dönüyoruz ve akşam yemeğine kadar serbest zaman. Akşam yemeğini adanın ilk konaklama tesisi ve restoranı olan Mary Ann’s Polarrigg’de kutup mutfağının ilginç tatlarını denedikten sonra kuzey ışıkları avına çıkıyoruz.

Gün 4:

Dönüş

15 dakika araç yolculuğu.

Kahvaltının ardından Longyearbyen Havalimanı’na geçip Oslo üzerinden evlerimize ulaşıyoruz.

Briesetal.png

TARİH

Kapalı gruplara özel istek üzerine yapılır.

FİYAT

1.595 €

kişi başı
(single farkı
3 gece / 4 gün
+500€)

BULUŞMA

Tur başlangıcı:

18:30 Longyearbyen Havalimanı

Tur bitişi:

10:00 Longyearbyen Havalimanı

Buluşma noktası ile ilgili herhangi bir sorunuz  ya da uçuşlar hakkında yardıma ihtiyacınız varsa lütfen bize e-mail gönderiniz. Yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

DAHİLLER

3 gece konaklama, 3 kahvaltı, 1 akşam yemeği, belirtilen bütün turlar, tüm destinasyonlar arası transferler, aktiviteler, müze girişleri, KDV

DAHİL OLMAYANLAR

OTELLER

Longyearbyen: Svalbard Hotell ya da benzeri

YANINDA GETİR

KARBON AYAKİZİ

759,22 kg

Mountain and Roads her katılımcısı için karbon ayak izini sıfırlayan projelere destek veriyor. Bunun yanında katılımcı başına ortalama 5,5 kg plastiğin denizlere karışmasına engel oluyor ve gelişmemiş ülkelerde kadın istihdamını destekliyor.

Bu müthiş proje sizlerin sayesinde hayata geçiyor! 


Daha fazla bilgi almak için aşağıdaki fotoğraflara tıklayabilirsiniz:

Teşekkür ederiz.

E-BÜLTENİMİZE ÜYE OLUN

Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.

bottom of page